Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hízlalja szegényt?

Miért hízlalja szegényt?

Figyelt kérdés
Ismerősöm nagyon-nagyon fiatalon lett anyuka, egyedül neveli a kisfiát,mióta kiderült, hogy kismama lelépett a pasija. Nagy baba lett, ez tetszett a lánynak(anyukának), így már 2 hónaposan adta neki a krémtúrót, babapiskótás joghurtot, tehéntejet natúron!!!..A védőnő nem tud semmit tenni, mert nem volt szemtanúja, de a kövérsége feltűnt neki is, rengeteg tanácsot ad neki, a lány kineveti a háta mögött. Mivel lehetne jó belátásra bírni, hogy ne hízlalja? Mindenkinek dicsekszik, hogy 4 hónapos kisfia 10 kiló! Pucér képeket tesz fel róla, szegény gyereken csüng a háj! :-( 3 hónaposan ültette, meg álltatta, lefotózta és feltette a facéra, hogy: nézzétek milyen erős a fiam! Kinek a felelőssége erre odafigyelni? Ő dolga tudom, de szegény gyerek belerokkan előbb-utóbb!!!! :-(

2012. nov. 5. 10:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
igaz, hogy szereti a kisfiát, ezt nem tagadom. Sőt, imádja. Ez a túlzott szeretet miatt van??? Szoktunk beszélgetni, mindég összehasonlítja a babáinkat. Rengeteget iszik az a kisfiú, lehet, hogy már a vércukra is magas? Óvatosan szólni fogok neki, csak azt sem szeretném, ha okoskodónak tartana, mert mindenki szerinte az, aki szól neki. Nem akarok neki rosszat, pont segíteni szeretnék. Holnap átmegyünk hozzájuk és beszélgetés közben mondom neki. Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 5. 16:58
 12/15 anonim ***** válasza:
látom lepontoztatok,úgy látszik ennyi banya van aki rá küldeni a gyámügyet...írtam,hogy beszéljen vele a kérdező,szegény nőt ott hagyta a gyereke apja,nagy felelősség van a vállán egy kicsi baba,biztosan nem akar neki rosszat,beszélni kellene vele,segíteni neki,nem még rosszabb helyzetbe hozni,csak mert mást is ad neki enni,nem csak a "szent" anyatejet..
2012. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12-es utolsónak: sajnos olyanok jönnek lepontozni, akik nem is szólnak hozzá egy egy kérdéshez, csak ezt hobbinak tekintik. Neked igazat adtam, ahogy írtam is, valószínű tényleg túlzásba viszi a szeretetét. Ne törődj a pontozással, értelmes, megfogadandó tanácsot adtál, nekem ez a lényeg:-) tudom, bosszantó a lepontozás, de nem tudunk semmit csinálni:-(
2012. nov. 5. 19:02
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek nem dolga más gyermekével foglalkozni... Az én kisfiam olyan kövér volt két hónaposan, hogy csak na, pedig egy falat semmit nem kapott anyatejen kívül! Nem biztos, hogy ettől kövér. Mellesleg az enyém 4 hósan közel 9 kiló volt, pusztán tejcsitől, nem biztos, hogy direkt hízlalja! Aki meg ismerősére ráküldi a gyámügyet azért mert egyszer egy fotó kedvéért 10 másodpercre ülőbe rakta a gyereket, az nézzen tükörbe előbb...
2012. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
utolsó válaszadó: mint írtam, eszembe sem jutott a gyámügy. Én segíteni szeretnék neki, nem ártani nekik. Persze, bánt a dolog, de nem gondolt itt senki arra, hogy a gyámügy a megoldás. Az viszont sajnos igaz, hogy az anyuka hízlalja, és így mutogatja. Kérdéseim egyike volt, hogy mivel lehetne jobb belátásra bírni, és nem az, hogy kihívjam-e a gyámügyet. Soha nem tennék ilyet, számomra az nyilván nonszensz.
2012. nov. 6. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!