Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék ha inkább...

Rossz anya lennék ha inkább tápszerre váltanék?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem bírom már a szoptatást!az a baj hogy állandóan elalszik a babám a cicin!már mindent csináltunk a párommal hogy kibírja de nem!lefekvés előtt is mindig elalszik és szinte semmit nem eszik!!aztán már fél 1-kor fent van meg 4 körül!de akkor is alig eszik!nem bírom idegileg!arra gondoltam abbahagyom a szoptatást mert így csak ő is az ideget "eszi" a tejjel!
2012. dec. 12. 13:29
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
86%

És miből gondolod hogy a tápszertől jobban aludna? Amúgy mennyi idős?

Miért nem veszed magad mellé, és akkor pihenhetnétek mindketten. Ne haragudj de ez valójában hiszti amit csinálsz. Mindent ki lehet bírni, megnyugtatlak. Az az anyuka akinek pl korababája születik, és hetekig fej éjjel nappal, meg az intenzíven ül a babája mellett, az mit mondjon? Akié felcseréli az éjszakát a nappallal, és avan mellette még egy nagyobb tesó aki meg nappal van fent az mit tehet? Akinek hasfájós a babája és üvölt órákat, az vigye vissza? Gondolkodj egy picit, és értékeld át a dolgokat. Ez nem probléma, csak kényelmetlenség, amin neked kellene felülemelkedned. Millió dolog lesz még a megszokott alváson kívül amiről le kell mondanod azért, hogy a babádnak jobb legyen.


Ettől függetlenül nem vagy rossz anya ha a szoptatás abbahagyása mellett döntesz. Ez nem ezen múlik, csak azt mutatja, hogy még nem fogtad föl, hogy miről is szól a gyerekszülés. Nem egy játékbabát kapsz akivel akkor játszol mikor akarsz. Innetől nem az a fontos hogy te mit akarsz, hanem hogy neki jó legyen. Főleg még ilyen pici és rád van utalva. Ismerős érzés, mert nekem is kb 6 hónapig tartott mire ezt elfogadtam. Utána sokkal könnyebb lett minden. Mikor a második babám született, szintén próbára tett. Ő este9- hajnal 2-ig üvöltött 3 hónapon át minden áldott éjjel. Én örültem volna ha csak 3 óránként kel.


Szóval elég a hisztiből, és szedd össze magad. Te már Édesanya vagy. Viselkedj úgy!

2012. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
5 hónapos múlt!
2012. dec. 12. 13:53
 13/46 anonim ***** válasza:
82%
Én tavaly, rossz anyának lettem azért mondva, mert nem bírtam a szoptatást, 39 fokos lázam volt állandóan, véres volt a mellbimbóm a lányom fogától( foggal született) a mellbimbó védővel pedig nem tudott enni. Óránként evett vna 30 perceket, állandóan sírt a ciciért, mert jól lakni persze nem lakott jól. Ideges voltam éjjel nappal, sírtam, utáltam az egész szoptatást. Elkezdtem fejni, de a bimbóm annyira kegyetlenül fájt, hogy már azt sem bírtam. Elmentem az orvoshoz, mert már akkor ez ment 4 hónapig, amikor ő parancsolt rám, h mostmár hagyjam abba, mert a fiam ezt érzi, és neki nem ideges anya kell. Tápszerre váltottunk, bár még picit most is rosszul esik, h nem ment, de onnantól kezdve megváltozott az életünk. Kaptam egy nyugodt, kienegyensúlyozott nyugodt babát, ő pedig egy nyugodt anyukát. Ez mindennél többet ért. Nem vagy rossz anya ezért, ez nem itt kezdődik. Amúgy tápszerrel is pont hajnali 1kor, meg 4kor kel a lányom...csak úgy "mondom".
2012. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem olyan picike. Még kb 1 hónapot lenne jó kihúznotok. Az már csak megy. Amúgy az sem biztos hogy elfogadná a tápszert. Esetleg elkezdhetnéd a hozzátáplálást, és adhatnál este tejpépet. És akkor etesd mikor nem olyan fáradt még.
2012. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok. Bocsi, félreírtam,mert a fiam meg itt ugrál körülöttem. Szal nem a fiam érezte h ideges vagyok, hanem a lányom :) Na csak összehoztam:)
2012. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
49%
Kezd el hozzátáplálni, nem kicsi már. Természetesen nem vagy rossz anya.
2012. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
61%

Nagy valószínűséggel le leszek pontozva, de én őszintén leírom, h nálam hogy volt!

A lányom szopizott 3 hétig, meg kell mondtam, épp, h csak jött pár csepp. 1 kínszenvedés volt nekem is neki is! Természetesen már a kórházba pótolni kellett tápszerrel, és itthon is! Mikor 3 hét után is 1,5órákat szoptattam úgy, h 3 óránként evett, akkor telt be a pohár és csak és kizárólag tápszert adtam neki! Vettem homeos bogyót, ami elapasztotta teljesen a tejem, mert attól, h szinte nem jött semmi, be volt keményedve, csomósodva, ha nem történt semmi! A mellszívó nem szívta ki a tejet, csak a gyerek... (de ugye kb. 5-10ml-t! Szerencsétlen csak szívta és üvöltött közbe. Szóval szerintem nem vagy rossza anya ettől. Szerintem nem ezen múlik!

2012. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
51%
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. A Kisfiam császárral született. A kórházban egyáltalán nem indult be a tejem, pedig mindent úgy csináltam ahogy mondták, szedtem homeopátiás bogyót is. Na az utolsó napon, mikor már indultunk haza, csodák csodájára történt valami, de csak 3 hétig tartott, mert 3 hét után egyik napról a másikra nem ment az etetés, csak üvöltött. 1-1,5 órákat evett, majd 2 óra múlva újra, de csak íz ordítás ment, nem volt egy nyugodt pillanatunk. Elkezdtem tápszerrel pótolni, először csak egy két etetést. Mellette mindenféle tejserkentőt kipróbáltam, igény szerint etettem, ahogy csak akarta, de semmi. Így teljesen feladtam, 1 hónapos kora óta kizárólag tápszert kap. Mivel elég nagy már én azt mondom nyugodtan válts tápszerre, vagy próbáld meg azt, amit többen írtak, hogy lefejed és cumisüvegből kapja, és mellette pedig jöhetnek az új ízek. Én mellesleg örülnék, ha a Kisfiam elaludna evés közbe (már amennyit eszik, 3-4 óránként kb 70 ml), de ő nappal kétszer 30 percet alszik, éjjel pedig 10 percenként sír és fel kell hozzá kelni...
2012. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
ja és szintén 5 hónapos. előző voltam
2012. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossza anya, nem mindenki bírja, de a te példádon látom, mennyire kitartó vagyok én:D


A lányom ugyanezt csinálja, csak ő nem bír ki 3 órát csak 2 és felet. Néha kiborulok, de eszembe nem jutna elvenni tőle az anyatejet, hiszen már nem sokáig fogja igényelni.


A lányom fél 10-kor elalszik, és átlag egy óra múlva fennvan, aztán alszik 1-ig, eszik, alszik 4-ig eszik, végül 6-kor kel.

Már besokallhattam volna, de nem teszem, mert én szeretem szoptatni, a fiamat is csak 14 hónapos koárig szoptattam, őt sem fogom tovább, így már nem olyan sok idő, és végleg leszokik a ciciről.


Szerintem ha még bírod, akkor ne hagyd abba a szoptatást. Ha végképp feladtad, akkor meg hagyd abba. CSak rajtad áll.

2012. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!