Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelotlennek neveztek mert...

Felelotlennek neveztek mert nem vettem legzesfigyelot, szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 15:16
1 2 3 4
 21/31 alaszka ***** válasza:
86%
Két gyerekem van, egyiknél sem volt légzésfigyelőnk. Mindkettő velünk aludt, a kicsi még most is (18 hónapos).
2013. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 alaszka ***** válasza:
49%
Szerintem ha időre született baba, nem füstös a lakás, nincs túl meleg, szellőztetve van, nincs agyontakargatva a baba, a anyuka "éberen" alszik stb. akkor én sem érzem szükségét. A bölcsőhalál ilyen esetekben szokott bekövetkezni és akkor is nagyon ritka tudomásom szerint. Ha külön szobában aludtak volna a kicsik, lehet hogy én is teszek alájuk, de az én babáim egyetlen éjjelt sem maradtak a kiságyukban, agy felesleges is lett volna...
2013. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is felelőtlenség. Ha már létezik ilyen technika, nem tenném ki a gyerekem a veszélynek. Van ismerősöm akinek bölcsőhalálban halt meg 2 gyereke is mert akkor még nem volt légzésfigyelő. Az elég rossz indok, hoyg egy szobába alszotok és ránéztek gyakran. Elég ha abban az 5 percben nem nézitek amíg meg lehetne menteni.
2013. jan. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%

Hát, felelőtlennek nevezni ezért kicsit erős.

DE! Azok, akik olyan válaszokat írnak, hogy "mi is felnőttünk nélküle" picit gondolkodjanak már el! Igen, felnőttetek nélküle. Van, aki meg nem nőtt fel nélküle, mert meghalt bölcsőhalálban, ő már nem jön ide kampányolni, hogy de igen, vegyetek légzésfigyelőt.

Sajnos az sem igaz az, hogy csak koraszülött, beteg babákkal fordul elő.

Az ismeretségi körömben sajnos volt bölcsőhalál, egészséges, időre és normál súllyal született babánál. Nem dohányoztak a szülők, nem volt túl meleg, szóval semmilyen rizikófaktor nem volt, mégis meghalt a baba. Persze az anyuka azóta is veri a fejét a falba, hogy miért nem használtak légzésfigyelőt.

Én is úgy gondolom, hogy inkább 100 téves riasztás, mint egy halott baba.

2013. jan. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
54%

Ja és az sem indok a légzésfigyelő mellőzésére, hogy egy szobában alszotok. Ez akkor lenne elfogadható érv, ha folyamatosan éberen figyelnéd a babádat, ami kivitelezhetetlen.

Ha a baba nem vesz levegőt, az pont hogy nem jár semmilyen zajjal, akkor csak néma csend van, tehát nem fogsz rá felébredni, és tényleg pár perc alatt bekövetkezhet a tragédia.

2013. jan. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
57%

Én erre mindig azt mondom,hogy régen nem volt uh sem, most mégis minden terhes nő elmegy rá. Mert ha látni lehet,hogy baj van, amit lehet kiszűrni, akkor miért ne tegyük meg?

Igen, lehet,hogy tévesen sípol, de inkább sípoljon úgy, mint ne sípoljon. A miénk mondjuk speciel egyszer sem riasztott szerencsére. Viszont barátnőm teljesen egészséges, időre született babája alatt besípolt, a kicsi akkor horkantott fel nagy levegőt véve!

A másik, hogy hát én nagyon csodálom azt aki egész éjjel tudja hallgatni,hogy hogy lélegzik a gyerek. Amikor hazahoztuk 3 éjjel már olyan fáradt voltam,hogy két etetés között arra sem ébredtem volna fel, ha a fejemen ugrál valaki.

2013. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
79%

légzés figyelő mellet is simán meghalhat a baba....


pl ha nem riaszt be, vagy az anya későn ér oda, vagy ha fogalma sincsen mit is kellene csinálni akkor, vagy ha van de ijedtében csak nagyobb bajt okoz, vagy ha éppen a nagyi van vele akkor, vagy .....


én sem nevezném felelőtlennek az akinek nincs, mert a készülék nem zárja ki teljesen a kockázatot max csökkenti

2013. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
57%
27-es, így van, nem zárja ki, de ha egyszer csökkenthetjük a kockázatot, akkor miért ne tennénk?
2013. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Most komolyan, aki azt mondja, hogy vele alszik a kicsi, gondoljátok, hogy ezzel esetleg ki lehet védeni a bölcsőhalált? Úgy elájulsz mellette, mint a sicc (főleg egy pici baba mellet, akinél 2 óránként kelsz) nem tudsz minden másodpercben figyelni rá...Örülj hogy nem fekszel rá. Nem mellesleg, a babának kipihent anyukára van szüksége, és azt nem tudom hogy kivitelezed, hogy mélyen alszol, de mégis figyeled a gyereket? Csak kérdezem, nem kötekedés. Ilyen esetben inkább mondja azt valaki, hogy azért nem kell az a sz.r, mert eleve olyan kicsi az esélye az ilyen gondnak, hogy a fene vesz azért ilyen kütyüt. Elfogadhatóbb magyarázat.

Egyébként meg, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy szüksége van-e a légzésfigyelőre. Csak ne legyek má azé lepontozva, mert elmondtam a véleményem, holott kérdezték...Ez nem a kérdezőnek szólt.

2013. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
miért kell egymást bántani? egy csecsemőnek fontos az együtt alvás, h miért utána lehet nézni. az enyém nem tud aludni a kiságyban egyedül, igy én is kipihentebb vagyok, h együtt alszunk. beszéltetek itt a téves riasztásról, azzal nincs is bsj, de azzal már igen, h légvételt jelez amikor nincs is benne a baba. én olyan családot ismerek ahol volt, de nem tudták már újra éleszteni...
2013. jan. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!