Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok? Ti mennétek az...

Mit gondoltok? Ti mennétek az újszülött babával?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, december 17-en lesz programozott csaszarom. Vagyis szentestere mar biztosan otthon leszunk. Elso baba, nagyon varjuk mar. Nekem ket noverem van, kulfoldon elnek, ritkan atjuk egymast, van ott is pici baba, mindket helyen, de most hazajonnek. Anyukameknal lesz mindenki. Mi 10 percre lakunk toluk. Nagy dilemmaban vagyunk, hogy menjunk e az 1 hetes babaval at hozzajuk majd karacsonykor, vagy utana. Van futott garazs nalunk is, anyukameknal is, ahova eallunk a kocsival, nem fazna meg a baba, meg nagy a haz, kulon szobak is vannak, ahova felrevonulok a kicsivel majd. Persze, jonnek at ok is hozzank egyszer-egyszer, de azert megis mas, ugy szeretnek veluk lenni tobb idot.

Mit gondoltok? Merjek vele majd menni? Mindenki mast mond, nem tudom eldonteni, hogy mi a helyes/helytelen vagy a tulaggodas.

Köszönöm, ha segitetek, csak igazabol nem tudom elkepzelni sem, hgy milyen esz, mert elso baba:)



2012. nov. 25. 14:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsétek, hogy nem véletlenül 6 hét a gyermekágyas időszak! Már a "régiek" is tudták bölcsen, hogy a kisbaba ebben az időszakban a legesendőbb. (az anya is!)

Normális kórházban szülés után a gyermekágyra nem engednek be látogatót, a babához különösen nem. Ezeknek mind megvan az oka! Az orvos elmagyarázza neked, hogy működik az újszülött immunitása és miért fontos őt fokozottan védeni az első pár hétben. Azt is elmondja neked, hogy a vírusok olyanok, hogy egy darabig nem okoznak tünetet a gazdaszervezetnél, viszont ebben az időszakban bombamód képesek fertőzni. Attól még, hogy valaki tünetmentes, nem biztos, hogy nem is fertőzött. A te kisbabádnak pedig elég ugyanazt a levegőt szívni egy kis ideig, máris megfertőződhet.

Nem vagyok egy paraanya, nem zavar, ha az 1 éves gyerekem koszos lesz a játszón, kutya is van a családban, vele nő fel együtt a fiam. Rendszeresen járunk gyerektársaságba, mert nem aggódom, hogy esetleg egy picit beteg lesz, mert meg kell szerezni az immunitást. DE! Az első pár hét és a mostani időszak között óriási különbség van immunológiai szempontból. Sokáig dolgoztam kórházban, felsőfokú eü végzettségem van. Nem a levegőbe beszélek. Gondold ezt kérlek végig. 1 hetesen neked sem lesz egy leányálom császár sebbel, vérezve, holt fáradtan az éjszakázástól.

2012. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szia! Mi újság? Remélem minden rendben veled és a babával is.

Elmentetek végül anyukádékhoz Karácsonykor?

2013. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!