Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egy éves babám rossz alvó,...

Az egy éves babám rossz alvó, vagy tényleg "kegyetlennek" kell lenni vele?

Figyelt kérdés

sokszor ébred éjjel, van hogy nem tud vissza aludni. minket megvisel ez a dolog, ráadásul folyamatosan jön a nyomás szüleim részéről hogy meg kéne nevelni, hagyjuk sírni, és megtanul elaludni magától. mert hogy "nekik 4 gyerekük volt, mégis aludtak". sokat olvastam utána a dolognak, és megpróbáltam pár dolgot, de radikális módszerre nem visz a lélek. pl két hétig nem szoptattam éjjel, csak vizet adtam neki, de romló tendencia mutatkozott, feladtam... már fáj a cicim, mert mindig szopizik, de harapja is újabban. totál bizonytalan vagyok, hogy én csinálom-e rosszul, vagy ilyen természet...

nappal totál kiegyensúlyozott, jó alvó, csak éjjel jön ez a nehéz időszak.


van aki azt mondja, ilyen ez a dolog, van ilyen alvó meg olyan alvó gyerek. akiknek átalussza az éjjelt, semmit nem tettek érte. közben az ősök szerint "így kéne meg úgy kéne", de nem ők vannak a helyzetben. látom rajta hogy akarna aludni de nem tud magától, és nincs szívem órákon át kínozni, hogy aludjon be a sírásba stb.


annyiféle elv van, azt se tudom melyik az igaz...


a kiutat se látom, nem is tudom elhinni hogy lesz egyszer pihenés és átaludt éjjel...


2012. dec. 29. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha éjszaka felveszed, megnyugszik? Tehát elsősorban a közelségedet keresi?
2012. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 kíváncsicska ***** válasza:

Mi ezt kb másfél hónapja éljük át.addig mondhatni átaludta a lányom az éjszakát egy ideje.Most 13 hónapos és olyan 11 hós korától este 9 után hajnali 5 körül ébredt először. Aztán történt valami és egyik napról a másikra megváltozott.Ha 5ször nem kel egyszer sem.Ő is szopizik még.Azóta próbáltam a sírni hagyás módszerét, hogy este teát adtam neki, tejet (nem anyatej, de ezt csak mióta betöltötte az 1 évet), vizet, nem vettem ki a kiságyból.semmi nem nyugtatta meg és a mai napig is csak úgy hajlandó elaludni ha köztünk van.Addig soha nem maradt éjszakára köztünk.Van hogy arra ébredek, hogy 10-15 percenként rajtam csüng.Már nagyon félek hogy közénk szokik.De mindez olyan éjféltől jön elő nála addig a kiságyában nagyon jól elvan.Abban bízom, hogy majd elnövi.Ha sírni hagytam a lányom akkor annyira behergelte magát hogy volt hogy levegőt sem vett.Na köszi ebből többet nem kérek, akárki akármilyen okos és ezt tanácsolja.Azt hogy nem veszem ki a kiságyból visszateszem ott megnyugtatom az azért nem jött be mert éjféltől hajnali 3-ig nem aludt vissza.Hát nem tudom ki hogy van vele ezt aki bírja csinálni az csinálja, én nem bírom, pláne hogy a férjem elég sokat éjszakázik.Amikor meg nem kapott cicit éjjel hát azt hiszem el tudod képzelni mi volt.

Sajna nem tudom a megoldást, csak reménykedni tudok, hogy eljön az idő mikor nem rettegek az éjszakáktól.

2012. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg igenis van olyan,hogy szimplán rosszalvó egy gyerek!

Az én egy évesem is még többször ébred éjjel. Illetve nála úgy alakul,hogy x napig semmi, alszik szépen, x napig meg felébred.

Ha nagyon akarom bele tudom magyarázni,hogy fáj a foga, kiesett a cumi stb. de nem akarom. El fogadom,hogy ő ilyen.

Mondjuk nálunk azért általában nem kell sokáig szenvedni a visszaaltatással. Általában elég a cumit visszarakni, vagy egy pár korty vizet adni.

Enni egyáltalán nem adok neki! 9 hónapos volt, amikor mondta a doki,hogy egy ekkora gyereknek, ha normálisan vacsorázik, végig kell aludnia az éjszakát, nem lehet éhes. Persze, ha megetetem, akkor hozzászokik és azért kell.

2012. dec. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam 3 éves.borzasztó alvó volt ilyen idősen,kb egy fél éve jobb a helyzet.addig ezerszer ébred éjjel,pedig 14 hós kora óta nem cicizett.mostanában szokta végig aludni az éjszakát,de úgy,hogy mellettem alszik el,szinte belém bújik.

én is próbáltam a hagyom ordítani szisztémát,de képes volt akár egy óráig is ordítani.én meg sajnálom.és úgy vagyok vele,hogy még egy pár évig bújik hozzám,utána úgysem kellek.és addig kihasználom ezt,pont nem érdekel,hogy ki mit mond.mert én is kaptam hideget-meleget.

szerintem figyelj a saját megérzéseidre,meg a gyerkőcöd igényeire.és hidd el,lesz átaludt éjszaka.én is azt hittem,nem lesz,de elérkezett.

2012. dec. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok. Nekunk meg az is segitett, hogy koztunk aludt par ejszakat, ott nem ebredt, vagy ha igen, akkor gyorsan megnyugodott, mert ott voltunk, utana visszaszoktattuk a kisagyba. De persze meg nalunk is folyamatban van, tegnap este elkiabaltam, ejjel sokszor ebredt :(
2012. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszi a választ!
2012. dec. 30. 09:51
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, nem olvastam el "önvédelemből" az előző hozzászólásokat, nem szeretnék idő előtt agyérgörcsöt kapni...

Szivesen ajánlom az Édes álom könnyek nélkül című könyvet, sok hasznosat tudhatsz meg belőle és humánus segítő tippeket is találhatsz benne.

Az biztos, hogy mindig van olyan megoldás, ami a gyereknek és a szülőknek is jó, és senkinek nem kell sírnia:)! Csak meg kell találni:).

2012. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
19%
Nem olvastam végig a válaszokat, mert nincs sok időm, de gondoltam írok, mert nekem olyan gyerekem volt, aki szintén ugyanezt csinálta és igen óráig üvöltött, ha nem kapta meg. Őszintén szólva mi rontottuk el őt. Nemrég született a második és már most 3 hetesen nem kapkodom fel minden nyekkenésre, odamegyek hozzá persze, de igyekszem elkerülni az eslőnél elkövetett hibákat. Az elsőnél egy valami vált be, igen lehet mondani kegyetlenségnek, de aki végigcisnált már mindent és nálunk majdnem a család hullott szét, sok kialvatlanság egymáson csattant az ostor, mindketten ki voltunk már teljesen a férjemmel már egy éve nem aludtunk szinte semmit, szóval aki ezt tudja milyen talán nem ítélkezik. Hagytam sírni... Első nap egy órán keresztül üvöltött vörös fejjel majdnem a falat kapartam szörnyű volt nagyon erősnek kell lenni, de egyre gondolj, ha feladot minden addig hullott könnycsepp kárba vész. Egy óra üvöltsé után feladtam és odamentem megnyugtattam és elaludt, másnap szintén kerek egy órán keresztül üvöltött és csodák csodájára elaludt magától, harmadik nem 12 percig sírt és elaludt magától, negyedik éjjel 2-3 percig, majd eztán egy ideig 1-2 perces sírás után bealudt, egy hónap múltán átaludta az egész éjszakát és ahogy megtanult este aludni a délutáni alvása is rendeződött és azóta a mai napig nincs más dolgom fektetésnél mint modnok egy mesét megpuszilgatom becsukom az ajtót és magától alszik. És hidd jobb neki is nem nyűglődik egész nap, mert kipihent. Megjegyzem őt a napközbeni alvásoknál is rázni kellett folyton meg ott lenni vele tehát éjjel és nappal is szinte csak az altatásról szólt... Most 3,5 éves, kiegyensúlyozott ovis nagyfiú, aki nagyon anyás bár most már kezd apa is képben lenni :)) Mindenki megjegyzi elsőre milyen kiegyensúlyozott, barátségos, tehát nem lett lelki sérült a gyerek. Sajnos az elrontott dolgokat nehéz helyretenni, jobb élből jól csinálni, de egy évesen sokkal könnyebb még mint 2-3 évesen hidd el ismerek olyat is , aki nem tette ezt meg idejében és még 3 évesen is az anyjával aludt a gyerek apa meg a nappaliban... Nem hiszem h ez sokkal jobb lenne, sőt.... Sok erőt és kitartást én együttérzek veled akárhogy is döntesz :)
2013. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%

Az én 4 éves kislányomat sose hagytuk sírni. Nagyon apás és apa altatja minden éjjel, mellette van míg el nem alszik, és ha éjszaka szól akkor apa megy és megint együtt alszanak.

Én emlékszem hogy amikor én kicsi voltam, egyedül aludtam vagyis sokszor aludtam volna, ugyanis nagyon féltem egyedül a sötétben. Nem szeretném hogy az én kislányom is féljen és egyedül érezze magát.

2013. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én most olvastam egy módszert, amit két napja próbálok és eddig sikeresnek tűnik. Igaz, az én babám még csak egy hónapos, de gondolom ami működik nála, az a te picidnél is működhet. Szóval éjjel, ha hallod, hogy mocorog már, ébredezik, akkor azonnal rakd cicire, még úgy, félálomban. Aztán ha "beájult", akkor rakd tisztába, ettől felébred egy picit, és tedd vissza, a másik melledre, hogy azon is beájuljon. Ha már csak nyamnyog, akkor vedd ki a szájából magad, várj tíz percet és tedd vissza a kiságyba. Így kb 3-4 de akár 5 órákat is végigalszik. Próbáld ki, de csak éjjel csináld így, mert ha nappal próbálod, akkor éjszakára olyan kipihent lesz, hogy végigkukorékolja az éjszakát! :D


Kitartás!

2013. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!