Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én leszek ideges attól...

Csak én leszek ideges attól ha anyukák a neten produkcióztatják a gyereket, fotózzák kiírják hogy már forog beszél ül áll sétál iszonyú korai időpontban?

Figyelt kérdés
Múlik ezen valami? Mit igazolnak ezzel? Lehet ebből bármire következtetni? Ettől lesz a gyerek sikeres vagy ebből látszik milyen fantasztikus anyák? Arra gondolok hogy alighogy csinálja a gyerek vagy pl. egyszer véletlen megcsinálta már teszik is ki és várják a sok bókot(?)és nem a családdal osztják meg hanem az összes létező ismerőssel.
2012. okt. 8. 10:12
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
:D
2012. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Abbahagyhatná az illető a lepontozást...:(
2012. okt. 8. 11:06
 33/44 anonim ***** válasza:
Igen ám, kedves Kérdező, csakhogy Te olyan lenéző hangnemben beszélsz itt a gyereki képeit kitevő anyukákról, ami szerintem nem szerencsés. Én is teszek ki képeket, mert messze költöztünk a barátainktól, a család egy része külföldön él és mert büszke vagyok a babámra. Én szívesen megnézem más babáinak a képeit is, ami nem érdekel azt elgörgetem. Tolerancia nagyon fontos, mert különbözőek vagyunk.
2012. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező csak nyugi:)) ugyis igazad van,és ezt engetegen igy gondolják.Mint ahogy emlitettem,üzenetben is lehet küldeni képet,és leirni a szenzáciokat,én is kérek vagy spontán kapok a hozzátartozóktól,illetve leendő anyuka vagyok,de a gyerekem idővel lehet nem örül majd neki hogy mindig mindenki mindenről tudott...szóval Aprajafalvának soha nem fogom kiplakátolni a dolgokat minden szemszögből,maradjunk már határon belül...ennyi
2012. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ideges, már hogy a fő témára értve mert az oké hogy ha valaki arra válaszol és azzal kapcsolatban.

(amit írtak is utána hogy nem vagyunk egyformák meg hogy valakinek ez nagyon nagyon fontos -bár akik ezt írták azok sem látják a kérdésem lényegét mert mint írtam a fő baj a dolog produkció jellegével van nem azzal ha úgy általánosságban kitesz néha a gyerekéről képet de ez hogy egymást túllicitálva egyre korábbi és mint írtam BEÁLLÍTOTT képeket feltenni...na ez az ami nem fér a fejembe).

Tehát a fő témában nem kell egyetérteni velem, miért is kéne, de ez hogy ezt hol kellett volna inkább megbeszélnem-ezt furcsállottam kicsit, mert nem láttam az oldal szabályzatában olyasmit hogy csak hatalmas horderejű vagy életet veszélyeztető kérdésekben lehet társalogni itt.

2012. okt. 8. 11:27
 36/44 A kérdező kommentje:
33as épp ez a gond hogy itt összemosódott ez a két dolog valahogy a válaszolók számára is hogy A KÉPEIT kitevő anyuka (vagyis aki egyáltalán kitesz képet) nem ugyanaz mint aki elárasztja az oldalt egyesével és szinte egymásra licitálgatva nem is igazán valós dolgokkal...de most ezt valahogy az is magára vette szerintem aki egyáltalán VALAHA IS KITETT KÉPET.
2012. okt. 8. 11:30
 37/44 anonim ***** válasza:
Na látod ezért volt butaság feltenni ezt a kérdés, csak veszekedés van belőle.....na én megyek mert éhesek a gyerekeim.... folytassátok a veszekedést.... :D
2012. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Ezen régen én is sokat törtem a fejem, de ma már nem pazarlom erre az időmet. Újra regisztráltam, és szigorúan csak azokat igazolom vissza, akik tényleg érdekelnek.

Nézd, olyan rossz volt olvasni olyan anyukák postjait, akik nem foglalkoznak a gyerekükkel- tudom, mert a párom gyerekéről van szó. Ha valaki nem ismeri azt az anyukát, azt gondolja, hogy ő az igazi hősanya- ilyen jelzőkkel is illették. Állandóan a közösségi oldalon lóg,a gyerekről ír, képeket oszt meg ahelyett, hogy odaülne mellé, foglalkozna vele (amit igencsak kellene), vagy esetleg játszanának valamit közösen. Ezeknek a nőknek az önbizalma a kapott likeokkal nő egyenes arányosan. Nincs mit tenni, vannak ilyenek, ez az életük. Én nem vagyok rájuk kiváncsi.

Én megfogadtam, hogy soha, de soha nem leszek facebook anyuka.

2012. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Veszekedés? Szerintem nincs veszekedés:)

38-as nekem is van egy ugyanilyen ismerősöm. Miközben tudom ismerem és látom/tapasztalom hogy a nagy látszat mögött a valóság elkeserítő.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Szép napot!

2012. okt. 8. 11:50
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mire ez a nagy felháborodás. A Facebook-on mindenki idegesíthet valakit, valószínű, Te is, kérdező. Az anyukák a gyerekképekkel. Az elvált 40-es a "jajjdejó, ismét szabad vagyok" kiírásokkal. A szerelmes tini a videókkal, meg a tízesével kiszórt, előre gyártott szerelmes idézetekkel. A szingli 30-as a koncertképekkel, meg a Michael Jacksont éltető fotókkal. A magányos nyugdíjas a cicája-kutyája képeivel. A semmit ki nem rakó pedig éppen azzal, hogy minek van fent, ha sosem oszt meg semmit...


A Facebook-on ugyanúgy, mint az élet többi területén, mindenki prezentál valamit. Általában mindenki azt, amiben a valóságban a leggyengébb. Aki nehéz körülmények között él, az büszke rá, hogy a gyerekének mégis mindent megad. Aki anyaként már beleőrült az otthoni peluscsere-büfiztetés-cici körforgásba, az szereti azt érezni, hogy van értelme annak, amit csinál, tehát megosztja, hogy a gyereke milyen ügyes. (Hiszen az ő élete erről szól napi 24 órában.) Az állatvédő meg az összes gazdikereső kutyát posztolja, mert ez által azt érzi, hogy aznap is tett valamit azért, amiben hisz...


A Face kaput nyitott az emberek lelkének legbelső zugaiba. Egy pszichológusnak ma már elég megnéznie, mit posztolsz egy hónapon keresztül, és mindent tudhat rólad, és arról, ami nyomaszt, ami a leginkább kitölti a gondolataidat. Ez nem az intimitásról szól. Aki intimitásra vágyik, az nem regisztrál közösségi oldalra. Akinek az élete teljes és tökéletes, az valószínűleg nem is vágyik rá.


Az élet azonban nem tökéletes. Az emberek sem azok. Te sem vagy az, kérdező. A bírálatok, amelyekkel másokat illetsz, nem tesznek jobbá Téged, még ha sokan arra használják is a közösségi oldalakat, hogy minden nap érezhessék, mennyivel jobbak, többek ők, mint a többi posztoló. Pedig szerintem éppen az, aki képes az idejét arra pazarolni, hogy ilyesmiről írjon ki kérdést (és élvezettel szapul, szid, "sajnál le" másokat, miközben ezt várja a többi válaszolótól is), éppen az küzd a legnagyobb önértékelési zavarokkal.

2012. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!