Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mindenki fogyózik? Miét...

Miért mindenki fogyózik? Miét nem jut el az emberekhez az az információ, hogy ÉLETMÓDOT kell váltani, nem pedig koplalni 2 hétig? Nem értem az embereket, ma már olyan könnyű megszerezni az alapvető információkat, tudnivalókat.

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem igazi kérdés, nem tudom, milyen választ vársz erre.

Ez inkább csak egy kirohanás részedről.

2012. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
28%
Mert így gondolkodnak: ,,könnyebb "csak" 2 hétig szenvedni, mint egy életen át nyúlkaját enni. Így a fogyi után visszaállhatok a megszokott, kényelmes életvitelembe.
2012. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Sokan nem tudják hogy ez mivel jár ha koplalnak. Barátnőm csinálta már, el is ájult a buszon amikor suliból hazafelé mentünk. Lement a vércukra. A szülei nem tudtak róla, mert nem ebédeltek hétköznap együtt. A barátnőm 1 hónap alatt kb 10 kilót fogyott ami nagyon durva, így ár alig volt 40 kiló is. A bioritmusa teljesen felborult, sokáig akárhányszor megevett valami nehéz kaját egyből kidobta a szervezete. Az az egy szerencséje volt hogy a kórházba tudták kezelni a dolgot így helyrejött. Persze vissza is hízta azt amit leadott és több is ráment neki. Az orvos meg szigorú diétát írt neki elő mert nem ehetett akármit csak ha a szervezete szépen visszaszokik mindenre, illetve életmódot kellett váltania és nem szokhat vissza a régire, zsíros ételeket nem ehet, olajosokból is keveset és csak sovány húsokat ehet, a nehéz ételeket meg el felejtheti.
2012. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
4%
Mert nincs mindenkinek szüksége életmódváltásra, vagy nem tudja megoldani. Pl én se tudok napi 5-ször enni mert csak 3-szor tudok munka mellett. Ez nem azt jelenti, hogy úgy próbálok fogyni hogy koplalok. Pl terhesség után sem kell mindenkinek "életmódot" váltania. Azok, akiknek legalább 30 kg feleslegük van természetesen ezt kell tenniük. De rajtam max 5 kg van és kisebb változtatásoktól eltekintve nem hinném hogy életmódot kéne váltanom. Így én "fogyózásnak" nevezem és nem "életmódváltásnak" a dolgot. De ettől eltekintve nem koplalok vagy ilyesmi. Megnézném azt a gyári munkást, aki gép mellett dolgozik napi 3 szünettel amelyek közül 2 max 10 per és 1 kajaszünet hogy hogy oldja meg a napi 5 kaját. Az információk és a tudnivalók is olyan sokfélék. Csak írd be google-ba és 100 féle dolgot dob ki melynek nagy része hülyeség vagy van benne hasznos dolog de a másik fele már kitaláció. Így már nem is olyan könnyű az információszerzés.
2012. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Mert nem látnak tovább a média hülyeségeinél. Veszik súlyos pénzekért a hatástalan sokszor még egészségkárosító bogyókat, természetesen beülnek a mekibe meg kirabolják a csokis standot és az egyetlen mozgás amit végeznek a távkapcsoló emelgetése. És csodára várnak. Aztán sírnak a tükör előtt, hogy nem fogynak.

Vagy elkezdenek valamilyen "sztárdiétát" szépen lefogynak az izmaikból, ezt sikernek könyvelik el majd visszahíznak és még undorítóbbak lesznek. Ismét sírnak a tükör a előtt.


Ja és a csodagépek. (: 10 perc használat felér 1,5 órás konditermi edzéssel. És benyalják, megveszik. Megint sírnak.


De szükség van ilyenekre. Rajtuk több ember keresi a kenyerét.

2012. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Csak lovagolsz a megnevezésen.

Fogyó kúra. Vagyis fogyni akar vele. Ennyi...

Közben mást eszik, mint eddig, elrohangál lehetőség szerint edzeni, pattog a dvd-s tornákra, tehát ha megnézed: életmódot váltott.


A fogyáshoz meg az kell, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amit felhasználsz, tehát éhes leszel. Ez garantált, csodadiéták ide meg oda, aki nem éhes, nem fogy. Esetleg marékszám lehet még kapkodni az étvágycsökkentőt....


Mivel éhes, te elkönyveled, hogy éhezik.


Miért kell még le is dorongolni azt a szerencsétlent, aki végre rászánja magát, hogy leadjon valamennyit?!?!


Lemegy izomból... hát basszus...

Azt vágod, hogy minden felszedett kilóból 15-20 dkg izom?!

Ha nem adok le az izomból, színtisztán csak a zsírt dobom le, Arnold elbújhat mellettem fénykorában. Ennek hála akkora a súlyfelesleggel küzdő vádlija, combja, elvégre jóval több súlyt mozgat meg, mint egy 22 kg-os fitneszgörény.


A legtöbb diéta ott törik ketté, amikor a túlsúlyos elkezd zöldséget, gyümölcsöt enni, és mellette mozogni. Egész nap kopog a szeme, ingerült, éhes, szomjas, szédül.

Ennek ellenére csak azért is elmegy aerobikra délután, és lehet, hogy kiröhögik, és nem kap levegőt, de végigcsinálja.

És akkor jön egy okoska, aki soha az életben nem küzdött felesleggel, és elárasztja a jóindulatával. Magyarán gyakorlatilag azért hülyézi le, mert nem orvostudományi és biokémiai doktorival felfegyverkezve áll neki fogyni, semmi nem jó, amit csinál, és nézd meg magad: lement az izmod, ez csak víz, lóg a hasad, nyúzott vagy.

Ergo: lehet, hogy egy hónap kemény küzdelemmel lement pl. 4 kg, de tudd meg, hogy az sza.rt se ér, mert csak víz, még rosszabbul nézel ki, mint eddig, és ehhez a fogyózós-diétázós-fiteneszezős csodavilághoz bizomány, hogy csak az 50 kiló alattiak értenek.


Ilyenkor az ember összecsomagolja a kis tornacipőjét, kivágja a cukkinit a kukába, és elmegy a lelki bánatát belefojtani két francia krémesbe, és közben elkönyveli, hogy soha, de soha az életben nem fog lefogyni, mert még ezt is rosszul csinálja.


Szóval a baromi nagy jóindulatoddal meg a hatalmas eszeddel hagyjál már mindenkit békén, és inkább örüljél, hogy legalább csinál valamit! Lehet, hogy elsőre nem jól, és lehet, hogy eredetileg csak egy számmal kisebb ruhát akar felvenni valami rendezvényen, de legalább elkezdte.

2012. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Fantasztikus,kérdező,rátapintottál a lényegre,köszönöm! :)

Bennem ez mindig nagy kérdés volt.Amikor azt olvasom,hogy "bűnöztem",mert megettem két barackot, vagy hogy 5 nap alatt hogyan tud valaki leadni 15 kilót,mert mire megy nyaralni,bele akar férni a fürdőruhájába,komolyan mondom,hülyét kapok.

Nem tudom megérteni,hogy egyesek miért fogják fel bűntudatnak az evést,miért fakadnak sírva egy normális tányér étel láttán.Aláírom,van,akinek az egészsége szempontjából igenis le kell mondania a szénhidrátokról,többet kell mozognia,és jóval kevesebbet kell ennie,de amikor a 45 kilós piszkafa itt kifakad,hogy de igenis ő még többet akar fogyni,mert dagadt,az ilyen embereket komolyan mondom összekötném és kiraknám egy lakatlan szigeten.

A fogyókúra,ha valaki szívvel-lélekkel csinálja,sok áldozattal meg lemondással jár. Én magam a másik oldalon állok,nekem híznom kell,de egy barátnőm fél évig fogyózott,és 15 kilót adott le. Szépen,lassan, odafigyelve,úgy,hogy vigyázott az egészségére. Ma már nem lehet rávenni,hogy megegye a második szelet tortát,vagy esetleg beüljön egy gyorsétterembe (ezzel mondjuk majd nincs),de nem mondott le a finomságokról,egyszerűen megválogatja,mit eszik. Ennek köszönhetően szebb,mint valaha,egészséges,a menzeszét se befolyásolta a fogyása.Tudta,hogy ha tartósan akar fogyni,ahhoz nem lesz elég két hét,mert a háromszorosát szedi vissza.

A fogyókúra tényleg életmódváltás,nem önsanyargatás és bűntudat érzése,ha megeszik egy tányér ételt.Aki meg ezt nem érti,az idióta.Ennyi.

2012. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen igazad van.

A fogyókúrák fő veszélye abban van, hogy nem lehet őket sokáig csinálni. Lead az illető pl. 5 kg-ot, majd utána visszahízza.

Igen ám, de izmot is ad le, és zsírt hízik vissza.

Ugyanazt a súlyt újból elérve, már magasabb lesz a testzsír aránya, és nagyobb a térfogata :D

2012. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
81%

Úristen. Jól ki lettél osztva, pedig igazad van. Többször bukkan fel itt is olyan kérdés, amivel találkozom máshol is: "Hogyan fogyhatnék le egy-két hét alatt 10 kilót? Megyek nyaralni és sürgős lenne." Az ilyen és ehhez hasonló kérdések engem is kiakasztanak. Nyilván nem egy-két hét alatt jött fel az a 5-10 kiló.


Egyébként igen, a legtöbben úgy értelmezik a fogyókúrát, hogy az egy kúra, ami meghatározott, rövid ideig tart, aztán jöhet megint a pizza/hamburger/rántott ételek. Az még nem életmódváltás, hogy valaki egy rövid ideig kevesebb hülyeséget eszik és berak egy dvd-t, amit végigtornáz. Valamelyik hozzászóló írta, hogy "nyúlkaja". Hát aki így képzeli el az egészséges táplálkozást, az óriásit téved. Pl. a grillezett csirke/hal rizzsel nyúlkaja? Nem hinném. Rengeteg normális, finom ételt lehetne enni, csak az elvakult emberek azt hiszik, hogy az egészséges táplálkozás alatt magvakat meg salátát kell érteni.


Az sem igaz, hogy olyan emberek osztják az észt, akiknek soha nem volt súlyfeleslegük. Jó nem azt mondom, hogy valaha voltam igazán kövér. Általában 50-52 kiló vagyok a 170 centimhez, de két évvel ezelőtt simán feljött rám is 10-12 kiló, mert az étkezéseim rántott sajtból, rántott csirkemellből, fehér kenyérből, zsömléből, joghurtból álltak. Aztán 62 kilónál észbe kaptam, hogy "rejtélyes okokból" híztam egy csomót. Eszembe nem jutott, hogy hülyeségeket eszek, hiszen a sajt meg a csirke egészséges, a joghurtról nem is beszélve, sőt diétás (!) ételek. :D Azt valamiért nem számoltam bele, hogy rántva már nem annyira, valamint, hogy az a sajt, amit eszek sem annyira a jó a maga 70-80 %-os zsírtartalmával. :D A joghurt helyett meg nyugodtan ehetnék csokit is.


Amikor valaki kinyilvánítja a nemtetszését, azt nem kell rossz néven venni, nem kell besértődni, egyszerűen csak idegesítő, hogy a legtöbb ember nem hajlandó utánaolvasni a dolgoknak, és az első buta diétát elkezdi, esetleg elkezd szó szerint koplalni vagy vesz valami gyógyszert, ami a legtöbb országban be van tiltva. :D


Én olyan "nagy erőfeszítésekkel" fogytam le, hogy kizártam a fent felsorolt hülyeségeket, helyette grilleztem a csirkét, mellé rizs, fehér kenyér helyett rozskenyér, csökkentett zsírtartalmú sajt, nincsenek édességgel felérő joghurtok. Leszoktam arról is, hogy 2-3-szor egyek egy nap, amikor időm van, mert olyan nincs, hogy valaki egy almát nem tud beszorítani tízórai gyanánt az idejébe. Leraktam a cigit, azóta rászoktam a futásra is. Jelenleg is 50-52 kiló között alakul a súlyom, pedig nem éhezek.

2012. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
14%

* az az 5-10 kiló

És elnézést a kisregényért. :D

2012. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!