Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogadnátok a bocsánatkérést?...

Elfogadnátok a bocsánatkérést? Nyitnátok felé?

Figyelt kérdés

A kisfiam koraszülött volt és mint olyan gyengécske és vékonyka. Amikor anyósom meglátta, egyetlen mondat hagyta el a száját: "Hát úgy néz ki, ez sem életre való"

Azt hittem ott helyben meghalok, annyira megdöbbentett és rosszul esett. Különösen fájdalmas úgy, hogy az első babám meghalt, amikor 29 hetes terhes voltam. Az annyira megviselt, hogy sokáig pszichológushoz jártam, amiért párom családja folyamatosan támadott, hogy "bolond" vagyok és hogy miért nem teszem túl magam rajta, amikor még lesz úgyis gyerekem. Ez akkor nagyon fájt, de pszichológus segítségével többé-kevésbé feldolgoztam a veszteséget.

A kisfiammal is sokat szenvedtem a terhesség alatt-lehet lelki oka is volt, mert sokat idegeskedtem, nehogy baj legyen. Végül megszületett a kicsi, egészséges és már hízott is, formásodott. Anyósom bocsánatot kért ugyan, de nekem rettenetesen fáj, amit akkor mondott. Ezt elmondtam neki, erre megsértődött, hogy kényes vagyok és direkt haragban akarok lenni vele. A mai napig nem érzem, hogy megbánta volna, amit mondott. A fiamat is alig látogatja (a másik fia gyerekeinél szinte kétnaponta megjelenik, pedig nem laknak messzebb mint mi).

Én nem szívesen megyek át anyósomhoz. Párom szerint nyitnom kéne felé, hiszen bocsánatot kért. (Igaz, utána újra ő provokálta a veszekedést)

Ha ránézek a pici fiamra, folyton az jut eszembe, amit az a nő mondott és fel nem fogom, hogy mondhat ilyet egy anyának. Főleg a saját unokájáról. Tényleg én vagyok túl makacs?


2012. nov. 19. 17:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9-es vagyok.Amúgy az én fiam is korababa volt és elég pindurka.
2012. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tudod,átérzem a helyzeted.Dettó ugyanígy voltam,mint te.És én is rengeteget vészeltem át,azért,hogy egészséges picurt hozhassak világra.A pozitív teszt napjától mindennap minden percében aggódtam,és 26 hetet feküdtem azért,hogy egészséges kislányom szülessen.Nagyon nehéz terhességem volt,az elejét végighánytam,utána 24.héten kórházba kerültem,mert kinyílt a méhszájam.Bár,nem született kis súlyú babám,mondjuk nagy sem/2750 gramm/,tehát azt nem mondták,hogy kicsi,de ha bárki megmerte volna szólni a lányomat,a terhességemet,biztos,hogy többet nem állok vele szóba.Ez vonatkozik az anyósodra is.Én tudom mennyit küzdhettél a babáért!Egyébként mekkora volt,és mennyi idő most?

1 éves kislány anyukája

2012. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

az én anyósom is gonosz és rosszindulatú ember.

én nem fogadnám el a bocsánatkérést,

de ha igen, akkor sem beszélnék vele többet.

2012. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy haragtartó, de ha nekem ilyet mondana, nem is akarnám többet látni az életben, a gyerekemet pedig meg sem engedném nézni neki. A páromtól pedig elvárnám, hogy mellém és a gyerek mellé álljon egy ilyen szituációban.
2012. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
38%
szerintem fogadd el a bocsánatkérését, és bocsáss is meg neki! Sokkal inkább fölötte állnál akkor erkölcsileg. Tudod, hogy rosszat mondott, de MÉGIS megbocsátasz! Ez szép lenne. Persze, nem kell a társaságát keresned, nem kell szerintem neked kezdeményezned, de bocsáss meg neki, majd próbálj tényleg nem haragudni rá. Inkább sajnálatra méltó, ha így gondolkodik. Haragot ne tarts, de senki sem kötelezhet arra, hogy ezek után a társaságát keresd. De ha ő keres, ne utasítsd el, hisz megbocsátottál neki,meg akármi is van, a gyereked nagyanyja, és ez így lesz, addig, amíg éltek. Törekedj a családi békére, esetetekben nem lehet már sose idilli, de pokkoli se legyen, mert majd szegény gyerek is megsínyli, mert ő meg majd nem fogja érteni az egészet, és szorongó kisgyerek lesz belőle. Szóval a jövőre és minden egyébre való tekintettel, próbálj megbocsátó lenni, bármi nehéz is
2012. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!