Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egy éves babám rossz alvó,...

Az egy éves babám rossz alvó, vagy tényleg "kegyetlennek" kell lenni vele?

Figyelt kérdés

sokszor ébred éjjel, van hogy nem tud vissza aludni. minket megvisel ez a dolog, ráadásul folyamatosan jön a nyomás szüleim részéről hogy meg kéne nevelni, hagyjuk sírni, és megtanul elaludni magától. mert hogy "nekik 4 gyerekük volt, mégis aludtak". sokat olvastam utána a dolognak, és megpróbáltam pár dolgot, de radikális módszerre nem visz a lélek. pl két hétig nem szoptattam éjjel, csak vizet adtam neki, de romló tendencia mutatkozott, feladtam... már fáj a cicim, mert mindig szopizik, de harapja is újabban. totál bizonytalan vagyok, hogy én csinálom-e rosszul, vagy ilyen természet...

nappal totál kiegyensúlyozott, jó alvó, csak éjjel jön ez a nehéz időszak.


van aki azt mondja, ilyen ez a dolog, van ilyen alvó meg olyan alvó gyerek. akiknek átalussza az éjjelt, semmit nem tettek érte. közben az ősök szerint "így kéne meg úgy kéne", de nem ők vannak a helyzetben. látom rajta hogy akarna aludni de nem tud magától, és nincs szívem órákon át kínozni, hogy aludjon be a sírásba stb.


annyiféle elv van, azt se tudom melyik az igaz...


a kiutat se látom, nem is tudom elhinni hogy lesz egyszer pihenés és átaludt éjjel...


2012. dec. 29. 21:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
8%

Nincs olyan, hogy egy gyerek azért rossz alvó, mert ilyennek született! Nem kell éjjel etetni, ha felébred nem kell kivenni az ágyából. Sötétben meg kell kicsit nyugtatni, és kijönni tőle.

Ha sír, akkor hagyni kell sírni.

Néhány nap alatt elalszik majd magától is.

Igaza van a szüleidnek.

Így még két-három évesen is kelhetsz hozzá minden éjjel.

2012. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kedves első, valószínű neked olyan a babád hogy kicsit sírt és elaludt. nekem órákig ordít, órákig!!!!! és nem alszik el. ezért érzem kegyetlenségnek. Ráadásul annyi mindent írnak ez ellen a módszer ellen is!
2012. dec. 29. 21:31
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megertelek. Ugyanez volt a szitu meg par hete nalunk, en sem akartam sirni hagyni. 14 hos alanyom, fel eve ejjel 4-5 alkalommal kelt cicizni. Nekunk veletlen jott a megoldas, gyogyszert kellett szednem, igy lefejt ures cicit adtam neki a gyogyszerszedes idejere. Par nap utan mar nem is igenyelte annyira a cicit, mar haromszor vegigaludta az ejszakat!!! Azota mar nem fejem, kapja a tejcsit, de eleg neki elalvashoz este. Kopp kopp kopp.
2012. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszi kedves második. sajna ahogy írtam én is próbáltam a nem szoptatós módszert, de nem vált be 2 hét alatt sem :(
2012. dec. 29. 21:33
 5/21 gabszem ***** válasza:
78%
nem lehet hogy a fogai jönnek? 11 hós babámnak jönnek a hátsó fogai, és kb 1 hete alig alszunk.
2012. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Kegyetlennek egész biztosan nem kell lenni vele. Az én nagyobbik gyerekem is egyévesen élte a mélypontját ebből a szempontból, és ahogy a környezetemben látom, meg itt is olvasom, ebben a korban szokott a legtöbb szülő kiborulni. Nem vagyok pszichológus, nem tudom, mi az oka, de hogy a rossz alvó gyerekek nagyon gyakran ilyenkor válnak egyszerűen elviselhetetlenné, az tény.

De semmiképp ne kínozd, nem direkt csinálja! Ha nem megy a ciciről leszoktatás, akkor ne erőltesd. (Nekünk sikerült, de nem minden gyerek egyforma). Próbálj meg mellé feküdni, akkor talán Te is tudsz majd aludni egy kicsit többet. Ha harap, vedd ki a szájából, aztán add vissza, hidd el, abba fogja hagyni.

Ismétlem, hogy nem vagyok pszichológus, de van egy olyan érzésem, hogy nappal azért olyan kiegyensúlyozott, mert nem stresszeled éjjel.

A szüleidnek meg ne panaszkodj erről, és akkor nem fognak jönni a kéretlen tanácsokkal. Nevelni persze kell a gyereket, de számomra a nevelés nem egyenlő a kínzással.

2012. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy ilyen a babád, én is ilyen voltam :) Ráadásul most kezd el álmodni, ez nyugtalanná teheti, kell egy idő, amíg megszokja. Az én szüleim is próbálták ezt a "hagyjuk sírni" módszert, de 2 óra bömbölés után feladták. Tudom, hogy sokan idegenkednek ettől, de tedd a kiságyat a tietek mellé. Így egyszerűbb megnyugtatni (hisz csak egy mozdulat, és ott vagy, nincs ideje felhergelni magát), ráadásul tudja ellenőrizni, hogy ott vagytok (sok baba csak erre vágyik, az ő agyuk még úgy van kódolva, hogy az egyedüllét egyenlő a halállal, nem tudja még felfogni, hogy egy teljesen biztonságos szobában van). Nálunk ez vált be anno! Ne hagyd sírni, mert akkor csak azt tanulja meg, hogy nem számíthat rátok, ha bajban van!
2012. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, az ágya a miénk mellett van, mert nincs több szobánk...

a mélyrepülés születés óta folyik ...

2012. dec. 29. 21:50
 9/21 A kérdező kommentje:
szüleimnek nem panaszkodtam, csak mikor együtt nyaraltunk, tapasztalták... azóta meg kérdezgetik, s én őszintén felelek...
2012. dec. 29. 21:53
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Kb ugyan ez volt a lányommal. Én vízzel nem próbálkoztam, ringatással és szoptatással altattuk vissza, elég nehezen, minden éjjel legalább 4-5 alkalommal. Akkor változott a helyzet, amikor magunk mellé fektettük, és velünk aludt. Akkor egyre kevesebbszer ébredt fel ,valószínű azelőtt a kiságyba verte be magát azért ébredt olyan sokszor (sokat mocorog álmában), visszaaludni nem tudott magától. Szóval utána egyre kevesebbszer ébredt, másfél évesen átaludta az éjszakát. 2,5 éves koráig aludt velünk utána simán átszokott az új heverőjére.

Most 1 éves a kisöccse, vele még rosszabb e helyzet, kezdetektől velem alszik apjuk meg a lányunkkal. Fiam rengetegszer felébred, szopizással, néha ringatással alszik vissza. Érdekes, mert első elalváskor meg nem igényli a szopit, csak ha már felébredt. Lefekvéskor így a férjem el tudja altatni simán csak melléfekszik. Egyébként azt hittem nem lehet megszokni, de kb fél év alatt úgy megszoktam hogy már fel sem tűnik így másodikra a sok ébredés. Bízom benne hogy a fiammal is javulni fog a helyzet 1,5-2 éves korára.

Semmilyen "kegyetlen" módszert nem próbáltunk ki, különösen a sírni hagyást, "Aludj jól gyermekem" meg ehhez hasonló agyrém módszereket. Sosem bántam meg és nem is fogom, ráadásul olvastam Dr. Ranschburg Jenő nem éppen jó véleményét is ezekről a módszerekről és mivel kedvelem a könyveit, ebben is hallgatok a szavaira. Elég meggyőzően írta le, milyen hatással van a későbbi lelki életére a gyermeknek a sírni hagyás.

2012. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!