Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 40 évesen még lehet gyermeket...

40 évesen még lehet gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 18:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vállalj gyerekt, biztos vagyok benne, hogy lesz türelmed, az én szüleimnek is volt hozzám, ez a 21 év alatt sose fogyott el, pedig 43 év van köztünk. :)
2012. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező akkor így más a helyzet,így szerintem még a kockázat is kevesebb,ha így álla helyzet akkor hajrá!
2012. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ezt az orvosodra bízd! Nyilván az eseted speciálisabb. Korkülönbség... Hát nem szerencsés. Biztosan mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is. Én 21 évesen szültem édesanyám ekkor 43 éves volt... Tehát ő 43 évesen nagymama volt.

A mi családunkban valahogy mindenki diploma után szült és érettségi után házasodott:) Ez valahogyan így jött ki.

Attól függetlenül, hogy fiatal vagyok nem tartom magamat felelőtlennek, vagy kicsit is másabb anyukának a többségnél. Szerintem mindenkinek magában kell eldöntenie, hogy felkészült-e az anya szerepre legyen az túl korán vagy túl későn. Az biztos, hogy ha ennyire csoda az ő létezése akkor ha lehet még jobban képes lehetsz arra, hogy megbecsüld amit kaptál az élettől. Viszont azt, hogy fizikailag a te állapotodban megtarthatod-e a kisbabát az az orvosodon fog múlni. Valószínüleg körültekintőbbnek kell lenned, eseleg bizonyos idő után befeküdnöd stb.. Én szurkolok neked személy szerint, hiszen biztosan végre kicsit megnyugodna a szíved és boldog lehetnél, boldoggá is tudnál tenni egy gyermeket. Hogy el kellett telnie 16 évnek... valószínüleg okkal kellett így lennie. Minden jót!

2012. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a biztató válaszokat !
2012. okt. 5. 19:44
 15/18 A kérdező kommentje:

lehetni lehet ha még alkalmas rá a szervezted, de én nem tenném.


Akkor te nem vállalnád,hogy már a saját gyermekedet fogtad kezedben de az élet elvette tőled?

2012. okt. 5. 19:46
 16/18 anonim ***** válasza:

13/15

Szerintem teljesen igazad van, ebben is nagyban befolyásol minket a szülői minta. Nálunk úgy alakult, hogy mindenki 30. éves kora után szült, így én nem is tudtam soha elképzelni, hogy 20. évesen anya legyek. Még a nagymamám is 30. évesen szülte az első gyereket, jó ebben a háború is közbe játszót.

2012. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
komolyan azért lepontoztatok mert leírtam a hátrányokat? amúgy meg a kérdező tisztázta mi a helyzet és írtam,hogy így más a dolog,így én is vállalnám
2012. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen szültem az elsőt 35 évesena másodikat és 38-39 körül szeretnék még egy babát.Szerintem a szivedre halgas én vállalnám kit érdekel ki mit mond ha te ugy érzed igenis tartsd meg.Minden jót.
2012. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!