Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok? Ti mennétek az...

Mit gondoltok? Ti mennétek az újszülött babával?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, december 17-en lesz programozott csaszarom. Vagyis szentestere mar biztosan otthon leszunk. Elso baba, nagyon varjuk mar. Nekem ket noverem van, kulfoldon elnek, ritkan atjuk egymast, van ott is pici baba, mindket helyen, de most hazajonnek. Anyukameknal lesz mindenki. Mi 10 percre lakunk toluk. Nagy dilemmaban vagyunk, hogy menjunk e az 1 hetes babaval at hozzajuk majd karacsonykor, vagy utana. Van futott garazs nalunk is, anyukameknal is, ahova eallunk a kocsival, nem fazna meg a baba, meg nagy a haz, kulon szobak is vannak, ahova felrevonulok a kicsivel majd. Persze, jonnek at ok is hozzank egyszer-egyszer, de azert megis mas, ugy szeretnek veluk lenni tobb idot.

Mit gondoltok? Merjek vele majd menni? Mindenki mast mond, nem tudom eldonteni, hogy mi a helyes/helytelen vagy a tulaggodas.

Köszönöm, ha segitetek, csak igazabol nem tudom elkepzelni sem, hgy milyen esz, mert elso baba:)



2012. nov. 25. 14:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék. Mi baj lehet? Olyan helyre mentek, ahol mindenki tudja, hogy a pici babát ne puszilgassák és hasonlók, hisz mindenkinek van gyereke. Ráadásul 10 percre laktok, vagyis nem muszáj hosszú időt ott töltenetek, bármikor hazajöhettek, ha valami van.

De a császár után lehet, hogy semmi kedved nem lesz sehova menni, úgyhogy lehet, hogy jobb megoldás lenne, ha ők mennének át egy kis időre.

(Off: bocsi, de csak én nem értem, hogy hogy kapcsolódik ide a fűtött garázs? :D)

2012. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) mindenkinek ment a zöld kéz!!

A fűtött garázst csak azért irtam, hogy nem kell a babát kivinnünk sem a hidegbe:) hanem csak a meleg lakásból a meleg lakásba:)

Várok még véleményeket, kiváncsi vagyok ki hogy gondolja:))

2012. nov. 25. 17:18
 13/22 anonim ***** válasza:
45%

Nekem augusztusban volt császárom. Tuti nem mentem volna sehova 1 héttel utána. Akkor még 5 percig tartott amíg kiszálltam az ágyból, véreztem, stb. Majd írd már meg elmentél-e.

Egyébként a baba is nagyon kicsi még akkor. Decemberi betegségek közepette, más gyerekek közé. Én nem vinném.

2012. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyedül te fogod majd érezni, hogy jó-e neked vagy sem. Így előre nem lehetünk okosak. Nekem nagyon fályt a császár vágás!
2012. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%

Akik itt bőszen mondogatják, hogy menjél csak nyilatkozzanák már, hogy kinek volt már császármetszése.

Kívánom neked, hogy egy héttel azután, hogy felvágnak legyen kedved és erőd menni, illetve azt is, hogy olyan pikk-pakk menjen a szoptatás, hogy majd eltakarod magad egy kendővel és közben trécselsz a családdal, de kötve hiszem, hogy így lesz.

2012. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Katucika0912 ***** válasza:
100%

Menj nyugodtan , ha senki nem beteg ! Az Én babám egy hetesen kézről kézre járt! Persze nem átesve a ló túloldalára !


Könnyű szülést jó babázást :)

2012. nov. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Katucika0912 ***** válasza:
Ja , kérdés , hogy császár után egy héttel lesz egyáltalán kedved menni , én akkor még csak feküdtem, de majd írd meg , mert kíváncsi vagyok hogy alakul majd :)
2012. nov. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy az a véleményem, hogy Te nem fogsz bírni menni és a babára nézve sem tartom jó ötletnek. Téli babát 1 hetesen még egyáltalán nem szoktunk kivinni. DE! Azt írod, hogy Ők is mennek hozzátok, de azért szeretnél átmenni, hogy több időt tölts velük. Ha ez az indok, akkor teljesen feleslegesen teszed ki ennek magad és az újszülötett. Nem fogsz tudni közéjük beülni beszélgetni, leülni az ünnepi asztalhoz stb. Bennt lesztek végig a külön szobában és a többiek mennek majd be. Akkor meg nem lenne jobb, ha csak hozzátok mennének látogatni?
2012. nov. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
En nem vinnem, az o immunrendszere fejletlen, nem tudhatod hogy ebben az idoben kiben mi bujkal:( es emlekeim szerint en 1 hettel a csaszar utan nem is nagyon voltam meg "eletkepes":) egyebkent gratulalok a babadhoz:)
2012. nov. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!:)

Ment a zöld kéz minden egyes kommentnek, nem tudom ki az aki nekiállt lepontozni:(

Persze, ezt csak akkor fogom megtudni, ha már ott leszünk abban a szituációban, csak tényleg elképzelni sem tudom. Sosem volt műtétem, se semmilyen vágott sebem, nem tudom hogy fogom birni.

Meg persze, hogy a baba érdekeit is nézni fogom. Majd meglátjuk:) lehet, hogy a hátam közepére sem fogom kivánni a társaságot, de az is lehet, hogy jól fogom birni a felépülést!:) meg persze, ha valaki beteg lesz, akkor gondolkozni sem fogok a dolgok, akkor semmiképp sem megyünk. megírom nektek majd mindenképp, hogy hogy alakult:)


Várok meg tapasztalatokat, véleményeket!:)

2012. nov. 26. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!