Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos a kisfiam, és úgy...

Csylluka kérdése:

2 hónapos a kisfiam, és úgy veszem észre, hogy a nagymamáját jobban szereti, és olyan mintha azt hinné, hogy ő az anyukája. Pedig minden szeretetet és minden törődés amit csak egy anya megadhat gyermekének megadok neki. Vagy csak féltékeny vagyok?

Figyelt kérdés
segítsetek kérlek, egy szomorú anyuka...szerintetek a Olivér tudja, hogy én vagyok az anyukája? És ha igen miből tudja megítélni?

2012. dec. 13. 15:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönök minden hozzászólást. Most már egy kicsit jobb így hogy elmondhattam ami a szívemet nyomta. remélem hamarosan jobb lesz minden. Még egyszer köszönöm nektek .....
2012. dec. 13. 17:12
 12/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam is korababa, 4 naposan láttam először, és 6 hetes volt, amikor először megérinthettem. 3 hónaposan hoztuk haza, é utána hónapokig csak apa hasán aludt jót, úgy tűnt, hozzám egyáltalán nem kötődik...

Most 23 hónapos, hozzám szalad, ha megijed, ha fáj valamije, ha álmos... és azt mondja "Anucika, mindig cak anucika", és kacag hozzá! :)))) Ne aggódj, tudja ő, hogy a te szíved közepében mindig csak ő lesz ezután! :)))

2012. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Olika nem volt koraszülött, sőt még túl is hordtam 3 nappal. csak sajnos nem fertőzött volt és emiatt került át a korára, de hál istenek már nagyon jól vagyunk ....
2012. dec. 13. 17:42
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
ugyanígy voltam első kisfiammal, császár, aztán 2 hétig az intenzíven volt, 1 hétig még csak hozzá se nyúlhattam, borzalmas volt, a szoptatás ebből kifolyólag nem is ment (hiába fejtem 1000-el). Az igazság az h az első kontaktus inkább nekünk hiányzik, ugyanezek a félelmeim voltak és nagyon sokára múltak el. Amikor ilyen pici viszont hidd el h tojik rá h ki az anyja, szerintem ez nem igaz h tudja vagy ha tudja is nem igazán mondd neki semmit, az ösztönök dolgoznak benne (pl megnyugtatja ha felveszik stb.) olyan 3-4 hónapos kora körül lesz az első tudatos kapcsoaltfelvétele, kommunikációja veled és onnantól majd más lesz. Egy ideig :D Mert azért a mamik minidg kedvencek lesznek, ezen dolgoznak (de nem lehet őket hibáztatni és féltékenynek is fölösleges lenni) amikor már nagyobb lesz nyilván a mama nem neveli majd úgy mint te és ha vele van akkor minden idejét rá az unokára szenteli szó szerint (míg nekünk azért van más dolgunk is). Szóval a pici minidg máshogy fog kötődni a mamához de nem azt jelenti h jobban szereti. Mindenkinek a nagyinál töltött nyaralásokról vannak a legszebb emlékei! :)
2012. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2 hónapos múlt, gondolom mit érzel és jól írták előttem, hidd el csak az a baj, hogy a babád érzi rajtad a feszültséget, emiatt nyugodtabb anyukádnál. De ettől még téged szeret, mint édesanyját. Az első 2 hétben én is stresszeltem, nem is tudtam könnyen megnyugtatni, nekem is anyukám segített és én is úgy éreztem, hogy nála jobban el van. Bár azt nem gondoltam, hogy a nagymamáját hinné az anyjának. Ez butaság, téged szeret, hidd el és nyugodj meg, akkor ő is jobban szeret majd nálad lenni.
2012. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!