Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet elvégezni a napi...

Hogyan lehet elvégezni a napi teendőket, hogy minden zökkenőmentesen menjen? Hogyen lehet ez bírni erővel?

Figyelt kérdés
15 hónaposom kószál a lakásban, de időre legyen kész az ebéd, takarítás, séta, játék...stb. Nekem nem megy. Vagy az egyik, vagy a másik, de sajnos ennyi mindent nem bírok nap, mint nap ellátni. Ti hogy csináljátok?
2012. nov. 9. 22:21
1 2 3
 11/21 Jégtánc ***** válasza:
78%
Vasalásról meg második gyermek után leszoktam:))
2012. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Tenyleg egy megoldas van csak,lejjebb adsz mindenbol... En is dolgozom a 11 honaposom mellett,ha delutan hazaerunk le sem lehet vakarni szegenykemet,ugyhogy eszunk meleg szendvicset vagy tojasrantottat,nagy fozocskere csak hetvegen van ido,ugyanez a takaritassal...csak lazan,ez a titok nyitja;-)fel a fejjel!:-)
2012. nov. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ahogy írták! Sehogy! Engem nem nagyon érdekel,hogy néha szalad a ház. Nyilván egy alap rendet igyekszem tartani, de nem takarítok minden nap.

Főzni sem főzök minden nap. Általában heti kétszer, a többi napon elmegyünk valahova enni, vagy a mamik hívnak meg. Elég aktív 11 hónaposom van, én sem tudom órákra úgy lekötni,hogy tudjak főzni-takarítani.

Ha apa hazajön, odaadom neki, akkor csinálom,amit tudok, de nem lihegem túl. A férjem sem zavarja,hogy nem patyolat tisztaságú a ház. Ahogy szokta mondani "nem takarítónőt vettem el"!:)

2012. nov. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Reggel 6- kor kelek, oda rakom az ebédet, ma pl. Babagulyás lesz buktával, kèt napra főzök, holnap is ezt esszük.

A levest oda raktam, a tészta kel, ez tartott 6-6:30.

Beraktam egy mosást, levettem a száraz ruhákat.6:30-7.

Most kiteregetek, reggelit készítek, felkelt a gyerek, de még fekszik 7-30.

Gyerek reggelizik, beágyazok, miután megreggelizett segít a buktát megsütni, és mára be is fejeztem a munkát! Az ebéd kész, mostam, behajtogattam a szekrénybe a ruhákat, az egész napom a gyereké!


Holnap reggel nem kell főzni, marad a maiból, akkor reggel kitakarítom a fürdőt, PORT törtlök, porszívózás, felmosás, 6-8 meg is van, utánna szabad a nap!!!

2012. nov. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 1 hónapos, előttem áll ez a probléma, de én azt látom már, amint a véleményekből is kitűnik, hogy lejjebb kell adni, mert nem fog menni és attól ki fogok borulni.

Persze még a szülés utáni fáradság is közrejátszik, de nem tudok annyit pihenni amennyit kellene, főleg, hogy az éjszaka is elég aktív. Szerencsére gépesítve van a háztartás, egyenlőre rendeltem házhoz kaját, de ez hosszú távon nem tartható anyagilag. A hajnali házvezetésre én is gondoltam (5-ös etetés után), de tekintettel kell lenni még alvó, dolgozó apára, zavarná a konyhai zaj - és Ő is jobban szereti, ha még visszabújok mellé... azért erre is kell figyelni.

2012. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ebből ilyen nagy problémát csinálni. Nekem 17 hónapos a fiam, de mindent meg tudok mellette csinálni, amit kell. Általában reggel együtt elmosogatunk, öltözés, és reggeli után, utána elmegyünk vásárolni, megfőzzük az ebédet, eszik, és alszik 2-3 órát. Amíg alszik, addig szoktam takarítani, mosni, ilyenek. Persze nem kell minden nap port törölni, stb, így minden napra be van osztva, hogy aznap mit kell csinálni. Meg is van minden, és nem megy el az egész napom.
2012. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

20 hónapos a lányom, 2 hónapos a fiam. Segítségem nincs, a kicsi borzasztó rossz alvó így aludni sem alszom max 2-3 órát éjszakánként. Férjem az esti fürdetésben/etetésben segít, illetve hétvégén.

Délelőtt beágyazok, berakom a mosást, fogat mosok, lezuhanyzom, öltöztetem, etetem a nagyot, öltöztetem, szoptatom a picit és mindkettőt pelenkázom. 10 körül megyünk sétálni,játszóterezni, 12-re hazaérünk. Mindkét gyereket megetetem, lefektetem, elaltatom, közben mosogatok. Ha alszanak akkor én is pihenek. Ha felkeltek akkor végzem a házimunkát, apa többnyire hazaér addigra így tudok porszívózni, teregetni, felmosni,mikor mit kell csinálni. Ebédet hétköznap rendelem, hétvégén főzök. Nagyon fontos a pontos napirend, nincs mindig minden készen, de elég jól elvagyunk.

2012. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, és mivel a férjem sz' arik bele én is sz'arok bele. 9 hós lány anyukája
2012. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kendőbe rakom amíg házimunkázok. Ez nálunk bevált.
2012. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Sajnos úgy van ahogy a többiek is írják,sehogy!!!!

Ha rossz napom van,akkor kifejezetten bosszant,hogy nem jutok 5-ről 6-ra,de van hogy lazán is fel tudom fogni,de ez a ritkább :-(

Közel 1 évesem nincs meg egyedül és meglehetősen hisztis is...

Sokszor estére olyan hulla vagyok,hogy semmi más nem tud örömet okozni csak az ágy látványa,de az nagyon!!!

Fiam 2-3x még biztosan ébred éjszaka,így olyan nagyon kipihent sem vagyok,de nagyon bízom benne,hogy ez előbb-utóbb változni fog jó irányba.

KITARTÁS NEKED IS!

2012. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!