Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom, hogy ez most...

Nem tudom, hogy ez most hiszti, vagy nem, és hogy kell kezelni? Már teljesen kikészít!

Figyelt kérdés

20 hónapos lesz lányom és ez a legújabb, hogy egyfolytában nyávog, sír, mikor dolgom van és nem 100%osan vele foglalkozom. Már reggel azzal kezdődik, hogy fogat mosok, mosakszom, wc, stb, reggeli készítés és megállás nélkül nyávog és sír és ezt hajtogatja, hogy anyaanyaanyaanyaanya... Baromi idegesítő, de még ilyenkor kibírom. De mikor estig csinálja, minden alkalommal, amikor bármit csinálok, teljesen kikészít. Ha csak 1 db poharat szeretnék elmosni, vagy vacsoát csinálni, és lóg a lábamon, kapaszkodik a nadrágomba és még lépni sem bírok, hát sajnos van, hogy kiabálok vele, mert estére már én is elveszítem a türelmem.

Valamelyik nap az autóban is elkezdte már akkor, mikor beszálltunk, pedig csak 10 percet mentünk és már annyira felidegesített, hogy majdnem karamboloztam.

Kérlek segítsetek, hogy ez mi és mit kell ilyenkor csinálni! Olvastam egy csomót, de szerintem ez igazán hiszti, mert csak szimplán engem akar, nem rosszalkodik, meg nem valamiért hiszizik és földhöz vágja magát. Nem tudom, mi a teendő ilyenkor.


2012. okt. 29. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

off

26 hónaposom több mint fél éve csinálja :(((((

Romon vagyok ,szalad a ház,a kaját már rendeljük...

Kíváncsi vagyok a válaszokra,hátha tud valaki segíteni!

2012. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lányom 15,5 hónapos. Pár hete ez megy, mint nálatok.

Csak nálunk annyi a kiegészítés, hogy mindig fogni akarja a kezem és húz, hogy mutat valamit és hogy játszunk.


Ha véletlen nem vele foglalkozom 24-ből 42 órát, akkor már összeroppan a világ...

Tudom, hogy még pici.. de én meg ember vagyok, nem robot.

Ha wc-nem kell, akkor kell!


Valaki mondjon valamit..

2012. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én csak azzal tudlak titeket biztatni, hogy kinövik, kitartás..... Megoldásról nem hallottam senkitől, csak azzal lehet megelőzni az anya kikészülését, hogy ha tudjátok passzoljátok le és menjetek el egyedül. Ha másra nem, a ház elé kiülni egy padra.


Én a kicsit sokszor a hátamra kötöttem a kendőben mint az afrikai asszonyok (a kendő azért jó, mert abba nagyobb gyerek is belefér), úgy mosogattam, teregettem. Mert nekem nemcsak vinnyogott volna, hanem a nagyobbal (én egy picivel és egy kicsivel voltam otthon) ki is nyírták volna egymást.

2012. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez szeparációs szorongás! Veled akar lenni! Sok türelem és kitartás! Kinövi hamarosan! Próbálj meg nem idegeskedni, ami tudom nehéz, mert én is már néha a hajamat tépem és kivagyok, de viselni, viselni.... Ez maradt! Én is csak abban bízok, h kinövi és vége lesz hamarosan!
2012. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan válaszoltok. Akkor ez most hiszti? A szep.szorongásra én is gondoltam, mert 9 hósan is megszenvedtem vele, gondoltam, hogy újra eljön.
2012. okt. 29. 11:20
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

nem hiszti majd két év körül na majd hiszti

szeparáios szorongás jobb lesz majd.

a házimunka ráér ha nagyon nyügli tedd be neki halász judit csiri biri koncertfilmjét egy óra nyugalmad 100% hogy lesz :) végig fogja röhögni és táncolni te meg kikapcsolódhatsz , vagy elvégzed a házi munkát. ha meg annyi munkád van mond neki segitsen ha segitett emg játszotok

2012. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is szeparációs szorongás. A lányom is 20 hónapos, nála mondjuk ez azóta tart, hogy bölcsibe jár. Amikor itthon van, akkor folyton vagy az ölemben akar ülni, vagy húz, hogy menjek vele. Amint nekiállok mosogatni, jön, hogy "Vége!".

Éjjel sokszor ébred, és csak üvölt, hogy "Anya, anya, anya, anya, anya!" Bemegyek, rászólok, hogy sssss, és no problem, alszik tovább. Baromi fárasztó, emellett néha persze bosszantó is. Én már dolgozom, így amikor itthon vagyok, meg kéne csinálni 1-2 dolgot, de mellette nem lehet.

Tippem nincs, talán előbb-utóbb elmúlik.

2012. okt. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 6. már nem is próbálok házimunkát véfezni, amikor ébren van, mert nem engedi. Mint írtam a szükségleteimet nem tudom elvégezni, valamint kaját adni neki, meg elmosogatni, amit muszály, mert különben nincs miből ennie és innia.
2012. okt. 29. 12:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha olyat csinálok, akkor bevonom, hogy segítsen és szívesen is teszi, sőt, mindenben segíteni akar. Mondom, hogy megyek wcre és mondja, hogy segít. :)
2012. okt. 29. 12:10
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 16 hónapos és csatlakozom csajok hozzátok. Kikészülni még nem készültem úgy érzem de erőt próbáló. Én ha jönni akar ölbe pl. krumpli pucolás közben akkor kicsit legugolok (persze fél óra helyett 1 óráig pucolok) Szóval legugolok szanaszét puszilom gyomrozom és inkább már ő menekül :D nem tudom ez nálunk bevált. Viszont van hogy ki jön a konyhába és magyaráz (halandzsa) de kajakra úgy mintha mondaná hogy HAGYJAD MÁR ÉS GYEREEE JÁTSZANI és közben még mutogat a kezével is :D Ez sokszor vicces és csak kacagok rajta :D Valaki tanácsolja az elmenni picit dolgot és másra hagyni..... Van hogy anyóssal hagyom picit 1-2 órát és valóban jobb haza menni hozzá :) Én is csak azt tudom mondani hogy egyszer csak kinövi. ja, hiszti... szokott azt is. Tegnap pl. segített kiszedni a gépből a ruhát, én elindultam a fürdőből ő meg ott akart maradni lomolni. Nah én vissza mentem és felvettem kitettem a fürdő elé ajtó becsuk. Szörnyű toporzékolásba kezdett és földhöz vágta magát, én a folyosón álltam tőle távol (nem mentem oda) És mondtam jobb ha abba hagyja mert felesleges sírni mert én nem veszem fel az ilyesmit. Úgy tűnik megértette hogy nálam ez nem nyerő és nem is tartanak sokáig a hisztik. 1 perc múlva már röhögve szaladgál.
2012. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!