Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan előzhetném meg hogy...

Hogyan előzhetném meg hogy elkapatódjon?

Figyelt kérdés

2 hetes a kisfiam egy nap 3 szor veszem fel kb 10 percre.

nem akarom elkapatni, de már most sokat sír hogy vegyem fel akkor elhallgat azonnal.,igaz tényleg ritkán veszem fel lehet hiányol.. jó baba meg minden de nem akarom ezt az elkapatás folyamatot elindítani, így néha hagyom sírni..

szóval hogy lehetne ezt megelőzni hogy ölben is legyen, de ne is legyen felkapva a kis feneke?



2012. dec. 1. 14:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
61%

Persze, lehet ezt érteni, de nem így tetted fel a kérdést, ne is csodálkozz, hogy mindenki neked esett. olvasd vissza, marha hülyén hangzik.


És ez szerintem annyira gyerekfüggő, hogy mennyit igényelnek belőled. Ha szerencséd van, akkor a második nem lesz annyira ragaszkodós típus.

nekem a lányom utált ölben lenni, most is pokróc, a fiam meg egy igazi matrica, hiába is akartam volna rászoktatni, hogy ne lógjon rajtam, nem lehetett volna. először is a gyerek igényeit, habitusát, stb, ismerd meg, hogy mennyi az amennyit tényleg kér belőled, és mennyi a hiszti ebből.

2012. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Anikó1985 ***** válasza:
62%
szerintem elkapatódni nem most fog, nyugodtan vegyedd fel és legyen ölben. Amikor eszesedik kb. 6 hós kortól már lényegesebb a dolog, de ez sem azt jelenti, hogy hadd sírni, hanem ne ringatva altasd el vagy az öledben. Mondjuk énekelve ő pedig legyen a kiságyában vagy simogatva. De szerintem inkább legyen elkapatva, mint hogy ne legyek mellette amikor szüksége van rám. Persze én még nem tudom mi az eredménye mert egy 9 hónapos babám van. De én ilyen kicsin azért biztos nem kezdenék el ezen agonizálni, szerintem te se tedd. Jó babázást!
2012. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
62%

11. vagyok ismét.

Most minden bántás nélkül, nem várhatod, hogy 2 hetesen magától aludjon el, teljesen természetes, hogy az öledben alszik el.

4 hónapos koráig ölben, ringatva aludt a kislányom, aztán egyik napról a másikra elaludt a kiságyban egyedül, úgy, hogy nézelődött, úgyhogy állítom, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. Pedig nem akartam rászoktatni, egyszerűen megérett rá. Egy pár hetes baba ne képes rá, kínzás sírni hagyni. Még épp, hogy szokja a helyzetet, hogy nincs már meg az a biztonsága, ami a pociban volt, pont, hogy segíteni kéne neki, hogy átvészelje ezt. Az első hetekben, hónapokban alakul ki az ősbizalom a szülővel, azzal, hogy megkapja, amire szüksége van. Így gondolhatod mi alakul ki...

2012. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
76%
Ha úgy érzed valamit elrontottál a nagyobbik gyerekeddel, az nem két hetes korában volt.
2012. dec. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

már lenyugodtam köszi a válaszokat.


egyébként meg ha első babás anyuka volnék se kéne így leordítani a fejem pláne az elsőnek aki durván fogalmazott hogy fingom nincs a gyereknevelésről.

és ha így van pláne aki az első babáját várta?

nem lehet így beszélni senkivel !

és nem győzöm mondani hogy nem azt mondtam hogy nincs felvéve egyáltalán és hagyom bömbölni,csak nincs egész nap ölben,és ritkán veszem fel.

egész nap csókolgatném és babusgatnám ha tehetném de mivel rossz a tapasztalatom ezért nem akarok mégegyszer ebbe a csapdába esni.


de majd odafigyelek és többször felveszem,

és van vele foglalkozva törődve,csak nincs egész nap a karomban.


köszi a válaszokat.

2012. dec. 1. 15:39
 26/29 anonim ***** válasza:
46%

Ezért rossz a net, mert ha félreérthetően fogalmazol, félre is értik. De ha nem fogalmazol félreérthetően, akkor is.

Én biztos nem akartalak bántani, nem is érzem, hogy bántottalak volna.

Már csak kitartást és türelmet tudok kívánni!

2012. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
30%

Szia

Látom szépen le lettél oltva! :) Szegény..

Nekünk most jön a 2. baba, és én bizony az a bűn rossz senkiházi anyák közé tartozom, aki SOHA nem kapkodta fel a gyerekét.Hála az égnek meg lett az eredménye, mert soha de tényleg soha nem akaszkodott rám a lányom, mindent megtudok mellette a mai napig csinálni, és mindemellett imádjuk egymást.

Az én "módszerem" a következő.A lényeg, hogy MINDIG a rendelkezésére állok, de nem veszem fel.Az hogy szüksége van rád, nem azt jelenti hogy fel kell kapni azt körözni vele amíg bele nem szédülsz!Én ilyenkor magam mellé raktam, hozzá bújtam, babusgattam, hagytam hogy bealudjon rajtam...stb. Mikor főztem jött velem a hordozóba és énekeltem, táncoltam neki és ott is babusgattam, lefoglaltam.Tökéletesen be vált.Vele is voltam, még is külön és nem szakadt le a derekam!! :D

Áldom az eszem, mert most jön a 2. csemete, lányom pedig még nincs 2 éves.Nagyon értelmes okos, és ami a legfontosabb hogy önálló!!!Megtudom számolni 1 kezemen hányszor kéri fel magát a kezembe 1 nap.És valljuk be ha megszületik a másik, azért lenne baj ha nem így lenne.

Remélem segítettem!!

:)

2012. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd sírni szándékosan egy percet sem. Egy ekkora babát még nem lehet "elkapatni", hiszen még ösztönlény! Nagyon kicsi még, akkor érzi magát biztonságban, ha testkontaktusban lehet veled, ne vond ezt meg tőle, ugyanolyan igénye ez, mint az evés.

Nézd meg kérlek ezt a videót, ha nekünk nem hiszel, neki talán igen: http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2012. dec. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
79%

Én csak ajánlanám ezt a két cikket neked,olvasd el ha gondolod.

[link]

[link]

2012. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!