Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti minden nap mentek sétálni...

Ti minden nap mentek sétálni babátokkal? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a védőnőnél,és kérdezte hogy mennyit vagyunk kint egy nap,erre én mondtam hogy se mennyit,egy héten 2x-3x megyünk ki,de akkor sem sétálni hanem a dolgomat intézni.


Erre ő mondja hogy az nem jó,mert -5fokig minden nap mennyünk ki sétálni legalább 30percre,mert így jobban fog aludni meg kell az immunrendszerének is.

Nekem nem igazán van kedvem ehez.


Ez tényleg ilyen fontos?


Mikor megszületett akkor pont nagy forróság volt,szóval nyáron sem jártunk minden nap,csak 2naponta este felé.


Egyébként 7 hónapos.


2012. dec. 13. 12:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
65%

14-es vagyok. Mi csak 35nm en lakunk hárman ahol erkély sincs,nem csak a gyerek hanem én is megkattanok sokszor,főleg hogy én hatalmas családi házban nőttem fel nagy kerttel!

A lányomat meg a babázás meg a pakolászás,nem köti le!:(

2012. dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak 3 és fél hónapos, nem minden nap, de viszem sétálni. Egy ideig rossz volt a babakocsink, akkor vásárolni tudtunk csak elmenni, sétálni nem. Most én vagyok beteg ezért nem megyünk. De nekem is jól esik a friss levegő, neki meg szüksége van rá. Minden nap szellőztetve van, de ez nem elég. Amikor már nagyon nem bírok vele, sír mindenért, akkor fogom, bepakolom a kocsiba és egy pár háztömböt sétálunk. :) Megnyugszik, és én is.
2012. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
79%
Másfél évessel minden nap megyünk levegőzni. Általában napi kétszer. Délelőtt kint vagyunk egy szűk órát, sétálunk kicsit, ha lehet szánkózunk. Délután már sötétedik, de egy 15-30 percre akkor is kimegyünk, találunk mindig ürügyet. Én megőrülnék a lakásban egész nap, és a gyerek is szeret kimenni. Csípős hidegben (- 5 fok alatt) nem fogunk kimenni.
2012. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó vagyok. Az lemaradt, miért tartom fontosnak. Szeretném, ha természetes lenne számára a mozgás, a séta, a levegő, a természet, az állatok (park mellett lakunk).Egészségesebbnek érzem, minthogy egy szobában legyen egész nap. Túl sok a lusta ember körülöttem.
2012. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem nem igazán van kedvem ehez."


Nem bántásból,de ezen megakadt a szemem! Számomra az jött le ebből hogy kissé lusta lehetsz!

Nyáron a meleg miatt,télen a hideg miatt nincs hozzá kedved. És ez csak az időjárás! Most még megteheted mert kicsi a babád,de egy 2évessel nehezen hogy napokig nem mozdultok ki!


Tudod te mennyi mindenhez nem lesz még kedved de meg kellesz csinálni,mert a gyerekednek szüksége lesz rá!!! Én is sokszor a hátam közepére sem kívánok dolgokat,de csinálom.


Igaza van a védőnődnek,és végy erőt magadon!!!

2012. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
68%
Nemtom, én sem szívesen dugom ki az orrom ilyen időben. Meg nem fér ki az ajtón a babakocsi. Megpróbáltam úgy, h kivittem a kocsit, aztán a gyereket, míg nem figyeltem, szépen felmászott a lépcsőre, és le is esett. Egész nap egyedül vagyok itthon, nincs segítségem. Az erkélyre azért kitolom. Mellesleg egyszer volt beteg, és 15 hós. Szívesen vinném, ha nem így kellene kiküzdeni...és ha nem fagynék össze 10 perc alatt.
2012. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
76%
Augusztusban született a lányom. 1 hetes korától minden nap mentünk sétálni, legalább órát, de inkább többet. Amióta hidegebb az idő van amikor csak fél órát bírok. Ez csak a séta, nem ügyintézés. Egyszóval én fontosnak tartom a napi sétát. Legalábbis a mai napig annak tartottam. Ma kimentünk, 20 percig bírtam, pedig nem fújt a szél, kicsit sütött a nap, kb. -4 fok lehetett kinnt. Amikor bejöttünk elkezdett veszettül égni az arcom, majd 5 perc múlva úgy felhólyagosodott, mintha 25-30 szúnyogcsípés lett volna rajta. Kb. 1 óra után elmúlt. Szerencsére a babának semmi baja nem lett a mózesben, de én többet 0 fok alatt ki nem teszem a lábam csak azért, hogy sétáljunk.
2012. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Hát igen,mondhatjuk hogy lusta vagyok :-D

Pláne hogy nem is az a tipusu babám van aki rögtön elalszik a babakocsiban,ahoz legalább 3órát kéne sétálnunk,na,ahoz végképp nincs kedvem,ma csak a szemetet vittem ki,de jézus milyen hideg van,inkább ezt kihagyom mára,ha nem lesz minusz kifogom vinni,de így,pláne hogy tüdőgyulladásom van,nem is tudom..épp javulóban vagyok,nem szeretnék lerobbani az ünnepekre :-)


Egyébként én nagy csavargó vagyok,de egyben otthon ülős is..céltalanul meg abszulúlt nem szeretek jönni-menni.


De nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.

És erőt fogok venni magamon a napi sétához :)

2012. dec. 13. 18:10
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
betegként semmi esetre se menjetek ki, de sokkal jobban telik az idő, ha sétáltok. Én mindig akkor mentem ki, amikor ébren volt a gyerek, az volt az elvem, hogy aludni otthon kell, azalatt meg tudok mást csinálni.
2012. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lepontozni, akkor is úgy gondolom, ahogy írtam. Senkit ezzel nem bántottam meg, így nem egészen értem, de mindegy. Aki keres kifogást, az talál. (Ez nem neked szól, kedves kérdező).

Mi már nem használunk babakocsit, nálunk tényleg séta a séta. De egy évvel ezelőtt ölben is képes voltam kivinni a babát, hogy egy picit levegőn legyen. Nem mínuszokról beszélek! Szerintem ez a legkevesebb, amit megtehetünk az egészségünkért. Kezdem kapizsgálni, miért olyan sok mai tizenéves, amilyen. Nézzetek körül.

Én csak egy üdítő negyedórás-félórás kimozdulásról beszélek, nem edzésről, túráról, komoly fizikai megterhelésről.

Lehet újra pontozgatni, jó éjszakát!

2012. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!