Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos fiam egyszerűen...

17 hónapos fiam egyszerűen nem akar rágni?

Figyelt kérdés
Megőrülök már, hogy még mindig turmixolnom kell az ebédet, pedig ennyi idős, és 12 foga van már. Csak az ebédet (kanalas kaját) nem hajlandó megrágni. Virslit, kenyeret, kekszet, stb szépen eszik, az megrágja. Egyedül a kanalasat nem. Mit csináljak, hogy azt is megrágja? Ma borsó főzeléket főztem neki, jó puhára a borsót, de attól is csak öklendezett, mert nem rágja meg. De akkor mit csináljak???? Így nem is tudja túlnyomó többségben azt enni, amit mi, mert nem lehet mindent pépesíteni... Kérlek adjatok valami tanácsot, mert unom már ezt.
2012. nov. 11. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem tudsz vele csinálni.

A fiam is mindent eszik, egy csomó darabosat is, így ahogy te leírod, a kenyértől kezdve, a felvágottig, a húsig mindent, de ha olyan joghurtot veszek, amiben van gyümölcsdarab, akár egy kicsi is, köpi ki. Pedig már 2 éves és 20 foga van.:)

Talán majd, ha még nagyobbak lesznek, akkor majd megeszik ezeket is.:)

2012. nov. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, értem én, de azért nem szeretném 2 éves koráig turmixolni a kaját, főleg, hogy lehet, hogy megy bölcsibe, ott sem fognak neki mindig pépeset adni (vagy igen?) Az egyébként nem lehet, hogy az zavarja meg őket, hogy a pépesben van a darabos, és ezért nem rágnak?
2012. nov. 11. 12:24
 3/8 betta55 ***** válasza:
Az enyém 14 hónapos és dettó,mint a te fiad!Bár van pár étel amit megeszik,de többségben két kanállal eszik és kész!Nekem azt mondta a gyerekorvos,hogy majd megérik rá 2 éves kora körül a gyerek a teljes rágásra.Hát nem tudom,de nekem is tele van a tököm a turmixolással és kész vicc,hogy 6 hónaposoknak való bébikaját eszi még meg!Egyébként egy nagyon aranyos,kedves kisfiú,de az evéssel ki tud akasztani.kitartás!
2012. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne turmixold hanem csak villával törd össze egy kicsit, hidd el hogy egy idő után megszokja, sűrűbben kínáld neki a darabosat és egyetek együtt ugyanazt amit ti, akkor lehet hogy a kiváncsiság hajtani fogja.
2012. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem azt írtam, hogy 2 éves és a mai napig turmixolok, csak bizonyos darabos ételeket a mai napig nem eszik meg. Ha húslevesben darabokra összetöröm a répát, megeszi, ha a krumplit darabokra vágom, megeszi stb., de a joghurtban, ha megérzi, hogy darabok vannak, kiköpi.

Amúgy turmixolás után jön az, hogy villával összetöröd, amennyire csak tudod, majd darabokra vágod kanállal. Amúgy a fiamnál először a húslevesnél mindig összeturmixoltam a húst, a répával és a lével, amit imádott, egyszer csak nem akarta megenni már, kipróbáltuk, hogy csak villával összetörjük. Máris ette!

2012. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a villával áttörés sem jön be nála. Ha egyszerűen pépesnek érzi a kaját, csak nyeli. Ha kanállal vágom csak össze, akkor megeszi, csak úgy meg nem megy le egy egész adag, mert egy idő után megunja az evés, és nem hajlandó többet enni.
2012. nov. 21. 00:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Most írtad a kommentben, hogy mit csinálsz rosszul. Mégis megeszi, csak kevesebbet.

Akkor egyen annyit, majd egy óra múlva, ha éhes, megint leül, és megeszi a kajája másik felét.:)

Nem kell neki turmixolni. rakd elé darabokban, és kész.

2012. nov. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj a bölcsi miatt, sőt! Az én fiam 16 hónaposan ment bölcsibe, semmi darabosat nem evett meg -még rosszabb volt mint a te fiad. Amikor elmondtam a bölcsiben, a fülem hallatára így kérték az ebédet: ... és egyet teljesen pépesre turmixolva. Így is lett. Mindig mindent szépen összeturmixoltak neki. Persze próbáltak neki gyümölcsöket, stb adni darabosan, de nem nagyon ment. Sokáig mondogatták, hogy már kéne ennie darabosat. Mondtam, hogy persze, de nem tudok mit csinálni vele, mert tényleg nem evett meg semmi. Darabos bébiételeket sem. inkább nem evett. Aztán szépen lassan a bölcsiben elérték a célt és egyre több mindent fogadott el. De itthon még akkor sem. Amikor már teljesen jól ment neki a dolog, akkor itthon is megette már a darabosakat. Nem emlékszem mikorra váltott át sajnos, de a lényeg, hogy tarts ki. a bölcsi segíteni fog Neked, ha otthon nem megy.

És nem mi csinálunk valamit rosszul, mert a lányom még csak most 17 hónapos, de már hónapok óta azt eszi, amit mi!

2012. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!