Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Együtt maradnál a férjeddel,...

Együtt maradnál a férjeddel, csak azért mert babátok van?

Figyelt kérdés
Ha két babátok lenne, mindent megadna a férjed, ház, berendezve, eltartana, akkor vele maradnál? Naponta mondjuk többször is veszekednétek, szüleid már nem élnének, nem lenne hová költöznöd, házad nincs, szakmád sincs, vele maradnál, vagy?
2012. dec. 11. 20:19
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez a kérdés egy feltevés volt csak. Az én esetem abban tér el, hogy élnek a szüleim, de nem vagyok velük jóba, a kisgyerekeket meg végképp nem vinném oda, elég idegbetegek, egyébként külön élnek. A férjem eltart, de átlagosan élünk, ő megkeresi a havi 110-et, én gyes-en vagyok. beiratkoztam már estire, most érettségizem ősszel, de hogy aztán addig és utána hogyan tovább... Mielőtt valaki megkérdi, minek szültem neki kettőt: Akkor még jó volt a kapcsolatunk, és tanultam mellette, csak nem tudtam pici babák terhesség utolsó hónapjaiban leérettségizni, azért kezdtem rá el újra felkészülni. Legelőször pedig a szüleim miatt nem tudtam befejezni az iskolát, mert amíg velük (már amelyikkel) éltem mindig csak az ordítozás, verés ment...
2012. dec. 11. 20:34
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Abban a helyzetben, amit felvázoltál valószínűleg igen, de én nem szolgáltatnám ki magam így senkinek. Tanultam, dolgoztam, van hova visszamennem.

Egy korábbi válaszolónak meg csak annyit, hogy engem nem tart el a férjem, attól hogy most itthon vagyok a babánkkal. Közösen döntöttünk úgy, hogy gyermeket vállalunk, közösen döntöttünk úgy, hogy itthon maradok vele és hogy én maradok itthon. Nem eltart engem addig, hanem a KÖZÖS bevételünk kevesebb valamivel.

2012. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
amióta megszületett a második baba, azóta ilyen feszült, hónap elején, hogy mennyi lesz a fizetése, amikor megkapja, akkor hogy miért ennyi, hogy leszünk meg ebből 4-en, hónap közepén, hogy mire ment el, már alig van. Hónap végén, meg hogy milyen rosszul lett beosztva (csak ételre megy rezsire, megélhetésre, nem pazarlásra). Sokszor megbeszéltük, bocsánatot kért, hogy kiabál velünk, de aztán másnap megint ez van.
2012. dec. 11. 20:37
 14/27 A kérdező kommentje:
most még vele leszek, amig leteszem az érettségit, aztán ha nem javul a helyzet, akkor fogalmam sincs.
2012. dec. 11. 20:38
 15/27 anonim ***** válasza:

Én azért megértem a férjed.

Végül is minden hónapban robotol, haza viszi a pénzt, de mégsem .. amiért dolgozik, abból másnapra szinte semmi sincs.

Hiszen a számlákat be kell fizetni, enni kell, a gyereknek pelenkát kell venni, etc..


Szerintem ő nem így képzelte el a közös életeteket. Lehet, hogy a második gyermeket nem kellett volna bevállalnotok.

2012. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Én előbb a veszekedés okát próbálnám kideríteni, "kezelni". Miért iylen? munka, stressz,itthon is csesztetés van...stb? a legtöbb férfi arra vágyik, ha hazajön a munkából, hogy otthon puszi, két gyerek elrendezve, némi kaja, szeretet. Nem kíváncsi se arra, h mér megint összevesztünk a Katival mert hüleséget mondott a szoptatásról, se arra, volt kint a védőnő, de minek....? szóval iylen apróságokon is múlhat a dolog.

Ha a veszekedés egyéb jellegű, vagy nem lehet megoldani, a szeretet sincs meg már hozzá, akkor bezony fel kell állni és elmenni. Valahol csak vannak rokonok, ismerősök.

2012. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
terveztük a második babát, amióta megszületett, azóta ilyen a férjem. egyébként nincs jelentősen több kiadás, mert a nagy már nem pelusos, a ruháit megörökölte, alig kellett valamit venni. szerintem a férjemnek csak a tudat, hogy egyel többen vagyunk. ugyan igy éltünk 3-an is.
2012. dec. 11. 20:44
 18/27 anonim ***** válasza:

ja, közben írtál kérdező, látom.

Van megoldás! Kalkuláljatok együtt a fizuval! üljetek le, mennyi az annyi, ebből x ft a számlák, menyi marad? na azt hogy lehetne egy kicsit megfogni? minálunk pl. hasonló okokból (Attól eltekintve h nem a férjem, én kaptam majdnem sírógörcsöt a legutobbi víz-számlánkon-) 2 naponta van mosás, kikapcsolunk minden tv, számítógép fényt (ezek is fogyasztanak), elmegyünk kuponokkal vásárolni, hűtőt visszatekertem kis fokozatra, felesleges h nagyobb kapacitással menjen télen stb.

2012. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
amit írtok, azt észre vettem nála. hogy hazajön, és nem tetszik neki, ami itthon van. ő hazajön a munkából és közölte is, hogy mivel ő dolgozott, ezért a nap további részében pihenni szeretne. este még játszik a gyerekekkel 10 percet és ennyi. napi 6 órát dolgozik, reggel 6-tól délig. utána csak számítógépezik, mert ő már dolgozott. amikor sír a baba a kiságyba, én épp teregetek, főzök, akkor ő a nap további részében nem hajlandó kivenni, nem hogy tisztába tenni, de még szólni sem. amikor megkértem, tegye tisztába, azt mondta: nem. hát nekem össze szorult a torom ettő az egy szótól. szereti őket, abban a napi 10 percben, aztán a többiben meg pihen. fuvarozik egyébként.
2012. dec. 11. 20:48
 20/27 A kérdező kommentje:
volt már, h maradt pénz. akkor vesz xbox játékot-játékokat.
2012. dec. 11. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!