Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
5 hetes a kislányom, 3060 gramm volt, amikor hazajöttünk, ma lemértem a súlyát, és 4500 gramm körül van. Hetente hízik 30 dkg-ot, pedig 10-et szabadna csak, a védőnő mondta. Nappal 3-3,5 óránként eszik kb. 150-180 ml-t, éjjel hagyom aludni, volt, hogy 6 órát is aludt folyamatosan. Szerintetek sokat hízott? Hogyan lehetne beszabályozni, hogy hetente csak 10 dkg-ot hízzon?
2012. szept. 11. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! A védőnőt meg sz@rd le, annyit hízik, amennyit! A lányom is hízott egy hónapban 1350gr-ot... Nem lehet szabályozni, miért is kéne??? Jaj, de utálom az ilyen hüly*ket... Az a jó, ha hízik rendesen. A lányom egy hónap alatt közel fél kg-ot hízott, pedig 11 hónapos. És erre se szólt semmit senki. Ne foglalkozz velük!!! :) Jó babázást!
2012. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az én babám is ennyiket hízott eleinte. Most már (6 hós) csak heti 10-et. Ne szabályozd, had egyen az a gyerek. Persze nem kell túletetni, de koplaltatni sem.
2012. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha nem adsz neki enni.

Ez a hízás normális ennyi idősen, szépen be fog állni a gyarapodása, lelassul, lehet picit meg is áll majd a gyarapodása.

És erre csak annyit tudok mondani, hogy a fiam 9naposan 900g-t hízott, ez tisztán 700g volt(visszahízást levonva)

És csak anyatejes volt a kicsi, mindenki dicsérte milyen szép baba.

2012. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Van olyan gyerek, aki az első pár hónapban hihetetlen mennyiségeket hízik.

Az én lányom is ilyen volt.

Most 14 hónapos és jelenleg még 9 kiló sem. Az elején meg olyan mennyiséget hízott, hogy csak pislogtunk.

2012. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A védőnőd hülye.

Mást meg azért izélgetnek, mert csak 10 dkg-t hízik a gyerek.

Az átlagos gyarapodás az első 3 hónapban heti 15-25 dkg, de egy-egy héten lehetnek kisebb kilengések.

Örülj hogy szépen eszik és jól fejlődik.

(mondjuk a 180 ml picit sok egy 5 hetesnek. Tápszeres?)

2012. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia.Engem is folyton csesztetett a védőnő,mert a fiam nagyon nagy evő.Volt olyan hónap amikor csak szopival 1,5 kg-ot hízott!Igaz azt én is sokaltam,de hát ha egyszer rimánkodott a kajáért..:)
2012. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg de te most a védőnődnek akarsz megfelelni vagy kiegyensúlyozott, egészséges babát szeretnél?

Tökéletes ahogy most csináljátok, nem kell változtatni semmin. Vagyis csak azon változtass, hogy ne higgy el minden hülyeséget a védőnőnek!

2012. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ne haragudj, hogy ezt írom, de az ilyen védőnőket úgy fejbe kéne vágni..

már hogy képzeli, hogy meghatározza?!? és vajon honnan szedte ezt?

enyém 2800g született, 3 hónaposan 6 kiló volt, utána lelassult a hízása, egy évesen 9,5 kiló volt.

nekem is mondta a gyerekorvos, hogy ne egyen annyit (anyatejes volt) én megkérdeztem, hogy ezt hogy gondolta? 5 korty után torkon vágjam, hogy ne tudjon nyelni vagy mit szeretne? utána már nem szólt be. és érdekes, nem is lett egy dagi gyerekem azért, mert gyorsan felszedte amit a pocakban nem tudott, most 3 éves és 15 kiló, 96cm :)

2012. szept. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor örülök neki, hogy megfelelően hízik. Nem tartom be általában, nem is tudnám betartani, amit a védőnő mond, mert volt, hogy óránként kért enni a babám és én adtam neki, de azért ilyen már szerencsére nincs. Jól táplált az biztos, kis gömbölyű :)! 4 hétig csak anyatejet evett, csak nagyon sokat sírt evés közben, nehezen jött neki a tej, volt, hogy 1 órán át tartott az evés, így most kap tápszert kiegészítésként, de emellett rendszeres fejek, és sokkal több tejet kap, mint tápszert.
2012. szept. 11. 14:11
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia, én 3090-nel hozam haza a babát, 6 nappal azelőtt, hogy betöltötte volna az 5 hetet volt 4260 g. és 8 nappal azután, hogy betöltötte volt 5 kg pontosan.. Azóta is szépen gyarapodik. 5 nappal azután, h betöltötte a 3 hónapot, volt 6610 g, rá 9napra 6870. ekkor volt utoljára mérve, 6 nap múlva lesz 4 hónapos erős egészséges kisbaba, 2 óránként eszik, du 4 órát alszik és az egész éjszakát is általában! Hurkás kis duci, de nem kövér egyáltalán, ne foglalkozz a hülye védőnőddel etesd csak amennyit kér, mikor már felül meg feláll, majd elmozogja szépen! :)
2012. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!