Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akik állítjátok,...

Anyukák! Akik állítjátok, hogy viszonylag korán,4-6 hónapos kortól, NEM LÉTEZIK hiszti, ti találkoztatok már olyan babával, aki erre rácáfolt? Miért állítjátok váltig, hogy ilyen nincs?!

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy azok az anyukák,akik meggyőződéssel állítják,hogy a hiszti csak és kizárólag 2-3 éves kortól "létezik",ők ezt honnan veszik?Tapasztalatból?Van hasonlítási alapjuk?

Azért kérdezem,mert agybajt kapok,mikor mondom valakinek,hogy hisztis a kisfiam (már 9 hónapos,de 4-5 hónapos korától borzasztóan hisztis)és csak rám mosolyog,legyint,hogy ilyen nem létezik.

"Majd megtudod később!"

Aztán mikor hosszabb ideig vagyunk egy társaságban és a kisfiam rákezd,akkor csak döbbenten áll,hogy "Jééé,és tényleg hisztizik ilyen pici korban".

MIÉRT tartják ennyire kizártnak ezt?És nem,nem én lihegem túl a dolgot,csak már annyira bosszant,hogy az agyonokoskodó,agyontapasztalt anyukák osztják az észt....közben meg fogalmuk sincs arról,hogy igen is létezik ilyen gyerek,nem kis fejtörést okozva a szüleinek.

Járt már más is így??!!

:(


2012. nov. 2. 22:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Még tegnap olvastam a kérdésedet, akkor először kicsit fel is idegesítettem magam rajta, mivel túl sok itt mostanában a hisztis újszülöttekről szóló kérdés, aztán eszembe jutott, hogy az én fiam is ilyen volt.

Hogy ez most hiszti-e vagy nem, az azon múlik, ki mit hív annak. Az nyilván nem megoldás, hogy amíg nem beszél, addig nem teljesíted semmi kívánságát, mivel ő még csak sírással tudja jelezni, ha valamit szeretne, de tudom, hogy van olyan, hogy akármit csinálsz, üvölt.

A én kisfiam sírt a babakocsiban, a háti hordozóban, az autóban, a karomban, a földön. Mindenhol. Később olvastam, hogy sajnos vannak ilyen boldogtalanabb, nyűgösebb babák, ez temperamentum, nem tudsz vele mit csinálni, egy jó darabig nem fogod tudni leszoktatni róla, mert ez nem tudatos, nem azért csinálja, hogy Téged idegesítsen.

Az enyém most 2,5 éves, és hát mit mondjak, továbbra sem egyszerű eset. Most már el tudja magát foglalni, nem nyűglődik egész nap, sokat segít az is, hogy szépen beszél, el tudja mondani, mit szeretne. De ha hiszti van, az kegyetlen. "Anya, kérek joghurtot!" "Tessék, kisfiam" "De nem kell joghurt, nem kell, NEM KELL!!!" - és fél órás, hörgős, öklendezős hiszti következik.

Ettől persze még egy tündéri, aranyos kisfiú, mindig bújik, autómániás, egy mosolyával le tud venni a lábáról. De a természete az ilyen. Szóval én csak kitartást tudok kívánni, ettől még eszméletlenül szerethetőek.

2012. nov. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Másél éves kor körül jelenik meg legtöbbször a hisztinek nevezett jelenség. Nagyon fontos azonban tudni, hogy az ekkora gyerekeknek is éretlen még az idegrendszere, agya, nem tudják kontrollálni az érzelmeiket, dühkitöréseiket, mert az ún. "hüllőagyuk"(alapvető szüksgletekért felelő, túlélést biztosító rendszer) lép ilyenkor működésbe és veszi át a hatalmat.

Ilyenkor tehát még nem a hagyományos értelemben vett manipulatív hisztit látjuk, hanem az érzelmek elhatalmasodásából, tehetetlenségből fakadó kétségbeesést:).

Szóval ha hisztinek nem hívhatjuk akkor hívjuk inkább érzelmi kitörésnek és azt majd a másik anyukák is "elfogadják"!

De ne érdekeljen senki véleménye,itt egy szó jelentésén vitatkoznak de szerintem nem ez a lényeg!bízz magadban,az ösztöneidben,légy szeretettel a pici felé és hidd el bár most még nehéz, később hálás lesz érte a kisfiad:)

2012. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!