Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet bármilyen...

Szerintetek lehet bármilyen probléma abból ha egy 3 hónapos baba forralt bolti tejet kap?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy anyatej és tápszer helyett.
2012. dec. 10. 21:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
szerintem még korai, de ez baba függő ugy mint minden más. lehet egy babának semmi baja tőle, lehet h még egy nagyobb babának sem jó. Én mindent kipróbáltam, szerencsére semmire sem allergiás. De inkább tápszet adj neki. Régen amikor tejet adtak, akkor nem nagyon volt tápszer, nem volt más lehetőség.
2012. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Picit gondolkodjatok lányok! MIT TÁPLÁL A TEHÉN? A BORJÁT! Ugyanaz egy borjúnak a szükséglete, mint egy embercsecsemőé?! NEM!!! Mi kell a borjúnak, hogy minél hamarabb lábra álljon? Rengetek kálcium! Mi kell az embergyereknek, hogy az idegrendszere nagyon gyorsan fejlődjön? (ami a mozgásért és beszédért felelős) rengeteg laktóz!!!(a az agyat a cukor táplálja, a neuronhálózatok a cukor segítségével fejlődnek. Na nem a répacukortól természetesen)

A tehéntej rengeteg kálciumot és kevés laktózt tartalmaz. Az anyatej rengeteg laktózt és jóval kevesebb kálciumot. Ez lényegi különbség a két tejfajta között. A tápszer ezért van módosítva a baba szükségletének megfelelően. Sokkal kevesebb az ásványi anyag tartalma, mert a babát ez csak terhelné ebben az életkorban és magasabb a laktózartalma, mert kell a neuronhálózatoknak az energia.

1 éves kor alatt én nem adnék tehéntejet a fenti okok miatt. Régebben is csak akkor adták, ha abszolút nem volt más. Azért, hogy túléljen a csecsemő.


Miért lehet valaki cukorbeteg a tehéntejtől? Azért, mert fajidegen fehérje, ami beindíthatja az immunrendszer téves működését genetikai hajlam esetén. Ebben az esetben az immunrendszer ellenanyagot fog termelni és ha a babának hajlama van diabetesre, akkor ezek az ellenanyagok akár megtámadhatják a hasnyálmirigy béta sejtjeit is. Ennyi leegyszerűsítve.

2012. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett lepontozva a kecsketej? Összetételében az áll legközelebb az anyatejhez... Nem véletlen veszik a kórházak, ha az anya nem tud szoptatni... Csak fel kell forralni mindenképpen.
2012. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!