Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan előzhetném meg hogy...

Hogyan előzhetném meg hogy elkapatódjon?

Figyelt kérdés

2 hetes a kisfiam egy nap 3 szor veszem fel kb 10 percre.

nem akarom elkapatni, de már most sokat sír hogy vegyem fel akkor elhallgat azonnal.,igaz tényleg ritkán veszem fel lehet hiányol.. jó baba meg minden de nem akarom ezt az elkapatás folyamatot elindítani, így néha hagyom sírni..

szóval hogy lehetne ezt megelőzni hogy ölben is legyen, de ne is legyen felkapva a kis feneke?



2012. dec. 1. 14:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Látom, hogy fingod nincs a gyereknevelésről. egy 3 hetes baba nem 3*10 percre igényli az anyukáját.

Az a te elsődleges dolgod, hogy őt szeresd, foglalkozz vele, és ha igényli, igenis vedd ölbe.

És mi van akkor, ha sokat van ölben???

Hidd el, hamar elrepül ez az időszak, amikor naygon szüksége lenne rád. Ennyi erővel el is mehetnél dolgozni, majd egy robot megfogja 3*10 percre.

Hát komolyan, az agyam megáll!! Normális vagy?

És nem kell sírni hagyni, ha ne adj isten negyedszerre is igényt tartana rád!!

2012. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor még folyamatosan téged igényel.Én állandóan beszéltem,jötem-mentem és kommentáltam mit csinálok,néha odamentem megsimiztem pusziltam. A konyhába vittem magammal,pihiszék vagy kispléd,bébihordozó.Kis zenélő játékok... Ilyen kicsibaba azért még inkább azért sírdogál,mert éhes,fázik,melege van,fáj a pocija...
2012. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz szerintem meghúzni a határt!!! Az első gyereket többet vesszük ölbe, ringatjuk, szeretgetjük, sokszor magunk miatt vesszük ki a kiságyból, sem mint őmaga miatt.Nem hiszem, egyébként, hogy ez rossz lenne. Mármint mindenki annyit vegye ölbe, amennyit jónak érez. Tudok olyan kisfiút, akit jóformán alig babusgattak, alig mondókáztak neki, énekeltek, így amikor én felvettem, csak lesett, hallgatott, mert nem volt hozzászokva a ölbéli játékokhoz sem. Pedig ezekkel szerintem a kötődést is erősítjük szülő és gyerek között.
2012. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

2 hetes babát csak napi 3x veszel fel, nehogy elkapatódjon? Bocsi, megáll az eszem.


Egy aprócska életről van szó, akinek most kell alkalmazkodnia a külvilághoz, és ebben a legnagyobb segítsége az anyja, aki felveszi, simogatja, foglalkozik vele. Neki most még nem arra van szüksége, hogy megtanulja mi a rend, hanem hogy megtanulhassa, hogy van anyja, akire számíthat (akitől mindössze két hete szakadt el!, a biztos burokból kijőve most egyedül van, és ez nem egy jó érzés még neki!).


Lányom hasfájós, sírós baba volt, akit igenis sokszor kellett felvenni, sokat kellett dajkálni.

Főleg az első hetekben.

Idővel egyre jobb lett, nem kellett egész nap fogni, és nem is lett elkapatva. Volt, hogy hagytam sírni: nyöszörögni, de ordítani sose. Mert ha baja volt, akkor rám volt szüksége, és nem arra, hogy egyedül bámulja a falat, amíg én azon rágódom, hogy vajon el lesz-e kapatva.


Szóval biztatnálak, hogy dajkáld a babád, vedd fel, simogasd, és ne rágódj még azon, hogy el lesz-e kapatva. Majd másfél-két évesen, amikor "megjön az esze", és elkezd téged "kihasználni", na akkor légy erős. :)

2012. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Egy 2(!) hetes gyereket napi 3-szor 10 percre veszel ölbe? Mondd, Te normális vagy? Én a saját 2,5 évesemet többet babusgatom, atyaég.

Nem azért hallgat el, ha felveszed, mert el van kapatva, hanem azért, mert ez az elemi igénye. Ezzel az erővel ne is etesd, és ne pelenkázd, mert a végén még ahhoz is hozzászokik.

2012. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

húha..na álljon a menet.

nem vagyok kezdő már bocs,

ezt eljátszottam már 2,5 éves kislányommal mikor született,azért kérdeztem.

és ő már ekkora úgy elkényelmesedett hogy folyton a nyakamba lógott,kézben aludt el és több hónap volt mire sikerült leszoktatnom erről.

nem tehetem meg hogy egész nap rázom a popsiját,

eszik, alszik, jó baba nagyon,elnézeget az ágyon,


most nehogy ezért legyek már sz@r anya mert nem kapom fel folyton.. de mindegy..

nem tehetem meg hogy egész nap ölben legyen,és azért gondolom hogy elkezdődött ez a folyamat mert ha sír és felveszem, (akkor evett,büfizett,átpelenkázva) azonnal elhallgat,ha leteszem meg egyből sír.

ez azóta kezdődött hogy napok óta többször veszem fel..

2012. dec. 1. 14:48
 7/29 A kérdező kommentje:

egyébként meg nem azt írtam hogy

hagyom ORDÍTANI ... nem kell kiforgatni a szavaimat.

és nem lecseszést meg kioktatást kértem hanem csak ésszerű válaszokat...

2012. dec. 1. 14:50
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Most tessék szépen azonnal lezárni minden "tanácsadóval" a kapcsolatot és hallgatni az anyai ösztöneidre. Érezz, ne gondolkodj!!! Az én kérdésem: hogyan segíthetem elő, hogy EGÉSZSÉGESEN fejlődjön TESTBEN? LÉLEKBEN? Úgy, hogy KIELÉGÍTED a szükségleteit, mind fizikailag, mind PSZICHÉSEN!

A baba nem gép, akit etetni, itatni kell, tisztába tenni és ennyi. Ő egy érző lény, egy kis élet, aki igencsak RÁd van utalva az élet első pár hónapjában. Ösztönlény, aki az életben maradásra törekszik. Az ölbe vétel, a dédelgetés nagyon fontos, életfontosságú hormonok, anyagok termelését segíti elő, mint pl a növekedési hormon. Ezt már nagyon sok kísérlettel igazolták. Az elhanyagolt baba lassabban fejlődik, lemarad a társaitól, depressziós is lehet, az ősbizalma sérül, később komoly lelki fizikai sérülései lehetnek.

Ösztönös minden anyában, ha a csecsemő sír, akkor utánajárok az okának, megpróbálom megszüntetni a diszkomfort érzését.

Sokat kell még tanulnod (újra), ezért tényleg azt javaslom, ÉREZZ! Tudatos manipuáció az élet első pár hónapjában az idegrendszer éretlensége miatt nincsen! Tehát semmilyen elkapatás nem lesz.

2012. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Hát akkor ha olyan okos vagy, ne vedd fel egyáltalán. Egy másodpercre sem. De akkor minek kérdezted?
2012. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Azért igényli többet, mert kezd rájönni, hogy már nem odabent van, és hiányzol neki. de legyél megsértődve, ha valaki azt írja, hogy nem jó amit csinálsz, és nekem nem fáj, ha a kiságyban van egyedül a gyereked, én a második gyereknél sem csináltam meg ezt.
2012. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!