Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti minden nap mentek sétálni...

Ti minden nap mentek sétálni babátokkal? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a védőnőnél,és kérdezte hogy mennyit vagyunk kint egy nap,erre én mondtam hogy se mennyit,egy héten 2x-3x megyünk ki,de akkor sem sétálni hanem a dolgomat intézni.


Erre ő mondja hogy az nem jó,mert -5fokig minden nap mennyünk ki sétálni legalább 30percre,mert így jobban fog aludni meg kell az immunrendszerének is.

Nekem nem igazán van kedvem ehez.


Ez tényleg ilyen fontos?


Mikor megszületett akkor pont nagy forróság volt,szóval nyáron sem jártunk minden nap,csak 2naponta este felé.


Egyébként 7 hónapos.


2012. dec. 13. 12:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Nekem van egy 7 hónapos kisfiam és egy 2,5 éves kislányom.Lakótelepen lakunk, 4. emeleten, lift nélkül.Egyedül vagyok velük, nincs segítségem egyáltalán, csak apa amikor nem dolgozik(napi 10-12 órát dolgozik).Nagyon nehéz lemennem velük, egyik kezemben a kisfiam, aki már 8,5 kg és másik kézzel a kislányom kezét fogom lefelé menet.Volt, hogy nem bírtam a fiút így nem fogtam a kislányom kezét, de egyből leesett a lépcsőn 3 lépcsőfokot és jól be is verte a fejét a vas korlátba.... :(na azóta azt mondtam egyedül sehová nem viszem őket!Ráadásul néha "megbolondul" a lánykám és miután lementünk 1 óra után sem hajlandó feljönni(pedig már szétfagyott az arcocskája), nem érti ugye hogy a tesónak enni kell és földhöz veri magát a ház előtt, úgy hogy közbe a fiú is ordít hogy éhes.....volt hogy négy emeletet mentem fel egyik kezembe a 8,5 kg-os fiammal és a 12 kg-os lánykámmal plusz pelenkázó táska....még jó hogy a babakocsi a tárolóba van a földszinten.Így nem tudunk minden nap lemenni, sőt egy héten talán kétszer.Viszont van erkélyünk oda minden nap kiállunk kb. 20 percre.Ezek után nyugodtan engem is elítélhet bárki, hogy nem viszem le a gyerkőcöket minden nap 2-szer.

Szerintem ne foglalkozz senkivel, az a lényeg hogy érje őket friss levegő, ne legyenek bezárva friss levegő nélkül 2-3 napig.

2012. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
67%

Én nagyon fontosnak tartom a mindennapi levegőzést. Most hogy minusz x fok van és betegek is a gyerekeim ( 3 van, 6,4 és 2 évesek) persze nem megyünk ki, de megőrülnek idebent, el se tudom képzelni hogy más gyereke hogy vezeti le a sok sok mozgásos energiáját odabent a 4 fal között. Mi most családi házban lakunk ami annyira nem kicsi azért (75 nm) de kizárt hogy itt egész nap elüldögéljenek nekem nyugton. Más hogy csinálja odabent??

De egy éve még panelban laktunk, mi ugyan "csak" a másodikon. Szinte mindennap (leszámítva az előbb írt nagyon hideget és betegeskedést) leviszem őket ha egyedül vagyok velük akkor is. Nagytöbbségében egyedül vagyok velük.

Nem ítélek el senkit aki másképp csinálja, csak szeretnék praktikákat begyűjteni hogy mit lehet 2-3 örökmozgóval odabent csinálni amivel a nagymozgásos igényeiket (úgymint futás, ugrálás, mászás, motorozás, vagy bicajozás stb.) levezethetik?

2012. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
74%
Minden nap kimegyünk legalább fél órára, de általában olyan 1 órát szoktunk kinn lenni. Jobban alszik tőle a kiscsaj (6 hónapos), bár én meg xarrá fagyok...
2012. dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
74%
Én mindennap kimegyek a 2,5évesemmel,de mikor pici volt akkor is kimentünk! Egyrészt nekem is szükségem van levegőre sajnos nincs erkély,másrészt rendszeresen "megkattan" és ugrál rombol mert nincs neki tér ahol szaladgálhatna!:)
2012. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%
Minden nap kiviszem a gyereket kétszer 1 órára minimum akkor is, ha hideg van. Nagyon fontos a friss levegő, bár tudom, hogy sok városi ember nincsen erre szocializálva.
2012. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
80%

Mi is kimegyünk minden nap. Ezen a héten sajnos beteg volt az egész család, így ma voltunk először, de már látszott rajtuk, hogy nem bírják. A kislányom 8 hónapos, nagyokat alszik a levegőn, a 2,5 éves kisfiamnak pedig létszükséglet a szaladgálás és a lakótelepi kis barátai.

Persze nem csak úgy rójuk a köröket, mindig van elintézni való, vásárlás, gyógyszertár, posta. De igaza van a védőnődnek, nagyon fontos nekik a friss levegő.

Írták többen, hogy nem mennek sétálni, hanem kirakják a gyereket a kertbe: természetesen az is megfelelő, ha van kert. Nem a kocsitologatás a lényeg, hanem hogy ne legyen bezárva a baba egész nap a lakásba.

2012. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Sok minden szoktunk csinálni ha nem megyünk ki, legfőképpen a kislányomnak(2,5 éves múlt) van igénye a foglalkozásra, mozgásra.Leginkább bevonom a háztartási munkákba, segít nekem felsepregetni, segít panírozni a húst(övé a liszt), beleteszi a levesbe a dolgokat, tehát a konyhában sokat van velem.Hajtogatásnál is mutatom mit hogy kell, zoknik párját segít megkeresni...stb.Viszont egyedül is eljátszik sokszor nem igényli mindig a társaságom, szerepjátékokat játszik babákkal, barbival,kisállatokkal, építőkockával is elvan akár egy órát is, főz a kis konyhájába is, sokat rajzol.Van egy hintánk amibe képes egy órát is ülni, labdázunk, fogócskázunk, bújócskázunk.

A kisfiú 8 hónapos, ő meg megint elvan magába persze napi 1-2 órát vele is vagyok, vagy mindkettővel egyszerre, de ő most felfedezőkörúton van, most kezdett el kapaszkodva lépegetni, így nagyon leköti a dolog, meg persze minden ami zenél, gurul, szeme-szája-orra van...stb.A kicsi is nagyon szeret hintázni, meg persze sokat mászkál négykézláb utánunk.

Együtt is sokat játszanak nemrég kezdtek el egymással jobban kommunikálni.

Egyébként nagyon nyugodt típus mind a kettő, nem egy örökmozgók szerencsémre. :)Most is itt vagyunk egy szobában de olyan csendben vannak észre sem vehető, hogy gyerek van a házban.... :)

Szerintem 55 nm is van mit játszani.Remélem kielégítő volt a válaszom kedves 12.-es válaszoló.


11.-es válaszoló

2012. dec. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó válaszoló köszi hogy leírtad így érthetőbb :) nekem mindhárom pörgős típus még a kislányom is úgyhogy lételemük a mozgás sajnos nem főzőcskéznek vagy babáznak el egész nap :(

(nem tudom hányadik voltam, én voltam aki kérdezte hogy a mozgásigényt hogy lehet odabent kielégíteni).

2012. dec. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
na látom közben :) 12 es voltam és jól le is lettem pontozva :DD
2012. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Pedig nem én voltam.... :) én is le lettem.... biztos járnak a lepontozók akik unatkoznak.... :D
2012. dec. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!