Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egy éves babám rossz alvó,...

Az egy éves babám rossz alvó, vagy tényleg "kegyetlennek" kell lenni vele?

Figyelt kérdés

sokszor ébred éjjel, van hogy nem tud vissza aludni. minket megvisel ez a dolog, ráadásul folyamatosan jön a nyomás szüleim részéről hogy meg kéne nevelni, hagyjuk sírni, és megtanul elaludni magától. mert hogy "nekik 4 gyerekük volt, mégis aludtak". sokat olvastam utána a dolognak, és megpróbáltam pár dolgot, de radikális módszerre nem visz a lélek. pl két hétig nem szoptattam éjjel, csak vizet adtam neki, de romló tendencia mutatkozott, feladtam... már fáj a cicim, mert mindig szopizik, de harapja is újabban. totál bizonytalan vagyok, hogy én csinálom-e rosszul, vagy ilyen természet...

nappal totál kiegyensúlyozott, jó alvó, csak éjjel jön ez a nehéz időszak.


van aki azt mondja, ilyen ez a dolog, van ilyen alvó meg olyan alvó gyerek. akiknek átalussza az éjjelt, semmit nem tettek érte. közben az ősök szerint "így kéne meg úgy kéne", de nem ők vannak a helyzetben. látom rajta hogy akarna aludni de nem tud magától, és nincs szívem órákon át kínozni, hogy aludjon be a sírásba stb.


annyiféle elv van, azt se tudom melyik az igaz...


a kiutat se látom, nem is tudom elhinni hogy lesz egyszer pihenés és átaludt éjjel...


2012. dec. 29. 21:21
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem értek egyet a szüleiddel! Az nagyon nem jó, ha sírni hagyod, ha magára hagyod, amikor rosszul érzi magát.

Én nem vagyok egy ősanya típus, inkább csak a kényelmes megoldást kerestem, de én egyszerűen magam mellé vettem, amikor pici volt, és éjszaka, ha felsírt, az első nyikkra a cicire húztam és ennyi, én már aludtam is tovább, vele együtt. Mindig kipihent voltam, ő pedig mindig nyugodt, jól alvó.

2013. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!