Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom egyáltalán nem foglalkoz...

Párom egyáltalán nem foglalkozik a fél éves kicsinkkel, nem tudom mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mindig örülök ha itthon van, de mindig rá kell jöjjek, ez nekem egyáltalán nem segítség. Ha itthon van, mindenért úgy kell neki könyörögni, egész nap a gép előtt ül, és játszik. Eddig még elviselhetőbb volt, mert a kis laptopon játszott, és mikor a baba aludt akkor tudtam kicsit pihenni tv-t nézni, de most már a nagyképernyős tv-n játszik (mert az egyben számítógép monitor is) és így mégcsak az sincs, h kicsit tv-zhetnék. De nem is ez a legnagyobb baj, h egész nap kussban kell lenni a szobában, vagy a játék hangját hallgatni, hanem az, h a bébi egész napos odafigyelést igényel, és ez napi 12-14 órában elég megterhelő, és rábízni nem tudom, mert azt mondja, h vele nincs el a gyerek. Hát de így sosem lesz.. Másrészt meg mindent megteszek neki, ha a gép előtt ülve mondja, h éhes, akkor futok neki kaját csinálni, de volt h addig se volt képes a babára vigyázni, hanem mondta h akkor inkább nem kell neki enni, csak vigyem ki magammal, mert ha vele van, sír. De amúgy imádja őt, tényleg szereti látom rajt, de nem tudom akkor miért van ez, már teljesen kész vagyok, mit csináljak? Szeretem őt, de már ebbe belefáradok lassan..

2012. dec. 1. 08:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egy embert nem lehet megváltoztatni. Ha régebben is ilyen volt és ez neked nem tetszik, akkor nem kellett volna hozzámenni és gyereket szülni neki. Hiába fogod trükkökkel rákényszeríteni az akaratodat, ha egyáltalán sikerül, akkor Te nagyon elégedett leszel, viszont Ő nem.

Egyébként nem játékfüggő? Sajnos az elég komoly betegség és gyakori manapság. Ugyanolyan problémát tud okozni, mint bármely más függőség.

2012. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
Rosszul választottál. Lépj, amíg lehet. Ha szeretné a gyerekeit, foglalkozna velük. Illetve lehet, hogy szeretné őket, ha saját magát nem szeretné jobban a világon mindenkinél (nálad is).
2012. dec. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Az hogy csesztetitek nem megoldás.

Beszéld meg vele a szabályokat.Te is szeretnél pihenni , használhasd a TVt.Mond meg neki hogy ha állandóan gépezik az tönkreteszik az emberi kapcsolatait,nem baj ha játszik de monda meg ő hogy mennyit és tartsa is be. Én is sokat vagyok a gép előtt és tudom hogy ez rossz.Ha apa itthon van nem gépezek, este ha mindenki alszik akkor szoktam.

Az nem jó hogy teljesen kiszolgálod.

Legyen meg a gyerekkel való feladat , pelenkázás vagy etetés és az esti fürdetés. első héten segítesz ,második héten már csak nézed utána meg önállóan.És ahogy rá van kényszerítve úgy fogják egymást jobban érteni,így sosem lesz jó kapcsolat.Ugyan ez a nagy gyerekkel ,legyen vele is feladat ,menjenek le a parkba vagy vigye el cukrászdába amikor csak ketten vannak,erre nekik is szükségük van.

Így megtanul bánni a gyerekekkel.

2012. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A férfiak nagy többsége még nem tud mit kezdeni egy ilyen kicsi gyerekkel. Lehet, hogy nála is ez a gond.

Az én férjem igaz próbált segíteni, pelust is cserélt, de kb. 10 hós koráig nem tudtam rá bízni. Onnantól már tök jól elvoltak, lehetett a kicsivel játszani.

közre játszik az is, hogy a pasik nagyon el tudnak kényelmesedni. Gondolják, hogy a feleségük itthon van, mindenre ráér.

Nem kell cuccolnod, beszélj vele. Radikális esetben meg hagyd együtt őket fél/1 napra. Majd megtudja mi a jó!

2012. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza! Egy ekkora babával sok pasi egyáltalán nem tud még mit kezdeni. Nem kell erőltetni. Majd ha már jobban jön-megy akkor magától is játszani fog vele hidd el. Addig meg ha nem akarsz megőrülni rakd be a babakocsiba a babát és indítsd őket útnak. A babakocsit csak tudja tolni, nem?!
2012. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom az utolsó két válaszolónak milyen az ismeretségi köre, de nekem minden férfi ismerősöm, többek között a férjem is tud bánni egy ilyen kicsi, sőt még kisebb babával is.
2012. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Már többször próbáltam vele beszélni, de akkor azt mondta h még pici, nem tud vele mit kezdeni. Nem hagyhatom őket egyedül fél napra, mert még szoptatok, de később talán, nem tudom mi lesz így, ha nem változik a hozzáállása.

Mikor vitáztunk ezen, akkor mondta h jó, innentől fog velük foglalkozni ez abból állt h beült a nagyobbikhoz tv-t nézni..

2012. dec. 1. 16:24
 18/22 A kérdező kommentje:
Pontosabban mellé feküdt az ágyra, mesét néztek..Ez neki a foglalkozás. Türelmetlen, ő nem ilyen foglalkozós típus, és igen, elkényeztettem, és nem is kicsit..
2012. dec. 1. 16:27
 19/22 A kérdező kommentje:
Amúgy, mikor megismerkedtünk még nem volt ilyen, vagy ilyen volt csak jól titkolta, és mikor már "biztosnak" érzett, megmutatkozott az igazi énje? nem tudom. akkor még a nagyobbik is egy szobában aludt velünk, mindig ott volt, elvolt, akkor úgy nem is tűnt fel a dolog, mert jó volt úgy, ahogy volt. Csak most, h jött a pici és külön szobába ment a nagyobbik, most látom h abszolút nem foglalkozik vele.
2012. dec. 1. 16:30
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia , bocsi a zavarásért , de javult a helyzeted , ha igen , akkor mitől , vagy hogyan?Ugyanez a szituáció zajlik nálunk is...:(
2013. márc. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!