Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom egyáltalán nem foglalkoz...

Párom egyáltalán nem foglalkozik a fél éves kicsinkkel, nem tudom mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mindig örülök ha itthon van, de mindig rá kell jöjjek, ez nekem egyáltalán nem segítség. Ha itthon van, mindenért úgy kell neki könyörögni, egész nap a gép előtt ül, és játszik. Eddig még elviselhetőbb volt, mert a kis laptopon játszott, és mikor a baba aludt akkor tudtam kicsit pihenni tv-t nézni, de most már a nagyképernyős tv-n játszik (mert az egyben számítógép monitor is) és így mégcsak az sincs, h kicsit tv-zhetnék. De nem is ez a legnagyobb baj, h egész nap kussban kell lenni a szobában, vagy a játék hangját hallgatni, hanem az, h a bébi egész napos odafigyelést igényel, és ez napi 12-14 órában elég megterhelő, és rábízni nem tudom, mert azt mondja, h vele nincs el a gyerek. Hát de így sosem lesz.. Másrészt meg mindent megteszek neki, ha a gép előtt ülve mondja, h éhes, akkor futok neki kaját csinálni, de volt h addig se volt képes a babára vigyázni, hanem mondta h akkor inkább nem kell neki enni, csak vigyem ki magammal, mert ha vele van, sír. De amúgy imádja őt, tényleg szereti látom rajt, de nem tudom akkor miért van ez, már teljesen kész vagyok, mit csináljak? Szeretem őt, de már ebbe belefáradok lassan..

2012. dec. 1. 08:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mi van az emberekkel? A sokadik ilyen kérdés ezen az oldalon, előtte persze nem ilyen volt, gondolom...


Nem hiszem hogy erre lehet tanácsot adni, ha nem tudod vele megbeszélni innen nehéz segíteni majd azt tanácsolják költözz haza pár napra,ne adj neki kaját stb de szerintem, nem szeretheti a gyereketeket ha így áll hozzá..Nekem a kettő kizárja egymást.


Tervezett baba volt?

2012. dec. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Gratulálok a második gyerekhez! :-(
2012. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tervezett baba volt, és imádja, csak foglalkozni ne kelljen vele. Ha én olvasnám el ugyanezt én is azt írnám, biztos nem szereti. Pedig szereti. Hát ő előtte is szeretett játszani a gépen, ő ilyen típus, pedig már lassan a 30 hoz közelít, és van neki egy előző kapcsolatból gyermeke, akit közösen nevelünk, mert az anyja egy...na de ez más téma. Őt is szereti, de vele sem foglalkozik, ő 6 éves. Nem tudom, bele kellene törődnöm? Ha beszélünk róla -azaz kifakadok- akkor pár napig ok minden utána kezdődik előröl..
2012. dec. 1. 08:29
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Miért szültél neki, ha láttad, hogyan (nem) bánik a gyerekével? Adj neki ultimátumot: vagy hajlandó felnőtt férfiként viselkedni, vagy fel is út, le is út. ha úgy alakul, remélem, lesz hova menned.
2012. dec. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Azért szültem neki, mert szeretem. Ezt, h van tőle babám sosem fogom megbánni, mert imádom ezt a kis csöppséget, és minden percet amit vele tölthetek, csak sokszor jó lenne kikapcsolni is egy fél órára, hogy addig ő ellenne vele, de sajnos ilyen ritkán van csak..

Lenne hova mennem, de az csak egy nagyon végső megoldás lenne. Az ő gyermekét is sajátomként szeretem, ahogy ő is engem, ha itt kéne hagynom őt is az nagyon rossz lenne. Így valamit ki kell találnom, mert nem lesz jó vége..:/

2012. dec. 1. 08:41
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez volt a helyzet. Szinte alig volt itthon apa, ha itthon is volt, semmi hasznát nem vettem. Már tök kivoltam idegileg, fizikailag, érzelmileg, minden hogy. Szinte ugyan ezt csinálta, mint a te párod. Aztán egyszer csak kitört belőlem az állat. Mindig én voltam a meghunyászkodó és a kiborulásom elég meglepő volt neki. Közöltem vele, ha nem változtat, akkor elmegyek a gyerekkel együtt aztán majd fizethet, int a katona tiszt. Na akkor elmondta, hogy bármennyire is szereti a babánkat, nem tud vele mit kezdeni. Nem meri megfogni, nem meri etetni, nem mer szinte hozzá érni sem, mert fél, hogy kárt tesz benne, mert olyan kis törékenyek a kisbabák. Leültünk, átbeszéltük. Nektek is ezt kéne. Mond meg neki, ha szeret benneteket, akkor segít neked, mert egyedül nem bírod. 8-9 hónapos volt a lányunk, mikor már álldogált, kúszott-mászott, na onnantól apa is jobban el volt vele. Ha van lehetőséged, cuccolj össze és egy picit menny el a babával otthonról, had hiányozzatok neki. Én anyuékhoz szoktam menni akár 1 hétre is, 3. nap már jönne értünk. :)
2012. dec. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
minek szültél gyereket neki,ha a naggyal sem foglalkozik?Honnan tudod,hogy szereti,ha nem is foglakozik egyikkel sem?
2012. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Mara Acoma ***** válasza:
72%

Lázadj fel egy kicsit. Ha leül játszani, öltözz fel, hogy menned kell a boltba, ott hagyod vele a manókat. Sétálj egyet, vásárolgass a barátnőddel, igyatok meg egy kávét. Utána hazamész, fogj hozzá főzni, ne hagyd, hogy rögtön a kezedbe nyomja a gyereket!! Kicsit legyél határozottabb! Az Én párom is olyan, mint egy nagy gyerek, irányítani kell. Délutánonként szépen kapd össze a gyerkőcöket és vitesd le a pároddal a játszóra, vitát ne tűrj el! Mond neki, hogy vagy a játszóra megy, vagy wc-t súrol. Választhat. Tuti, hogy elrohan a gyerekekkel:D


Nálunk is az van, hogy ha azt akarom, hogy csináljon valamit, eleve úgy állok elé, választhat valamit, amit el kell végezni. Mosogat, vagy felmos? Olyan nincs, hogy egyik sem!


Neked kell megtanulni irányítani Őt, fogd fel úgy, hogy 3 gyereked van. Mi már belejöttünk :-D

2012. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
GO Anyuhoz, nekünk bejött.Értem mit írsz.
2012. dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Hm hát én kicsit radikális megoldást választottam.

Az én férjem szokott segíteni nekem a háztartásban pl. főzésben, szokott játszani is a kislányunkkal, de nekünk is volt egy időszak, mikor állandóan a gép előtt ült, úgy rákapott a játékra. Egyszer volt,hogy azért nem jött velünk sétálni, mert épp egy "küldetést" hajtott végre, amit nem lehet félbeszakítani...

Na én akkor úgy besokalltam hogy a játékja közepén odamentem a géphez és kihúztam a konnektorból... (férjem szerencsére nyugis típus :-))

Persze veszekedtünk is, elmondtam hogy ne játsszon ennyit a gépen stb. Ő megértette, és belátta hogy sokat játszott.Ő egyébként nagyon normális férfi, jó apa, szereti a kislányunkat.

Azóta is sokszor odaül a géphez, de már sokkal kevesebbet, és ez nem megy más tevékenységek rovására. Ennyi kis szórakozás mindenkinek jár. Nekünk mondjuk a gépezős időszak csak 1-2 hétig tartott.

Kérdező, te azért túl sokat megengedsz a férjednek. Egyrészt egy 30 éves embernek ne azzal teljen a napja, hogy játszik, másrészt azt el nem tudom képzelni hogy a férjem a közös nagy tévén játsszon, hogy még tévézni se tudjak + csendben kelljen lenni!?? Ezt nem is értem. Ne legyél a rabszolgája. Mondd, hogy majd akkor kap ebédet, ha abbahagyja a játékot 1-2 órára vagy elmosogat, stb.

A gyereket sem csak magadnak szülted, az csak üres kifogás, hogy nem tud vele mit kezdeni. Egy 6 hónapossal már simán lehet foglalkozni, nevettetni, hordozni, mutogatni neki dolgokat stb, pelenkázhatna is, fürdethet. A 6 évessel meg mindenképp kéne foglalkoznia.

Szóval szerintem ne hagyj rá mindent a férjedre, mert így nekem nagyon egyoldalúnak tűnik a házasságotok.

2012. dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!