Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
5 hetes a kislányom, 3060 gramm volt, amikor hazajöttünk, ma lemértem a súlyát, és 4500 gramm körül van. Hetente hízik 30 dkg-ot, pedig 10-et szabadna csak, a védőnő mondta. Nappal 3-3,5 óránként eszik kb. 150-180 ml-t, éjjel hagyom aludni, volt, hogy 6 órát is aludt folyamatosan. Szerintetek sokat hízott? Hogyan lehetne beszabályozni, hogy hetente csak 10 dkg-ot hízzon?
2012. szept. 11. 13:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

:)

Nagyon egyszerűen tudod neki tartani a heti 10 dekás hízást. Méregeted, és ha meghízta a heti kiszabott értéket, akkor már csak nagyon keveset adsz neki enni.

Bocs! Ez csak vicc volt, de nem tudtam kihagyni!

Amit tegyél: ne foglalkozz a védőnőd baromságaival! Annyit eszik és annyit hízik a babád amennyi neki jólesik. Ha kis húsgombóc lesz, akkor sem történik tragédia, mihelyst elkezd kúszni, mászni, menni szép lassan eltűnnek majd a hurkái.

Az én lányom 3550 grammal született, 3 hónaposan 7,5 kiló volt. 16 hónapos most, 11 kilós formás kiscsaj.

2012. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Amennyi hasznuk van a védőnőknek és amennyi segítséget tudnak néha nyújtani, annyi hülyeséget is össze tudnak hordani, nem mindegyik, de vannak, sajnos...

Nehogy hallagass erre a védőnőre, ilyenkor ez teljesen normális, főleg most az elején. Anyatejjel úgysem lehet "elrontani", abból annyit szophat, amennyit akar:)

2012. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm azt mondta, hogy az ideális gyarapodás 150 - 250 gr/hét. Fiam is hízott havonta 1 kilót eleinte. A 10 dkg szerintem nagyon kevés!! Áááá védőnők...


Örülj, hogy ilyen nyugodt - jó étvágyú babád van. Ne hagyd, hogy felidegesítsen ilyen badarság!

Szerintem szuper jó babád van!

Heti 100 gr-nál izgulhatsz - de így... :)

2012. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi felénk itt Szabolcsa a heti 20deka a kvóta.....Hm....lányom volt olyan hét hogy meg hízta volt olyan hogy nem. Az a baj hogy úgy el bóditják a fiatal első babás mamikat hogy csak na. A megérzésedre hallgass és ne a védőnőre.Ez később is egy hasznos tipp,fogadd meg :)
2012. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
állítólag fél éves korig kell megduplázniuk a súlyukat, az én babám 3 hónapos és már most megduplázta, a védőnőddel ne foglalkozz
2012. szept. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyien írtatok. Amúgy jó fej a védőnőnk, meg kedves is, nekem is ő volt még babakoromban :)! Szerintem a kislányom is fél éves kora előtt fogja megduplázni a súlyát.
2012. szept. 11. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!