Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akik állítjátok,...

Anyukák! Akik állítjátok, hogy viszonylag korán,4-6 hónapos kortól, NEM LÉTEZIK hiszti, ti találkoztatok már olyan babával, aki erre rácáfolt? Miért állítjátok váltig, hogy ilyen nincs?!

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy azok az anyukák,akik meggyőződéssel állítják,hogy a hiszti csak és kizárólag 2-3 éves kortól "létezik",ők ezt honnan veszik?Tapasztalatból?Van hasonlítási alapjuk?

Azért kérdezem,mert agybajt kapok,mikor mondom valakinek,hogy hisztis a kisfiam (már 9 hónapos,de 4-5 hónapos korától borzasztóan hisztis)és csak rám mosolyog,legyint,hogy ilyen nem létezik.

"Majd megtudod később!"

Aztán mikor hosszabb ideig vagyunk egy társaságban és a kisfiam rákezd,akkor csak döbbenten áll,hogy "Jééé,és tényleg hisztizik ilyen pici korban".

MIÉRT tartják ennyire kizártnak ezt?És nem,nem én lihegem túl a dolgot,csak már annyira bosszant,hogy az agyonokoskodó,agyontapasztalt anyukák osztják az észt....közben meg fogalmuk sincs arról,hogy igen is létezik ilyen gyerek,nem kis fejtörést okozva a szüleinek.

Járt már más is így??!!

:(


2012. nov. 2. 22:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Mert ez viszonylag ritka. Én fiam is borzasztóan akaratos a kezdetektől, mióta mászni kezdett, ha nem kapott meg valamit, a fejét a földbe verte dühében. Mondjuk ilyen komoly problémáink nem voltak, amiket te írsz, így igazad lehet, hogy azért mondom ezt, mert nem tudom, milyen ez. Amúgy már másfél éves, egy tündér.

Most majd megköveznek, hogy ilyesmit említek, de bizonyos későbbi problémáknak is lehet a jele a viselkedése (pl. hiperaktivitás, stb. amiket ilyen picinek még nem tudnak megállapítani, csak jelek utalhatnak rá).

2012. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Biztosan nem foglak meggyőzni arról, hogy ez nem hiszti. Te már elkönyvelted magadban 5 hónapja, hogy hisztizik a babád, nincs mit tenni. Az én fiam sem szerette, ha leülök vele, csak állva, sétálva volt jó neki. De eszembe sem jutott, hogy hisztizik. Képzeld nem kaptam sérvet és túl éltem az időszakot. Sőt, még bevásárlóközpontban is sírt, mert egy ennyi idősnek nem akkora móka a vásárlás, mint a felnőtteknek. Itt is azt tudom mondani: talán éhes, szomjas volt, melege volt, fázott, fáradt volt, kényelmetlen volt neki az ülés, fekvés, karon ülés.

Aki megfogad egy ekkora baromságot és az a védőnő aki ezt tanácsolja, egyaránt tudatlan és szívtelen is.

Az a baj, hogy minél makacsabb vagy, annál jobban fog tőled eltávolodni a babád és Te is tőle. Hidd el, sokkal könnyebb lenne, ha azt tennéd, amit Ő szeretne. Nem tudom mi a baj azzal, ha valaki magára teszi kendőben a babáját,miközben házimunkát végez? Nem kell aggódni, ahogy elindul egy baba, talál magának sokkal érdekesebb dolgot, mint anyán lógni egész nap.

Van hasfájós időszak. Jönnek a fogak.Beindul a mozgásfejlődés. És létezik a szeparációs szorongás is. Minden korszakban van miért sírni.

De ahogy gondolod. Tedd tönkre a kapcsolatotokat. Mutasd meg ki az úr a háznál, hagyjad csak naphosszat sírni. Ahelyett, hogy még egy pár hónapig kielégítenéd az igényeit. Aztán majd panaszkodhatsz, ha beindul a dackorszak...

2012. nov. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Az utolsó válaszolóval értek egyet, maximálisan!

Lehet, hogy érdeklődőbb, nyitottabb volt, nem akart csak feküdni, ölben lenni, és ha már menni fog, ez egyre jobb lesz, de tényleg megütköztem ezen a 6 órán én is:(

Borzasztó belegondolni is... Így kezdődik a bizalomvesztés!

2012. nov. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

KÉRLEK SZÉPEN ne sarkítsd ki!!!NEM HAGYOM naphosszat sírni,egyetlen egyszer fordult elő.

Kendőben,kenguruban,babakocsiban utál lenni.

És megjegyzem,IMÁDJUK egymást!Szó nincs eltávolodásról!!Atya ég,hogy jut ilyen az eszedbe??!!

Én nem könyveltem el magamban semmit,és nem ragaszkodom a hiszti fogalmához; több gyermekes anyukák,óvónő ismerősök is ki voltak akadva.Sokáig azt hittem ez a normális,de láttam,hogy máshol nem így mennek a dolgok.

És így szeretjük a gyermekünket,ahogy van.

Megköszönném,ha nem tekernéd ki a mondandómat.

hidd el,megteszek legalább ugyan annyit,mint akár Te vagy akármelyik másik anyuka...sőt.

De nem akarom itt neked bizonygatni a dolgokat,mert éppen feleslegesen tenném.Te könyvelted el magadban,hogy ilyen nem létezik.Tehát te is a tömegbe tartozol

2012. nov. 2. 23:12
 15/22 anonim ***** válasza:

Istenem mennyire ismerős amit írsz.......:( Nekem kislányom van aki már 2,5éves elmúlt,de kb az első másfél évet végigordította!

Annyira hogy 3féle orvosnál is voltunk vele. Sehol nem találtak semmit. Mindenkitől kaptam ilyen-olyan tanácsot hasztalan. Hiába kötöttem magamra utálta,de én sem bírtam sokáig mert eleve 5kg született. Most nem kezdem el leírni hogy mik voltak,mert aki hasonló helyzetben van/volt az tudja,a többiek meg még csak nem is sejthetik milyen nehéz egy ilyen gyerekkel!!! Elég annyi hogy hónapokig nem tudtam csak este enni mikor a párom hazajött mert fulladásig ordított ha letettem akár 2percre is!

Most meg hogy benne van a dackorszakban mindennapos a hiszti,de már megszoktam::-)

2012. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Bocs de magadra cáfolsz rá,

ő még nem tudja azt mondani anyú léci vegyél fel és vigyél körbe a szobába mert a plafont bámúlni unalmas, egyedül lenni nem jó, csináljuk együtt valamit nem ezt mondja mert még úgye nem tudja csak sír ahogy kifér amig te rá nem jösz mit akar. Mert te vagy vele csak rád számithat.

2012. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Van nevelési tanácsadó, van gyermek priszhológus és sorolhatnám.Ha ez így van rég segítséget kellet volna kérned.Biztos oka van ennek ahogy viselkedik,akár lelki akár fizikai,nem nincs rendben.
2012. nov. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,15-ös vagyok.

A lányommal voltunk gasztrodokinál,a Heim Pálban 2napot voltunk megfigyelésen az alvásközpontban,voltunk a nevelési tanácsadóban is első körben.

Ezen kívül nézték a fejét a tüdőjét,egyedül pszhiológusnál nem voltunk,bár nekem nem ártott volna,mégsem találtak sehol semmi!!!

Sajnos vannak ilyen babák!:(

2012. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

hiszti az amikor tudatosan akarja a gyerek irányítani a szüleit :)

na erre még nem képes egy 4-6 hónapos, de még egy 9 hónapos se, ahogy írtad, nem képes ésszel felfogni, ráadásul ugye ő még azt hiszi, hogy ti egy személyek vagytok, tehát szó nincs olyanról, hogy manipulálni akarna. (egyébként 10 hónapos kor után érik meg rá az agy, nem 2-3 évesen)


egyszerűen arról van szó, hogy kialakulóban van az akarata és ezt próbálja érvényesíteni nagy ordítással, sírással.


hiba szerintem a nyelvünk szegénységében van, a hiszti egy kifejezés egy bizonyos ok okozati játékra, de igazán arra nincs szavunk mikor akaratosságból sír egy baba, ezért szokták a hisztit használni, mint te is, jobb híján. tehát szerintem kár is ezen vitázni, te arra használod, akinek meg nagyobb gyereke van és már tudja mi is az a "hiszti" vagy utána olvas a szó jelentésének az pedig nem használja ezt arra amit pl. a 9 hónaposod csinál

2012. nov. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a kommenteket,véleménytől függetlenül!
2012. nov. 3. 07:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!