Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszi mindenki hogy könnyű?

Miért hiszi mindenki hogy könnyű?

Figyelt kérdés

4 gyerekem van 5 éves a nagylányom 3 éves a nagyfiam és 17 hónaposak az ikrek.

Ha kérdezik hogy birok velük minig azt hiszik hogy minta gyerekek és soha nincs velük semmi gond.Nem szeretek idegeneknek panaszkodni.Az éjszakát átalusszák(van mikor fogzás miatt fent vannak de ez sem tart sokáig).

Ha ezt mondom mindenki azt hiszi hogy milyen jó mert este alszok,de azt nem nézi senki hogy nappal mennyit megyek tudom hogy 1 gyerekkel is nehéz de miért hiszik azt hogy azért mert nem panaszkodok mindig és csak mosolygok azért nekem nem nehéz?

Bocs ha zavaros de nem igazán tudom megfogalmazni azt mit érzek.Tulajdon képen az zavar hogy senki nem vesz senkibe.

Ti éreztetek már így és ha igen hogyan küzditek ezt le?



2012. nov. 21. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

De ha nem mondasz semmi nehézséget el (nem feltétlen vég nélküli panaszáradatra gondolok), akkor miért kellene azt gondolniuk, hogy minden simán megy?


Ez kb olyan, hogy nem mondok el senkinek semmit, de panaszkodom, hogy miért nem tudja.

2012. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Ne sértődj meg, de én úgy gondolom hogy aki vállalja a 3. vagy többedik babát, annak az első kettővel is könnyű volt, hiszen különben nem vállalna többet :-)


Nem kell panaszáradat, elég ha elmondod hogy te is fáradt vagy mert nehéz 4 gyerek után 5felé szaladni és még háztartást is vezetni. Bár aki ebbe belegondol, az simán beláthatja hogy nem egyszerű :-)

2012. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Én éreztem már így, bár nem gyerekügyben. Én nem szoktam panaszkodni a pénzügyek miatt, mert megélünk a fizetésünkből. Mindig azt mondom, hogy jól keresünk. Ezért a családban irigyelnek egyesek. Állandóan azt kell hallgatni, hogy nekünk milyen könnyű. Ők szó szerint azt mondják magukról, hogy csórók. Aztán egy beszélgetésből kiderült, hogy ugyanannyit keresnek, mint mi. Egy ideig bosszantott, főleg azért, mert emiatt a nagyszülők Őket pénzelték, minket meg nem, bár én nem is vártam volna el. Mostmár nem érdekel. Felnőttem.

Amúgy attól, hogy nem panaszkodsz épeszű ember nem gondolhatja, hogy 4 gyerekkel könnyű.

Gratulálok hozzájuk.

2012. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tulajdon képen azt szoktam mondani mikor megkérdezik hogy vagyunk hogy ők jól én meg fáradtan de sokan mintha meg sem hallanák.Mindenki csak azt szűri le hogy jól te meg le vagy...
2012. nov. 21. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

S biztos vagy benne, hogy senki le sem...?

Nem lehet, hogy most neked van egy kis lelki válságod, fáradt vagy és szomorúan látsz mindent?

Mert a leírásból úgy tűnik, mintha mindent a szívedre vennél.


Ja, és nyugodtan nyisd ki a szád. Nem kell órákat panaszkodni, de mondd ki amit érzel. Tudod, néha szóból többet értenek az emberek. Néma gyereknek meg anyja sem érti...ezért is hihetik, hogy milyen jól elvagy, nincs panaszod nincs gondod. Vagy csak irigyek, hogy jól viseled. Na mindegy, mondd ki!

2012. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Embere válogatja..nekem egy fiam van még 8 hónapos,de ha találkozok olyan anyukával,aki azt mondja hogy minden rendben a gyerekkel,áldott jó,én csak mosolygok,mert tudom,csak nem akar panaszkodni,(vagy épp ezzel akar dicsekedni,hogy ő a legjobb anya a földön)akinek van gyereke az nem gondolhatja komolyan hogy tök happy a nap 24 órája:)
2012. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Én sem szoktam panaszkodni (2 gyermekem van), csak a nagyon közeli rokonoknak, barátoknak. Én nem szeretném, ha mondjuk sajnálnának, és úgy vagyok vele, hogy inkább gondolják azt, hogy nekem milyen könnyű, mint azt, hogy én állandóan csak panaszkodom. Szerintem sokkal több barátot lehet szerezni és megtartani, ha nem csak állandóan a negatív dolgok hangzanak el a szádból!
2012. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
57%
Szerintem nagyon bátor vagy,hogy bevállaltál négy gyerkőcöt és gratulálok hozzájuk. Nekem kettő van de velük se könnyű. Az nagy fiam 5 éves a kisfiam pedig 16 hónapos. Nem azt mondom,hogy panaszkodj mindenkinek de néha legalább önts ki a szíved a párodnak. Beszéljétek meg mi a baj és találjatok rá valami megoldást ami mindkettőtöknek jó. Nekem az vált be,hogy néha elmegyek egyedül vásárolgatni vagy csak sétálni. De ami a legjobban feltölt (ha letudjuk a gyerkőcöket passzolni a nagyiékra) és elmegyünk kettesbe moziba,vacsorázni vagy bármi csak kettesbe legyünk. Próbáld ki nekem ez mindig bejön. :)
2012. nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen lehet hogy csak pihennem kéne azért látok most mindent borúsan de tényleg nehéz és ha szólnék hogy mennyire az akkor meg jönne hogy csak panaszkodom.

Egyszerűen nem találom az arany közép utat vagy lehet hogy az nincs is csak a mesében.

2012. nov. 22. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!