Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamenjek dolgozni 6...

Visszamenjek dolgozni 6 hónapos baba mellet, KARRIERIZMUS MIATT? Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 31 éves anyuka vagyok,5 hónapos kisbabám van,akit IMÁDOK!Magyartanárként dolgoztam,amit imádok csinálni,nem érzem munkának,a diákok többsége szeret,és visszajelzések alapján jól tanítok.A kislányomat ugyan nem terveztük,én még vártam volna 1 évet,de nagyon örültünk neki.Én nem szeretnék olyan anya lenni,aki megszüli a gyereket,és utána a nagyszülők nevelik fel.Utánam nem fog sírni a lányom a karácsonyfa alatt,se semmi ilyesmi.Viszont nagyon rosszul érzem magam itthon.Tétlennek érzem magam,unom,hogy mindennap egyforma.Pörgős vagyok,voltam mindig is,és bármennyire is nem ülünk itthon,el szoktam néha menni kikapcsolódni egyedül,úgy érzem nem vagyok teljes.Hogy nincs mit csináljak,nincs itthon konkrét célom,most nincs az,hogy valami kötelező.Egy bizonyos szintig jó itthon lenni,de érzem,hogy türelmetlen vagyok,és mehetnékem van,ami azért ilyen mértékben nem vall rám.Úgy érzem,ha dolgoznék,akkor kiteljesednék,és sokkal jobban tudnék a lányommal foglalkozni.


Félállásban mennék vissza.Ami azt jelenti,hogy heti 3 nap lenne három órám,egy nap pedig 4.8-tól 11-ig,és 8-tól 12-ig.

Minden du együtt lennék,hétvégék és péntek szabad,plusz szünetek,ünnepek stb.

Rossz anya lennék?Mit gondoltok?Vélemények?


2012. dec. 14. 20:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
55%

Szia, ha neked jólesik, menj vissza és ne törődj másokkal (főleg ne idegenekkel). Én nem nagyon szeretem a munkámat, nem is vágyom nagyon vissza (bár a társaság hiányzik).

Azt én is osztom, hogy ez nem karrier, erre más szót érdemes használni és ez a "hivatás".

2012. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy minimum egy éves korig egy gyereknek szüksége van az anyjára, de a te esetedben látom, hogy nem szenvedne hiányt semmiben a pici és a te lelki egyensúlyod is jót tesz csak neki. Én lehet a helyedben otthon vállalnék külön órát, hogy mégis csak ott legyek a közelben, és később mennék csak munkahelyre dolgozni, de ha rész munka időbe mész akkor úgy is megoldható. Próbáld ki, ha nem működik vissza mész fél/egy év múlva dolgozni.
2012. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nekem saját cégem van, kb fél évig minimálisan foglalkoztam a cég ügyeivel, de fél év után visszamentem dolgozni, és a férjem maradt otthon a babával. Jó volt nekünk így, mert elég rugalmas a munkaidőm, sokszor inkább éjjel dolgoztam, csak hogy a gyerekünkkel töltsünk együtt időt. Nem az anyukájára van szüksége egy babának 24/7-ben, hanem valakire, akiben megbízik és aki megbízható. Ha ez egy apa vagy nagymama, az is pont ugyanolyan jó a kicsinek.
2013. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!