Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén! Csaptál már rá 1...

Őszintén! Csaptál már rá 1 éven felüli babád kezére, mert rosszat csinált, jelzés értékkel?

Figyelt kérdés
Én igen, bár csak picit, szerintem meg sem érzi, de néha olyan hátborzongató dolgokat csinál. 1000* elmondom neki, hogy nem szabad, leülünk, elmagyarázom hogy miért, de 1001-edjére is csinálja. Na ilyenkor kap egy nagyon picit, és bünti van.
2012. szept. 2. 22:12
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a gyerekek kiskorban 1-2 évesen az elvont, absztrakt dolgokat nem értik. Ilyen a nem szabad figyelmeztetés is, hiszen gondolj csak bele ez mit takar, ha azt mondod nem szabad, rögtön a fejedben végigjátszod, hogy azért, mert pl: törvény tiltja és ha megszeged következménye lesz, vagy veszélyes meghalsz, kórház, betegség. Kisgyerektől ezt nem lehet elvárni, erre nem képesek, csak azt értik amit megtapasztalnak, a nem szabad kifejezést azért fogadják el mert valami következményhez kötik, ha a felszólításnak nem tesznek eleget, ezek a következmények változhatnak a gyerek vérmérsékletétől függően: pl kézre csapás, büntetés (én például ha nem hallgat leszállítom pár percre a motorról, vagy otthon a kiságyban tölt pár percet amit utál 18 hónapos kora óta kiságyon alszik)rászólás hangosan: van gyerek akire ha rászólnak sírva fakad, vagy anya mérges, van gyerek akinek az is elég ha az anyja nem mosolyog rá, vagy nem játszik vele. Vannak akaratos, öntudatos, és bamba gyerekek, ahogy felnőttek is. Tehát a következmény változik, ehhez köti a gyerek a figyelmeztetést, nem megérti. Nevelni kell! Ráhagyni nem szabad, mindenki eldönti hogyan nevel.

2012. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg azoknak a gyerekeknek sem csaptak sosem a kezére, akik aztán az általánost 10 év alatt, a középiskolát meg 8 év alatt végzik el, mindezt 12 intézményben...


2 gyerekem van, talán 1szer-1szer előfordult, nem vagyok híve, de van az a helyzet, mikor beválik.

2012. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!