Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet bármilyen...

Szerintetek lehet bármilyen probléma abból ha egy 3 hónapos baba forralt bolti tejet kap?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy anyatej és tápszer helyett.
2012. dec. 10. 21:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg 1 év felett ajánlott a tej, de orvosoktól hallottam, a szakma azon van, hogy 2 év fölé tegyék az ajánlást.
2012. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm is tehéntejet (boltit) ad a lányának születésétől fogva! Nekem ez előszőr furcsa és érthetetlen volt, hisze nekem is van lányom és tápszeres volt, eszem ágába sem volt, h tejet adjak. Ő ragaszkodott/ragaszkodik ehhez és én tiszteletbe tartom! Ez az ő döntése, az ő lánya. Én csak azért nem pártolom, mert szerintem megterheli a picik veséjét, nem véletlenül van tápszer és 1 éves korig nem lehet adni. Én nem szoktam a lányomnál sem túldramatizálni és túlfélteni dolgokban, de a hozzátáplálásnál igen odafigyelek...

De hangsúlyozom, ez mindenki maga döntése és ebbe nincs beleszólásunk...

2012. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
2 hónapos koromtól kaptam tejet. Most cukorbeteg vagyok (napi 4 inzulin fiatal koromtól) és rengeteg ételre allergiás vagyok. 3 és fél évesen még semmilyen tünetem nem volt. A problémák tizenévesen kezdődtek. Nem tudunk visszamenni az időben és kipróbálni mi lett volna, ha nem kapok tejet és más dolgokat is a mai ajánlásnál jóval hamarabb, de én most a saját gyerekemnél inkább betartom, amit előírnak.
2012. dec. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

A tápszergyártóknak is meg kell élni. Ez csak idióta szöveg, hogy baja lesz a tehéntejtől.Mi baja lehet? Nem méreg.Viszont nem az való a kisbabának ha nincs anyatej. Én lányom 2és fél hónapos korától tápszeres, eszembe sem jutott tehéntejet adni neki. Hogy miért kapott tápszert? Egyrészt nem volt már tejem, másrészt a tápszerben sok olyan anyag van, mint az anyatejben vitaminok stb..

Pl. nővérem házi hígított tehéntejen nőtt fel. Él és virul..

2012. dec. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%
13as miért is lennél a tejtől cukorbeteg? Semmi köze hozzá..
2012. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisbaba nem kisboci, hogy tehéntejet kapjon. Ha nincs anyatej, akkor tápszert.
2012. dec. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%

ma 21:58! A bolti dobozos tej 100% tej, csak a zsírtartalmától szabadítják meg, ezért lesz víz ízű.

Viszont egyáltalán nem egészséges, hiába próbálják belénk sulykolni. Nincs benne semmi olyan anyag, amire az embernek szüksége lenne. A kecsketej max, amit ennyi idős gyereknek adnék, de még azt sem.

21 hónapos a lányom, és még mindig úgy keverem neki a tejitalt porból. Kap már tehéntejet is, mert azért nem nevelem burokban, sőt, sok tejterméket kap, de nem tejet 3 hónaposan.

2012. dec. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy semmi, de inkább ne add neki. Ezek a bolti tejek tele vannak mindenféle adalékokkal, nyomokban hormonokat is tartalmazhatnak. Az enyém 11 hós, de én nem adtam neki.
2012. dec. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
37%
A víz is tartalmaz hormonokat. Meg egy csomó karcinogén anyagot. Mint minden manapság. A bolti tej meg nem víz meg tejpor, hanem tej. Ki a franc terjeszti ezeket a hülyeségeket? A sok birka meg megy utánuk.
2012. dec. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni példák mindig lesznek arra, hogy bezzeg ő is kapott 2- 3 hónaposan tejet, mégsincs baja. Nem minden dohányos hal meg tüdőrákban...

Ezek azonban nem változtatják meg azt, hogy _általában_, a korán bevezetett tejtermék hajlamosít mindenféle allergiára. Nem azt állítja a tudomány, hogy minden gyerek allergiás lesz ha korán kap teje, hanem azt, hogy az allergiások döntő többsége kapott tejterméket mielőtt megérett volna a feldolgozására a szervezete.

MInt a "disz"- eknél. Nem állítják, hogy diszes lesz a gyerek ha nem mászik, hanem azt, hogy a diszesek döntő többségénél kimaradt ez a mozgásfejlődési fázis.

2012. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!