Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HELP! Abortusz vagy ne? Már...

HELP! Abortusz vagy ne? Már 34 éves vagyok!

Figyelt kérdés
Én mindig is karrierista voltam/vagyok.A munkám az "életem."Orvos vagyok.Férjemmel 10 éve élek boldog házasságban.Ő is nagyon szereti a munkáját,hasonlóképpen,mint én.Gyereket sose akartam.Duplán védekeztünk,és én már sok-sok éve felkészültem arra,hogyha megtörténik a "baj" elvetetem.És most megtörtént.Viszont valami azt sugallja meg kell tartsam,hogy szeretném.De félek,bizonytalan vagyok.65%-ban abortuszt szeretnék.A férjem azt mondta döntsek,ő mindig szeretni fog,és ha úgy döntök jöjjön örül,és várja,ha nem akkor meg támogat.34 éves vagyok.A babának minden adott,amúgy.Mi legyen?
2012. szept. 4. 14:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
5%
Idős vagy, a munkád mellett nincs időd. A férjed, gondolom, még idősebb. Nem akartatok soha gyereket. Akkor mi a kérdés?
2012. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
68%

Én sosem akartam gyereket,családot,úgy gondoltam nem nekem való,de ennek ellenére mindig azt mondtam,ha netalán besikerül egy baba,akkor mindenképp megtartom.Ez végül 35évesen,tavaly következett be,most múlt 1 éves a lányom.Nem bánom,hogy lett nekem ill.nekünk,párom egyébként mindig is szeretett volna babát.

Azt,hogy mi legyen,neked kell letisztáznod magadban.Szerintem a karrieredet nem befolyásolja a baba érkezése,hiszen orvosként akár bébiszittert is fogadhatsz és te dolgozhatsz tovább.Még ez mindig jobb megoldás az abortusznál és az életed végigkísérő kétségnél,hogy mi lett volna ha megtartod,hogy nézne ki...stb.Ha már most eljutottál oda,hogy egyáltalán elgondolkozol a lehetőségen,hogy megszülethet is akár ez a baba,akkor szerintem biztos nyomot hagyna benned egy abortusz.Mert ezek szerint valamit változtál a régebbi önmagadhoz képest :)

2012. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ha megszülöd,később őt fogod okolni érte, ha nem lesz elég időd a "karrieredre", pedig ő nem tehet majd semmiről.
2012. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az a baba nagyon szeretne megszületni ha védekezés mellett összejött!!!!!Én sem terveztem de a terhesség volt életem legszebb időszaka pedig a körülményeim rosszak voltak de mégis minden nap boldog vagyok hogy Ő van nekem!
2012. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
60%

Érdekes hozzászólások ezek, hogy "idős vagy", én rengeteg 36-38 éves kismamát fotózok és köszönik szépen jól vannak!

Hogyha attól tartasz, hogy elveszíted a betegeidet, akkor ne maradj otthon 3 évig. Nagyon sokan a kicsi születése után akár 2 hónappal már dolgoznak, egy jó dadát kell keresni, akiben megbízol és az elejétől kezdve ismerkedik a kicsivel. Külföldön 6 hét után már kötelező dolgozni, nincs ebben semmi különös. Szerintem többféle nő létezik, van aki a tipikus anya típus. Akinek mindegy, hogy 1 vagy 6 gyerek üvölt a füle mellett és ugráltatja egész nap, ő akkoris türelemmel és teljes nyugalommal fordúl a kicsik felé. Van olyan, aki a gyerekehez még nyúlsi sem akar, és van az, akinek a gyermek tanít meg ezekre az erényekre. Én hiszek abban hogy amikor meghallja az ember a gyermeke felsírásást, ott eldől minden és örökre rabúl ejt!

Azért egy segítő nagyi nem árt, mert nem habos torta a gyereknevelés, nekem pl nincs ilyen :) Én megtartanám! Láttam a youtubeon abortusz videót, gondolom nem kell részletezni, hogy egy miniembert kaszabolnak szét. Lábak és kezek mindenütt, hihetetlen látvány volt számomra. Éppen ezért mi is "duplán" védekezünk, mert 3 gyerkőcnek nem tudnánk megadni mindent.

2012. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
de érdekes...MINDENKI le lett pontozva AKÁRMIT is írt :))))) jó szórakozást továbbra is a kis kezek nyomkodásához :D
2012. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Sziasztok!A pontozgatásokat nem értem,én senkinek nem nyomtam semmit.A párommal pedig döntöttünk,megtartjuk a babánkat.Tegnap voltunk ultrahangon egyébként,ahol láttam a babát,valószínű az hatott engem meg,ugyanis eszembe se jutott,hogy megtartsam.Most viszont...A dokimnak beszéltem az abortuszról is,csütörtökig lett volna időnk dönteni,de én már döntöttem.A műtét megviselne/bármennyire is bírom orvos létemre az ilyen lelki dolgokat/,és biztos folyton azon járna az eszem,milyen lenne,ha lenne ő nekünk.Bár még most is kissé idegenkedek,félek,döntöttem,és nem áll szándékomban változtatni.Most ismét orvoshoz kell menjek,úgymond részleges táppénzi papírért,ugyanis műteni már nem műthetek,ott ismét meglátom uh-on a picurunkat.Nem mondom,hogy most,olyan felhőtlen boldog vagyok,de nagy kő esett le a szívemről.Ha szeretnétek jelentkezem időről-időre.
2012. szept. 4. 15:48
 18/36 anonim ***** válasza:
70%
De jó hír:))
2012. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
81%

Örülök, hogy már nem kell győzködni!

Pont írni akartam az én "karrierista" múltamról (mentőtisztként), meg a betöltött 35 évemről, meg arról, hogy nekem sem jutott soha az eszembe, hogy gyereket vállaljak. És akartam írni a 1,5 éves kisfiamról :)


Jól döntöttetek/döntöttél!


Amúgy, elég nagy butaság vadidegenektől ilyen fontos döntésekben segítséget kérni!

A folytatást pedig érdemes egy fórumon leírnod!

2012. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
69%

Gratulálok a döntésetekhez!:o)

Problémamentes,boldog terhességet kívánok neked/nektek!

Igen,igen írj mi van veletek:o))))

2012. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!