Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontok el? Hogyan alakítsa...

Mit rontok el? Hogyan alakítsam ki a rendszert?

Figyelt kérdés
Lányom 2 hónapos. A többi anyuka akiknek hasonló korú a lányuk,mind arról dicsekedett nekem,hogy ők kialakították a rendszert,és mindig pontosan úgy történnek a dolgok minden nap. Na most az én lányom van,hogy csak egyszer alszik napközben,van,hogy felkel reggel 7-kor és nem alszik vissza,de van,hogy 10ig is alszik reggel. Én igény szerint szoptatom,de azért általában,ha nem nyűgös,akkor eltelik 3 óra az etetések között.Van,hogy ébren van 3-4 órát,van,hogy 1 óra után kidől,de esténként akár 6 órát is ébren van,délután öttől. Persze minden este sír,mert már fáradt. Minden nap 7-kor fürdetjük,de már próbáltuk,hogy 6-ra tesszük át a fürdést a fáradtság miatt,de van,hogy elalszik délután,és nem tudjuk felébreszteni..Biztosan én rontok el valamit,de,hogyan vezessem akkor be jobban a rendszert? Első baba,és tényleg tanácstalan vagyok. Esténként,ha sikerül elaludnia,akkor egy 5-6 órát alszik egyhuzamban,majd eszik és alszik még kb.3 órát. Ez egy két hete állt be nála,de magától,mert sírni nem hagyom. Csak nekem megy ez ilyen nehezen?
2012. nov. 16. 11:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És már megint ugyanaz,délután 4 óta ébren van. az akárhogy is számolom,az már 6és fél óra. Nem hiszem,hogy egy alig 2hónapos csecsemőnek ennyit kéne ébren lennie,és szinte végig sírással töltenie =( Tanácstalan és teljesen kétségbeesett vagyok,ez megy minden nap,bármennyire is próbáljuk elaltatni,pedig közben leragad a kis szeme.. =( bealszik ilyen 10percekre de ennyi =( És persze minden hajnalban rájön a hasfájás is,mert a sok sírástól levegőt nyel =(
2012. nov. 17. 22:18
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem olvasd nyugodtan a suttogót. Nekem sokmindenben segített. Értem, h valaki nem tud azonosulni a könyvvel, de ártani biztos nem árt. Baráti körömben körbejárt könyv, 6-ból 4-nek bejött.

Amúgy az én babám is 2 hónapos és ha nagyon éber és/vagy síros napja van, akkor többet vagyunk levegőn, ott mindig szépen alszik.

Hasfájás nálunk is a hajnali órákban éri el a csúcspontot. Olyankor szélcsővel segítek neki. Ha tud kakilni, akkor alszik reggelig.

2012. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nappal nincs is gond a lánykámmal,csak este. De tegnap kipróbáltunk valamit,és lekopogom,meg nem szeretném elkiabálni,de lehet,hogy ez volt a baj. Szóval észrevettem már szombaton,hogy mint az őrült tépi a cicit,és megnyomtam és nem jött belőle tej. Szóval hát,vettünk tápszert.Fél háromtól ébren volt,így tegnap is hatkor fürdettük,és utána kapta a tápszert. (előtte végig cicizett,mégis kezdődött akkor már a sírás) Hát szegény drágám úgy nyelte,mintha kötelező volna,meg is ette mind a 120ml-t és utána még cicizett kicsit. Akkor bealudt fél órára,majd felébredt,de aztán minden sírás,ordítás nélkül fél tízkor elaludt,és hajnalban kelt legközelebb,három körül. =) Szóval szerintem estére nem marad tejem,remélem elhiszi a védőnő,mert elsősorban ő dönt,azt vettem észre,pl.amit nem hisz nekem nem engedi megmondani a gyerekorvosnak,vagy ha megmondom,akkor lehurrogja. És mivel nagyon jól hízott eddig a kincsem,félek,nem fogja elhinni,hogy este éhes.
2012. nov. 19. 07:56
 14/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem is estére kevesebb a tejem. Most, hogy írod, nem is értem miért nem jutott eszembe, hogy én mit szoktam csinálni:

Reggel, amikor még sok a tejci, fejek le valamennyit. Mondjuk 60-100 ml között, ahogy sikerül. És azt este, mikor már kevesebb a tej, az utolsó két etetés között elszotom és úgy adom neki. Tele pocakkal valóban többet tud aludni.

Szerintem próbálj meg fejni néhány napot, szaporítsd a tejet fejéssel/homeopátiával/teával és ha tényleg nem indul be, csak akkor nyúlj a tápszerhez. Tudod, kereslet-igény alapján áll be a tej mennyisége, és ez folyamatosan változik a testednek is van, hogy idő kell.

2012. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!