Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ártok ezzel a babámnak...

Tényleg ártok ezzel a babámnak? Mondanátok tapasztalatokat (megerősítő és ellenvélemények is érdekelnek)?

Figyelt kérdés

Párom hugának a kislánya 2 hónappal idősebb mint az én lányom. Valamelyik nap nálunk voltak és leoltott, hogy nagyon rossz, ahogy nevelem a lányom. Azt mondta, hogy pszichológusok szerint nem szabad elaltatnom a kicsit, hanem hagyni kell hagy sírjon és előbb vagy utóbb el fog aludni magától. Én eddig vagy úgy altattam, hogy az ölemben volt, ringattam, énekeltem neki, aztán betettem a kiságyba, vagy esténként melléfeküdtem és cicin aludt el vagy evés után simogattam és énekelgettem. (Egyébként altatókat már a pocakban is énekeltem neki, és akkor is megnyugodott tőlük) Ha felébred és nem vagyok ott, nem üvölt, csak nyöszörög, bemegyek, megsimogatom, beszélek hozzá és többnyire visszaalszik. Néha kell csak felvenni a kiságyból. Ha azonban nagyon álmos és nem vagyok vele, akkor sír, addig amíg fel nem veszem. Utána hamar elalszik. Sógornőm szerint ezzel ártok neki, mert hagynom kellene sírni és egy idő után álomba sírja magát.

Én ezt nem szeretném, főleg mivel az altatás nekem is jó, ez nekünk olyan közös program, mint páromnak a fürdetés. Szeretem magam közel érezni hozzá és énekelgetni neki, amíg elalszik. Tényleg ártok ezzel neki? Tényleg rossz alvó lesz idősebb korában? Vagy túlságosan önállótlan lesz?


2012. nov. 17. 12:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2012. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusok nem mondanak ekkora ökörséget, hogy ne altasd el és hagyd sírni a picúrodat. Fogalmam sincs, honnan vette ezt az ökörséget a sógornőd. Valószínűleg őt sem vigasztalta meg az ő anyukája, amikor szüksége lett volna rá. A másik az, hogy soha nem mondjuk a másiknak, hogy rosszul neveli a gyerekét. Ezt nagyon etikátlannak és helytelen dolognak tartom...

egy pszichológus

2012. nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyj sírni egy 4 hónapost, még nagyon kicsi ahhoz. Semmi baja nem lesz, ha altatod. Én 11 hónapos koráig altattam a fiam, aztán magától leszokott róla. Azt vettem észre, hogy altatáskor annyira ficergett a karomban, hogy alig bírtam megtartani, és mutogatott a kiságy felé. Betettem, és szépen elaludt magától. Januárban lesz 2,5 éves azóta is egyedül alszik el.
2012. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, egy pszichológus-vélemény: http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

Most, hogy anya lettél, az egyik legfontosabb dolog, amit meg kell tanulnod, hogy szépen bólogass a kéretlen "jótanácsokra", azzal a lendülettel felejtsd is el, aztán pedig tégy úgy, ahogy jónak látod :)

2012. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!