Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitenétek névválasztásban?

Segitenétek névválasztásban?

Figyelt kérdés

Én mindenképpen magyar eredetű nevet szeretnék, olyat, aminek szép hangzása van. A párom ellenben egy angol nevet is szeretne. Csak nem nagyon tudjuk, hogy milyen angol neveket lehet anyakönyveztetni.

Úgyhogy mondanátok egy párat? Lehetõleg párban (egy magyar eredetű, és egy angol név)

Egyébként lány névre gondoltam. :)


2012. nov. 30. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Egyik ismerősöm Nagy Suzanne Réka.
2012. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Viktória.nagyon angol,és magyar is egyben.Londonban mindent Viktoriának hívnak.úgy értem pályaudvart és hasonlókat
2012. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ismerőseim: Kristin, Nikol, Jennifer
2012. nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező! azt vegyétek figyelembe, hogy külföldi nevet csak akkor adhattok a babának,ha az egyikőtök olyan állampolgár. Legalábbis itthon csak így lehetséges. tehát ha mindketten eredendően magyarok vagytok, és például a Jenifert választjátok a lurkónak,akkor azt csak és kizárólag fonetikusan anyakönyveztethetitek így: Dzsenifer. szerintem ez így szörnyű. ugyan úgy,mint a Dzsesszika, Dszindszer, Kevin és társai. persze ha nektek így is megfelel,akkor semmi gond! egyébként az MTA honlapján minden anyakönyveztethető név szerepel egy helyen,mi is onnan választottunk. nagyon sok angol nyelvterületről átvett név is szerepel! jó válogatást!
2012. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a Viktória jutott eszembe.Izabella is szép,azt is használják Angliában,ha jól tudom.
2012. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Emma Réka
2012. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elisabeth
2012. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Emili, Kimberli


én ezeket adnám, de csak ha lehetne y-al a végén, így nem tetszik.

2012. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Emma Alíz. Vigyázzatok a magyar névválasztásnál. Pl Luca angol nyelvterületen férfi név vagy Hanga, olyan mintha azt mondanád hogy fogas (hanger). Gondolom nem véletlen akar a párod angolt nevet is, szóval ezeket érdemes figyelembe venni.
2012. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Atroposz ***** válasza:
Lányom neve Izabel.
2012. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!