Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te fürdeted mindennap pár...

Te fürdeted mindennap pár hetes babádat?

Figyelt kérdés

6 hetes a kisfiam,eddig mindennap ugyanabban az időben fürdettem mióta hazajöttünk a kórházból,hogy legyen egy megszokott rutinja.

végül is nem is azért fürdetem mert olyan koszos lenne,

hanem mert neki is jobb a komfort érzete és már beállt neki az órája arra hogy fürdés-szopi-alvás..

de úgy gondoltam hogy mikor 2 hónapot betölti,akkor már csak 2 naponta fürdetném,de félek hogy ez megzavarná, és borul minden.

szerintetek fürdessem továbbra is mindennap vagy próbálkozhatok egy nap kihagyással?


köszi szépen .



2012. dec. 26. 21:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%
3 naponta fürdetem a kisfiam, most 6 hós. Ha elkezd mászni, akkor fogom mindennap fürdetni.
2012. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

oké persze..ez csak egy ötlet volt

köszi a hozzászólásokat,!!

2012. dec. 26. 21:51
 13/17 anonim ***** válasza:
60%
Konnyites szempontjabol egyszer sem tudtam elkepzelni, hogy '' szutyi " napot tartsak a lanyomnak, pedig sokszor en is nagyon faradt voltam, nyilvan ez rajtad all, de most nem csak a mindennapos furdetes miatt, hanem azert is, mert fontos a rendszer. Vagyunk meg ezzel a velemennyel paran. 15honapos lanyka anyukaja.
2012. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
44%

mi kétnaponta fürdetjük a négyhetes kislányunkat, aki amíg naponta fürdettük üvöltött, és ficánkolt, alig lehetett három percre vízbe rakni, hogy lemossuk. De most már 2 hete kétnaponta fürdetjük, már kétszer úgy fürdött, hogy nem visított, hanem csak nyöszörgött és tegnapelőtt már az sem, úgyhogy nála ez vált be. Most fogjuk mingyárt megfürdetni megint, kíváncsi leszek, hogy fogadja majd.

Amúgy az is rendszeresség, ha kétnaponta fürdeted a babát, csak mindig ugyanabban az időben tedd. Mi azért fürdetjük este tizenegykor, mert így éjfélre megkajál és olyan álmi lesz, hogy alszik fél ötig, néha fél hatig is.


de mindenki a maga ritmusa szerint intézi ezeket a dolgokat (amúgy szerintem őrültség naponta kétszer zuhanyozni, de ez egyéni szoc probléma), ha neked úgy jó hogy kétnaponta, vagy úgy hogy naponta, akkor ezt kövesd. AMúgy a kétévesed bevonhatnád, hogy segítsen fürdetni, mint valami játék, és akkor egyszerűbb lenne. Pl mossa meg a kicsinek a kezeit, talpát, amíg te fogod őt, vagy hozza oda neked a törülközőt, és dörgölje végig a picit a törcsiba csavarva, stb..

2012. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Néhány hónap múlva beteheted a nagy kádba a másik mellé és együtt pancsolhatnak persze felügyelettel.A nagyobbik 8 hónaposan már a nagy kádban fürdött. Én ezzel tartom magamban a lelket:)
2012. dec. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
köszi szépen !!!!
2012. dec. 27. 12:10
 17/17 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk nincs minden nap fürdés a babának, sosem volt, hiszen nem lesz koszos. A haját nem mosom, csak 2 havonta egyszer maximum. Nem feltétlenül tesz jót a fürdés a bőrnek/hajnak. Az én kicsim az első naptól tündérien alszik ha fürdött, ha nem, nem attól függ. Gyönyörű a bőre és a haja, amit a nem mindennapos fürdésnek tulajdonítok, és hogy nem használok semmilyen bolti szappant/tusfürdőt.
2012. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!