Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék ha inkább...

Rossz anya lennék ha inkább tápszerre váltanék?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem bírom már a szoptatást!az a baj hogy állandóan elalszik a babám a cicin!már mindent csináltunk a párommal hogy kibírja de nem!lefekvés előtt is mindig elalszik és szinte semmit nem eszik!!aztán már fél 1-kor fent van meg 4 körül!de akkor is alig eszik!nem bírom idegileg!arra gondoltam abbahagyom a szoptatást mert így csak ő is az ideget "eszi" a tejjel!
2012. dec. 12. 13:29
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
látom azért egy két ember leolt engem rendesen!a hozzátáplálást már elkezdtem egy hete és este 5 körül kap tejpépet is!akik rendesen válaszoltak azoknak köszönöm!talán nem kellet volna feltennem a kérdést mert egyesek itt eléggé rosszindulatúk!
2012. dec. 12. 14:56
 22/46 anonim ***** válasza:
Tehát kétszer kel fel éjjel? Az nem sok. Az enyém vacsira kapott egy kis tápot pluszban, de így is kelt 1-kor és 5-kor szopizni. Pedig nem aludt be cicin.
2012. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
igen 2-szer kel!de szinte akkor sem eszik semmit!és a védői mérés szerint fogyott is!!
2012. dec. 12. 15:13
 24/46 anonim ***** válasza:
Én a 12-es vagyok. Remélem nem az én válaszomat értékelted rosszindulatúnak, de én egyébként senkiét nem látom annak. Én is csak saját tapasztalatból írtam, mert tudom menniyre nehéz feladni a saját igényeit az embernek. Ugyanis én is végigjártam ezt az utat, úgy mint majdnem minden anyuka az első babájánál. De azt is írtam hogy nem ez a fokmérője az anyaságnak. De ha azt vártad hogy mindenki azt írja hogy igen add fel nyugodtan, akkor lehet hogy tényleg nem itt kellett volna feltenni a kérdést. Amit leírsz az ugyanis nem egy egetrengető dolog. Kevés az a gyerek aki átalussza az éjszakát 5 hónaposan. Hidd el az anyák nagy része átmegy ezen, és túléli. Ne sértődj meg, hanem gondolkozz el. Az első babámat egyébként én is csak 3 hónapig szoptattam, végig pótlással, de ettől függetlenül is felkelt éjjel. Sőt! 3 éves volt mire átaludta az éjszakát.
2012. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
Tudod azért nem ártott volna minden infót leírni az elején. Az hogy 5 hónapos, és fogyott, már indok lehet a tápszerezésre. Ez a lényeg, és nem az hogy te fáradt vagy.
2012. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

Az én fiam már betöltötte a 6 hónapot, és nem hajlandó szopizni, illetve amikor igen, akkor is egy óra múlva kel és ordít megint. Én - akárki akármit mond - nem fogok kínlódni, neki is együtt kellene működni, mert magától nem jön ki az a tej. Fejni meg sajnos nem tudok, nem indítja be a tejleadó reflexet. Úgyhogy a hozzátáplálás mellett marad a tápszer, eddig mindent megtettem, fejtem, amíg tudtam, ittam szoptatós teát, görögszénamag teát, homeós bogyókat, hogy legyen elég tejem, de a fiam nem egy cicifüggő, és nem is éhenkórász, nekem kellett mindig figyelnem az órát, hogy elég gyakran egyen. Én úgy érzem, 6 hónapig megtettem a tőlem telhetőt, nem kényszeríthetem a gyereket, hogy szopizzon.

Úgy látom hasonló helyzetben vagy, csak más okból nem eszik a babád. Én nem vagyok tápszerellenes, és nem misztifikálom túl (ezért biztos kapok a fejemre) szoptatást, sok egészséges tápszeres babát ismerek és sok beteges anyatejeset.

Örülj, hogy 5 hónapig tudtál szoptatni, másnak ennyi sem jut.

2012. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
26%

A szoptatásért meg kell dolgozni , könnyebb elővenni a tápot és nyomni a gyerekben.De ha van tejed és az egészséged engedi kötelességes kell hogy legyen szoptatni a gyermeked.Mindennek a könnyebb oldalát választod?

Ha kicsi akkor akár sárgaságtól is lehet aluszékony.

Ha nagyobb akkor fejd le és szoptaníttal vagy calmával add oda neki ,de semmikép ne cumiból.

2012. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
úgy látom egyes emberek igen félreértették a dolgot!nekem nem az a bajom hogy fel kell kelni a gyerekemhez éjjel!!!!hanem az hogy nem eszik,elalszik a cicin és fogy!!!!!!
2012. dec. 12. 16:08
 29/46 anonim ***** válasza:
Félreérthető volt a kérdésed. Ha fogy, az nem jó. Ha 5 hónapos, akkor kezdj el hozzátáplálni és mellé cici. Nem muszáj a táp, ha így elkezd hízni. Doki mit mondott?
2012. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Ez a probléma nálam is probléma. 50-60 ml-t tud kiszopizni közel egy óra alatt. És sír, hogy éhes. A 75-90 gramm tápszert simán megeszi mellette. 15 napos és még nem értük el a születési súlyát! :( Igaz, hogy vizes volt ő is, ezért volt 4110 gramm. Most 3860. :(

Nekem dilemma még az is, hogy a szopizás után hiába büfizik, dől ki orrán-száján a tej vagy a már megtúrósodott tej. :( Nem tudom, mit csináljak. Nagyon szeretnék szoptatni, de éheztetni nem akarom. :(

2012. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!