Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék? Szerintem...

Rossz anya lennék? Szerintem egy 8 hónapos babának még az anyukája mellett a helye.

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányunk,az apukája tegnap egyedűl akart vele menni anyósomhoz/szomszéd faluba/,én nem örűltem neki és pont alvás idő volt, így nem engedtem s meglett az óriási probléma,én vagyok a rossz anya./a sógornőm másnap kioktatott/A kicsi most van abban a korban,hogyha nem lát engem hosszabb ideig és "idegen" helyen van sír.Ezt szerettem volna elkerűlni és persze jobban szeretem magam mellett tudni!
2009. aug. 9. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jól csináltad,és pont hogy jó anya vagy,mert érdekel a picikéd lelkivilága.Én sem engedném el az apukájával,ha én nem vagyok ott akkor nálunk is nagy sírás van.És az apukája tudja is ezt,ezért sosem megy el kettesben a lányunkkal. :))Ne aggódj,gondos anyuka vagy!!!
2009. aug. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom ha a Te anyudhoz vitte volna, nem lett volna probléma...:-)

Nyugi, én is így vagyok ezzel, van, akivel elvan a baba /anyuval/, anyósomat nem nagyon csipázza hosszú ideig, akkor sem, ha ott vagyok. 9 hós.

HA zavar inkább menj velük, csak szegény anyós ne érezze, hogy ki van hagyva vlmből, mert akkor jön a hiszti. És az anyóshiszti a legrosszabb....

2009. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, de engedd csak el legközelebb az apukával a gyereket. Szerintem ha nyűgös lesz, úgyis vissza fog fordulni vele a falu határából, mert nem bír majd vele.

Ha meg így lesz, inkább menj vele te is, és ne vond meg a gyerektől a másik nagymamáját, mert később jól fog jönni, ha ismeri.

2009. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyós is egész nyugodtan eljöhetne hozzátok ebben az esetben nem igaz? Megértelek,a helyedben így tennék,sőt így is tettem.Anyós jön 50 km-ről vonattal,és nem bánja.
2009. aug. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Azt gondolom, hogy nem egy vadidegen akarta elvinni rabszolgának a gyereket, hanem az apukája és a nagymamához. A baba ismeri apukát is meg a nagymamát is. És egy 8 hónaposnak már nem árt meg, ha az anyukáján kívül mások is vannak körülötte. És ha nem látja anyukáját hosszabb ideig (az mennyi időt jelent? egy órát, két hetet?) akkor sír. Ez lehetséges, de kivédhetted volna, ha te is elkíséred őket. És szerintem még az alvásidő és az idegen hely sem kellő indok, mert ha vele vagy te is és a jelenléted adja neki a biztonságot, akkor "idegenben" is elalszik és a nagymama is boldogan gyönyörködik az alvó uncsiban. Az anyóshisztiről meg csak annyit, hogy lassan a testtel, mi is leszünk nagyszülők, anyósok és lássuk be, mi menyek sem vagyunk aztán mindig hibátlanok. Ezzel együtt nem gondolom, hogy rossz anya volnál, de lehetnél kicsit lazább, nem kell annyira szigorúnak lenni és görcsölni.
2009. aug. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg : csináld azt, amit TE helyesnek gondolsz!!! :D


Egy anyai szív mindig megsúgja, mi éppen a legjobb, ha valamiért félsz elengedni a kicsidet, akkor ne engedd el!

Te ismered a férjed, az anyósod, a gyereked, megérzed, ha valamitől tartanod kell.


Amúgy meg a Kedves Sógornőt eligazítottam volna, hogy KIT oktasson ki, és kinek a dolgaiba szóljon bele (ebből tanulna és soha többé nem tenné).


Tényleg : miért nem anyósod megy hozzátok?

A gyereknek is jobb, ha az ismerős környezetében marad...


Lefogadom, hogy anyósod már megszervezte a barátnő-partyt, odacsődült Tolna és Baranya, hogy cibálják az unokát...


Legközelebb meg te is menj velük, ne hagyd a férjedre a kicsit, mert ő úgysem fog az anyjára szólni, ha az olyat csinálna, amit te nem hagynál!


Nagyon jó anyuka vagy : én is ezt csináltam volna! :D

2009. aug. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagy rossz anya,csak rosszul neveled a lányodat.Egy 8 hós gyereknek már nem szabadna ennyire kötődni az anyjához Nemrég volt itt egy kédés: Miért nem tudom elengedi a nagyszülőkhöz a gyermekemet éjszakára?

Keresd vissza,találsz a válaszok között egy linket:

Kisgyermek elengedésének fontossága címmel.Egy szakember írta.Olvasd el és tanulj belőle.Rájössz,hogy a férjednek és a sógornődnek van igaza.

A gyerekednek és magadnak is ártasz a majomszeretettel.

2009. aug. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nem emiatt nevezünk valakit rossz anyának,hidd el!

Valahogyan meg kellene találni a középutat,mert lehetséges,hogy később tényleg megbánod a túlzott féltést.Az más,ha anyósoddal van probléma...Én sem engedném el olyan környezetbe,olyan emberek közé,ahol nem érzem őt teljes biztonságban.Mindenki a saját példáját hozza fel,én is elmondom,hogy nem 100%-ig bízom a párom édesanyjában.Jó kapcsolatunk van,de önfejűen viselkedik néha,ezért jobb,ha a közelben vagyok és követem az eseményeket!

A te kislányod is éppen abban a félős korszakában van,nem biztos,hogy jót tesz neki,ha nem vagy mellette.Ilyenkor a te közelségedre van leginkább szüksége,ezért ha meg tudjátok oldani,menj velük együtt.

Jól cselekedtél!Majd eljön az az idő is,amikor bátran hagyod egy-egy óra erejéig akár az anyósodra,de ha számodra még nem jött el ez az idő,jobb,ha vársz.

2009. aug. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Én sem engedtem volna el. És nem azért mert ne lenne jó helyen az apjával, hanem mert Én kellek a babámnak. Majd kinövi a pici hogy ilyen anyás. Az enyém is ilyen volt. Én úgy vagyok vele, úgy gondolom, hogy most kell kihasználni minden percet, mert mikor majd úgy kell könyörögni, hogy adjon már egy puszit a fiad, meg ugyan öleljen már meg, akkor bánhatod. Mikor megy a barátaival, és nem akar veled lenni annyit. Imádom a fiammal együtt töltött minden percet, és ha engem akar, annak csak örülök.:))

Ez nem majomszeretet, bár mindenki azt gondol amit akar, tudom, hogy nem magamnak szültem, hanem az életnek, de az első éveket kihasználom amennyire csak lehet. A sógornőmet meg ha nekem szólt volna be, azt hiszem én osztottam volna ki de nagyon!! Nehogy már ő mondja meg mi a helyes és mi nem. Nekem pampoghatott volna az biztos.

2009. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Az anyósnak 5 km-ről kellene jönni,de neki kényelmesebb ha mi visszük a kicsit.A párom szerint is ez könnyebb. Anyósom jó egészségnek örvend nem ez a gond nem ezmiatt nem jön,csak neki így jobb.Anyós állandóan sirattatná"Na nincs sírás,leraklak ide a szobába,hogy sírjál már egy kicsit"Megérkezünk akkor is ,szóval állandóan"na nincs sírás,miért nem sírsz".Ha szólok ,hogy babapiskótát ne adjon neki,akkor sértődés van.
2009. aug. 10. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!