Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan menthetjük meg ezt a...

Hogyan menthetjük meg ezt a babát?

Figyelt kérdés

A történet úgy kezdődik, hogy van egy szomszédom, aki rettenetesen bánik a kisbabájával.

Nem igazán tartjuk a kapcsolatot, de a falak papírból vannak és nap mint nap hallom, mit művel ez a minősíthetetlen nőszemély.

Mikor a férje reggel elmegy dolgozni, azonnal bevágja a gyereket az ágyba, délben kiveszi, gondolom megetetni, utána 5ig újra sír kisebb-nagyobb megszakításokkal. Akkor ér haza a férj kb.

Mikor a baba fent van, mást sem hallok, csakhogy "kuss", meg "nem", "dugulj már el". Simán áthallok mindent, mert ez a vadbarom (már elnézést) ordít. Ez megy mióta a baba megszületett, kb fél éve.

Abban sem vagyok biztos, hogy nem üti.

Onnan tudom, hogy a gyermek ágyban van, mert mikor megszületett átmentünk köszönteni és az ő ágyacskája az én falamhoz van téve közvetlenül.

Hétvégente pedig ők a mintaszülők, a csecsemő az anyja kezében, járkálnak mindenfelé mintha tökéletes lenne az élet.

Feltételezem, hogy a férje semmit sem tud.

Mit csináljak? Hangfelvételt?

Hogy tudnék segíteni? Ha a férjének szólok, el fogja hinni?

Segítsetek, segítsünk ezen a kisbabán!


2009. júl. 31. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Talán először anyukával,vagy apukával beszélj,ha nem megy akkor védőnő,gyámhatóság.Nem hiszem hogy kell felvétel,de ki tudja...

Örülök hogy van olyan ember aki törődik idegen kisbabákkal és nem dugja homokba a fejét.

2009. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Én első körben a védőnőt keresném meg.
2009. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
86%
mindenképpen védőnővel beszélj, aztán a férjet keresd meg!
2009. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És azt honnan tudom meg, hogy ki az ő védőnője?

Vagy teljesen mindegy melyikhez fordulok?

2009. júl. 31. 15:15
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Leginkább az ő védőnőjük lenne erre a legmegfelelőbb, talán azt te is tudod, hogy körzetileg melyik gyerekorvoshoz járnak, ott már mindent megtudsz tenni ami rajtad múlik.
2009. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Mindenféleképp kell hangfelvétel,mert jobban elhiszi a gyámhatóság és akár az apuka is.Segíts neki.
2009. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
A védőnője az aki a tied is lenne. Szomszédok vagytok. Pl neten keress rá, utcanevek vannak körzetekbe sorolva, körzetek szerint megadják az illetékes védőnőt. Ha így nem megy a gyermekorvos biztosan tudja.
2009. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha bemész a védőnőkhöz, ott a cím alapján a többi védőnő megmondja melyik a te körzetedé. Ha elmondod neki, hogy mit tapasztaltál ki fog menni családlátogatásra, elbeszélgetni az anyával, esetleg depis lett-e vagy megnézi milyenek a családi körülmények. Ha normális védőnő.

Én a férjet is elkapnám és közölném vele, hogy ugyan nem a te dolgod, de nem bírod tovább hallgatni, és figyeljen oda a feleségére, minden rendben van-e vele és a babával.

Remélem szerencsével jársz.

2009. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel közvetlen szomszédok vagytok, gyanítom egy a védőnőtök


Én nem tudom kivel beszélnék hamarabb, lehet, hogy az anyukával egy kávé mellett. Ha úgyis mentetek köszönteni, akkor gondolom vagytok olyan viszonyban, hogy áthívd egy kávéra. Itt beszélgetés keretében tennék föl kérdéseket az anyának, aztán megkérdezném, hogy "jól hallom, hogy kisfiad/kislányod elég sokat sír napközben?" vagy akármi...de én szemtől szemben mennék a dolognak

2009. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Én az apukához fordulnék először. És készítenék hangfelvételt és azt megmutatnám neki, hogy el is higgye amit mondok. A védőnőnek ugyis letagadna mindent, és valószínű, hogy az apa tényleg nem tud semmit, ha hétvégén mikor ő is otthol van akkor minden ok. Szerintem az apával kezdd.
2009. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!