Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti minden nap mentek sétálni...

Ti minden nap mentek sétálni babátokkal? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a védőnőnél,és kérdezte hogy mennyit vagyunk kint egy nap,erre én mondtam hogy se mennyit,egy héten 2x-3x megyünk ki,de akkor sem sétálni hanem a dolgomat intézni.


Erre ő mondja hogy az nem jó,mert -5fokig minden nap mennyünk ki sétálni legalább 30percre,mert így jobban fog aludni meg kell az immunrendszerének is.

Nekem nem igazán van kedvem ehez.


Ez tényleg ilyen fontos?


Mikor megszületett akkor pont nagy forróság volt,szóval nyáron sem jártunk minden nap,csak 2naponta este felé.


Egyébként 7 hónapos.


2012. dec. 13. 12:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
42%
Nem! Egyrészt beteg vagyunk mind a ketten, másrészt nem minden nap van kedvem sz@rrá fagyni. Úgy oldom meg, hogy naponta 4-5 alkalommal kiviszem az udvarra. Vagy kinyitom az ablakot, odamegyünk, addig is éri a levegő. 14 hónapos múlt.
2012. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
36%
*betegek... Bocsi!
2012. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 kíváncsicska ***** válasza:
82%
Nem megyek ki m inden nap de minden másnap igen.És sétálni.Lehet hideg van de mindkettőnknek szüksége van a levegőre.
2012. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%

Hát én minden nap mentem vele, tavaly nyáron született, akkor többször is egy nap, amikor csak lehetett kint voltunk, én megőrültem volna egész nap a lakásban, télen is minden délelőtt, és ha az idő engedte délután is mentünk sétálni. Most 16 hónapos, délelőtt, délután szintén lemegyünk ha csak fél órára is, de szerintem is kell nekik a friss levegő.


Lassan ülni fog a babád,amúgy is tök élvezné, hogy nézelődhet a babkocsiban, és szocializálódnia is kell szerintem , ismerkedni a világgal, szóval én a helyedben amíg az idő engedi levinném sétálni minden nap.

2012. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Én is kiszoktam nyitni a terasz ajtót,mert a kutyák állandóan jönnek,mennek,igy sokszor éri őt a levegő.


Igen,mi is betegek voltunk,nekem még most is tüdő+arcüreg gyulladásom van,kislányom már csak kicsit beteg,de nekem sincs kedvem ebben a hidegben mászkálni.


Nyilván ha nem lesz ilyen hideg akkor majd megyünk.


Jobbulást nektek!

2012. dec. 13. 12:55
 6/32 anonim ***** válasza:
71%

Mi minden nap megyünk ki, legalább 45 percet vagy 1 órát sétálunk a friss levegőn. Nekem is jólesik kiszellőztetni a fejemet és átgondolni a dolgaimat illetve a babám is jobban elfárad a friss levegőn.. Persze ha nagyon nagy szél van akkor nem megyünk ki, de a hideg nem akadály, fel kell öltöztetni és kész. A levegőztetéssel kisbabánk éppolyan fontos igényét, szükségletét elégítjük ki, mint az éhség, szomjúság, fáradtság. A friss levegő hiányában étvágyuk csökken, nehezebben alszanak el, és felületesebben pihennek... Ráadásul a napfény is nagyon fontos a D-vitamin szempontjából!


[link]

2012. dec. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
45%
Nektek is! :) (1-2.)
2012. dec. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%
Én minden nap kimentem a gyerekekkel, meg is őrültem volna a lakásban. Hacsak nem zuhogott vagy nem fújt nagyon a szél, mentünk. A gyerekek sosem fáztak, csak én...Mondjuk nekem auguszti és áprilisi gyerekeim vannak, nem voltak hidegek, mikor pici bakák voltak.
2012. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
ja, és nem is kérdés most már, mert a nagy ovis, napi 2* séta mindenkinek, kicsinek pluszba mozgásfejlesztés és még vásárolni is kell.
2012. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

Én is fontosnak tartom, persze nem betegen, és nem farkasordító mínuszban.

Minden nap kimegyünk, hacsak a fenti körülmények nem állnak fenn. Ő már 16 hónapos lesz, és majd meglátod, hogy amint elkezd járni, nem fogod tudni benn tartani a lakásban. Jó, most télen ő is jobban elvan itthon, de a nyáron, ősszel sírt az ajtóban. Másrészt az alvása is sokkal jobb, ha előtte levegőn van, de nem pár perces "szellőztetésre".

Tavaly télen (előtte aug.-ban született), szóval pár hónapos korában minden nap ebéd után lementünk, és egész du. tologattam a babakocsiban, mert ott 3 órákat aludt, itthon pedig fele annyit sem... (Sajnos nincs családi házunk.) És nem mondtam, hogy nincs kedvem hozzá, pedig sz*rrá fagytam sokszor.

Szóval végy erőt magadon, az a napi félóra kibírható! :-)

2012. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!