Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon-nagyon nehéz egy 22...

Nagyon-nagyon nehéz egy 22 hónapossal és egy újszülöttel az élet?

Figyelt kérdés

Van egy 14 hónapos lányom. A napokban + lett a tesztem, szóval jön a kistesó. Már előre úgy terveztük, hogy 2 év korkülönbséget szeretnénk a gyerekeink között. Szerencsére úgy néz ki, hogy sikerült is. Sőt, kevesebb mint 2 év lesz közöttük. Tudom/tudjuk, hogy 2 kicsivel nem lesz könnyű, mégis annyi rémisztő dolgot hallok/olvasok ezzel kapcsolatban. Hogy meg fogsz őrülni 2 kicsi mellett stb. Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz könnyű, próbálom már jó előre felkészíteni magam erre.

Szeretném, ha csak normális válaszolók írnának és olyanok akik rendelkeznek e téren tapasztalattal és tudnak néhány tanácsot/ötletet adni, hogy mit mikor és hogyan csináljak, hogy valóban ne csapjanak össze a fejem felett a hullámok és örülni tudjak a gyerekeimnek.


Köszi, hogy válaszoltok!!! )


2012. okt. 26. 16:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

10. vagyok. Még annyi jutott eszembe, hogy ne lepődj meg, ha a nagyobbik "visszafejlődik" egy időre. Ez tök természetes jelenség, ebből sem kell ügyet csinálni.

Ha úgy van, hát megetettem kiskanállal, belefeküdhetett a baba pólyájába, beleülhet a babakocsiba, az autósülésbe, ha felkéretőzik a hátamra kendőbe, beleteszem - a lényeg, hogy ha odafigyelsz rá, akkor egy-két perc elég ám neki. Az első hetekben pl mindig, amikor a pici cicizett, ő is kért. Megbeszéltük, hogy ha a baba abbahagyta, ő is kaphat egy kicsit. Most már csak reggel kér cicit kb egy percig.

Nem kell erőltetni azt sem, hogy szeresse a babát, nem kell mondogatni, hogy ilyen aranyos, meg olyan cuki. Majd ő szereti, ha akarja. Szerintem kell neki hagyni időt feldolgozni.

2012. okt. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot, ötletet, amiket persze meg is fogadok majd, ha itt lesz az ideje! :)


Ezidáig nem pontozgattam senkit se le, se fel, de most úgy érzem meg kell tennem. Mindenki kap egy zöld kezecskét! :)


Minden további hasznos választ, tanácsot szívesen fogadok!!! :)

2012. okt. 27. 10:30
 13/16 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Először is gratulálok Nektek:)

Nekem van egy 20 hónapos kislányom és egy 6 hetes kisfiam, tehát szűk 19 hónap van a gyerkőcök között. Férjem egy hétig volt itthon velünk, azóta gyakorlatilag teljesen egyedül vagyok a két gyerkőccel itthon, persze este meg hétvégén a férjem azért segít.


Engem is riogatta, hogy hű de merészek vagyunk, hogy bevállaltuk az ilyen kicsi korkülönbséget, meg így lesz nehéz és úgy lesz nehéz, de meg kell mondja, hogy sokkal könnyebb mint gondoltam:) Persze a kialvatlanság miatt sokszor erőtlen és türelmetlen vagyok, a lányom is éppen beteg, a kicsinek is kijött nagyon csúnyán az ekcémája+ hasfájós is, szóval van tennivaló és aggódás ezerrel, de CSODÁS ÉRZÉS kétgyermekes szülőnek lenni. Férjemmel is még anno mikor terhes voltam beszéltük, hogy jaj hogyan fogjuk megoldani a két gyereket, etetés, fürdetés stb. de minden kialakul és megy a maga útján.


Éppen tegnap beszéltünk egy esetleges 3. babáról:) Persze nem most azonnal, de szeretnénk 3.at is:)


Minden rendben lesz, ne aggódj, a második gyerkőccel már sokkal lazább az ember, nem görcsölsz be mindenért és nem aggódod túl magad minden kis apróságért.

2012. okt. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia !

Nálunk 18 hónap van a kettő gyerek között ! Igaziból a második lányom teljesen véletlen volt , még nem terveztük , igaziból mi ilyen 4-5 évet szeretünk volna ! Először nagyon nehéz volt ! Hisz a nagyobbik lányom ( Hanna ) valahogy nem akarta megérteni , hogy most nem mindig csak ő rá figyelek ! Akkor sokkal nehezebb volt amikor apa nem volt otthon dolgozott ! Főleg azért mert ugye mind a kettő az én figyelmemet akarta , és hányszor volt olyan , hogy a nagyobbik a kisebbet felorditotta a sírásával , sétálni velük lehetetlen ! Viszont ma már örülök ennek ( 4év , 3 év) és nagyon jól eljátszanak együtt imádják egymást !

2012. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sose egyszerű semmikor a kis tesó érkezése.Nekem a nagy fiam 4 és fél éves volt mikor meglett a hugi.Mi nagyon sokat beszéltünk vele erről,igaz ő már nagy volt,meséltem neki dolgokat,ő kérdezett,sokszor hajmeresztőt is. Eleinte sose volt féltékenység,talán csak annyi hogy az addig angyali fiam sokkal több hülyeséget csinált csak hogy figyeljek rá többet.Most már a kislány 17 hónapos a fiam 5és fél éves.Igaz ,hogy imádják egymást sokat játszanak együtt de most van az ,hogy igenis a fiam féltékeny,mivel a kicsi már megy,már játszik,már szeretget engem ,apát öt:) de csak elmúlik.

Mi most gondolkodunk a következő kis tesóba,hát én is félek ,hogy velünk mi lesz Jövőre iskolás lesz a fiam a kislány még kicsike..hát nem tudom!!!Amúgy meg gratulálok nektek!!És bocsika ha nem tudtam hasznosan hozzá szólni mivel nálam nagyobb a korkülönbség!!!

2012. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 17 és fél hónap van a két lányom között,a 2. véletlen ajándékunk volt.Megijedtem én is,amikor kiderült,hogy terhes vagyok,hisz még csak 9 hónapos múlt a nagyobb!!Se járni,se beszélni,se bilizni nem tudott még,egy éjszakát sem aludt még át akkor..Nehéz terhesség(ölbe-baba volt a nagy,sokat cipeltem)után jött a csoda,a 2. lányom egy angyal volt,szinte sose sírt,észre se lehetett venni,hogy újszülött van a háznál,átaludta az éjszakákat 5 hetes korától,a nagy nem volt féltékeny,hisz majdnem ugyanannyi idő jutott rá,látod,ezért nem biztos,hogy tudunk tanácsokat adni,mert szerintem nagyon babafüggő is,hogy hogy alakul nálatok.Nálunk szerencsénk volt a kicsivel,de igazat adok annak,aki azt írta,hogy a 2. babával már sokkal rugalmasabb az ember,nem görcsöl annyit,csak teszi a dolgát,igaz mi rontjuk el általában az elsőt,mert egy kicsit kényezteti szerintem mindenki.Az elsőhöz még mi alkalmazkodunk,a 2.-nak meg egy kicsit bele kell alkalmazkodni a családba.
2012. nov. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!