Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamenjek dolgozni 6...

Visszamenjek dolgozni 6 hónapos baba mellet, KARRIERIZMUS MIATT? Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 31 éves anyuka vagyok,5 hónapos kisbabám van,akit IMÁDOK!Magyartanárként dolgoztam,amit imádok csinálni,nem érzem munkának,a diákok többsége szeret,és visszajelzések alapján jól tanítok.A kislányomat ugyan nem terveztük,én még vártam volna 1 évet,de nagyon örültünk neki.Én nem szeretnék olyan anya lenni,aki megszüli a gyereket,és utána a nagyszülők nevelik fel.Utánam nem fog sírni a lányom a karácsonyfa alatt,se semmi ilyesmi.Viszont nagyon rosszul érzem magam itthon.Tétlennek érzem magam,unom,hogy mindennap egyforma.Pörgős vagyok,voltam mindig is,és bármennyire is nem ülünk itthon,el szoktam néha menni kikapcsolódni egyedül,úgy érzem nem vagyok teljes.Hogy nincs mit csináljak,nincs itthon konkrét célom,most nincs az,hogy valami kötelező.Egy bizonyos szintig jó itthon lenni,de érzem,hogy türelmetlen vagyok,és mehetnékem van,ami azért ilyen mértékben nem vall rám.Úgy érzem,ha dolgoznék,akkor kiteljesednék,és sokkal jobban tudnék a lányommal foglalkozni.


Félállásban mennék vissza.Ami azt jelenti,hogy heti 3 nap lenne három órám,egy nap pedig 4.8-tól 11-ig,és 8-tól 12-ig.

Minden du együtt lennék,hétvégék és péntek szabad,plusz szünetek,ünnepek stb.

Rossz anya lennék?Mit gondoltok?Vélemények?


2012. dec. 14. 20:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem leszel ettől rossz anya. A gyerek jó helyen lesz, Te is sokat tudsz vele foglalkozni egy ilyen munka mellett.

De ha ezért lepontoznak akkor is leírom, hogy nem ez a karrierizmus. Ez csak egy átlagos munka, amit Te szívesen csinálsz és még időben sem vesz el sokat a családtól. Az igazi karrierista törtet, felfelé vágyik, nagyon sokat dolgozik, még ha a családjára emiatt nincs is ideje.

2012. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%
dehogy lennél rossz anya, ha nekem lett volna lehetőségem félállásba visszamenni én is mentem volna.
2012. dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodtan menjél,én a fiam mellett főiskolára jártam,majd 16 hónaposan ment a bölcsibe amit imád a kezdetek óta én gyakorlatra,most munkát keresek(20 hónapos),nem is bírnék itthon ülni,jól esik a munka
2012. dec. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%

Nem leszel rossz anya ettől, de gondold meg jól. Nagyon pici még a lányod, várjál szerintem 1 éves koráig, nehogy megbánd, hogy ilyen korán visszamentél.


Nem akarlak megbántani, de magyar tanárként milyen karrierről beszélsz? Ezért biztos jól le leszek pontozva, de ilyen "karrier" miatt nem mennék vissza és te ezt írod, ez lenne az ok.

2012. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%
Azért elég érdekes, hogy a gyerekeitek magyar tudását, írását, olvasást megtanító szakmát nem érzitek karriernek.
2012. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
8%
Nem érzem olyan karriernek, hogy azért a 6 hónapos gyerekemet otthagyjam miatta.
2012. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%
Valszeg ezért nem mentél tanárnak. De aki annak megy az jó esetben azért csinálja mert az az élete.
2012. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
9%
Igen, az élete, de azért karriernek nem nevezném.
2012. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanilyen pörgős ember vagyok, mint te, és irigyellek, hogy van ilyen lehetőséged. Ha nekem lenne, én gondolkodás nélkül mennék dolgozni, leszarnám, ki mit mond vagy gondol. Én is emberekkel és emberek között dolgoztam, és nagyon hiányzik a munka, hogy az agyamat is használjam. Nem mindenkinek elég az anyaság, nagyon szép meg jó dolog, de eléggé beszűkül tőle az ember. Legalábbis én magamon ezt érzem.

Menj vissza dolgozni és legyél boldog, kiegyensúlyozott anyukája a kislányodnak.

2012. dec. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Csak az első néhány hónap ilyen ám. Nemsokára elkezd csomó mindent csinálni és csak pislogni fogsz, hogy jé, ezt nem is tanítottam neki, mégis tudja ... Én 1 éves korában mentem vissza dolgozni, mert kötelező volt. Heti 2 teljes napot dolgozom, addig a férjem van a kicsivel. 6 hónapos korában képtelen lettem volna otthon hagyni.
2012. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!