Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyerek után még mindig hajt...

2 gyerek után még mindig hajt valami, hogy legyen egy harmadik, miért van ez?

Figyelt kérdés

Tudom buta kérdés, de sokan még kettőt sem mernek vállalni én meg még mindig szeretnék :) lehet azért mert 2 fiam van és reménykedem hátha a harmadik lány lesz?? Persze ha fiú azt is imádnám természetesen, van valaki hasonló szituban??

A férjem még nem akar így nem erőltetem, később igen.

32 vagyok túl sokat nem várhatunk vele....


2013. jan. 1. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű! Ösztön...
2013. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jó, hogy ilyen emberek is vannak.
2013. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon klassz, hogy így érzel, de a kérdést nem teljesen értem. Illetve igen, hogy "miért van ez". Hát... ezt mi nem tudhatjuk. Sok sikert az újabb babaprojekthez, ha anyagilag és lelkileg is fel vagytok rá készülve, csak hajrá! Persze a férjeddel sem árt megbékélni a témában. A három gyerek amúgy is "gazdaságosabb", mint a kettő, bár gondolom, nem ez a főbb szempont :)
2013. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia! Velem ugyanez történt, csak nekem 2 lányom van. És a harmadik fiú lesz:D
2013. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is így éreztem pedig nekem ráadásul az a "mentségem" sincs meg hogy 2 azonos nemű lett volna mert 1 fiú-1 lány és a harmadik is fiúcska lett.

Gazdaságilag valóban talán egy kicsit könnyebb mint 2vel de türelemben energiában pszichésen erőben PONT egyel több mint a 2.

Én imádtam terhes lenni, babázni is, a nagyobb kort is szeretem, mindegyikben van vmi nagyon érdekes és nagyon jó.

A 3 gyerek témában viszont kap az ember hideget meleget akkor is ha normálisan áll anyagilag ...erre fel kell készülni lelkileg előre:)

2013. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlóan vagyok mint te. :) Két fiam, két hét múlva töltöm a 32-őt. Imádtam terhes lenni, alig vártam a szülést. Az első babánk születése után már tudtuk, hogy ezt még egyszer át szeretnénk élni, főleg, hogy olyan gyorsan telt az idő, hipp-hopp megnőtt a kisfiunk. Aztán jött a következő. Végig próbáltam úgy megélni a terhesség minden pillanatát, hogy valószínűleg többet nem leszek már terhes. 9 hónapig vártam izgatottan az újabb szülésemet, azt a varázslatos pillanatot, amikor újra életet adok egy gyermeknek. Sajnos császározni kellett, ami borzalmasan érintett. A második fiúnk is imádjuk, egy igazi tünemény. Még picurka, de én újra vágyakozom az érzésre, hogy megint átéljem a csodát... Persze mi is szeretnénk, ha lenne egy kislányunk is. De anyagilag már elég megterhelő lenne. Ha nem is rögtön, de néhány éven belül. Nem gondolom, hogy "gazdaságilag" annyira jobban megérné a 3 mint a 2 gyerek. Szerintem leginkább majd 18 éves korukban kell az anyagi támogatás, amikor már senkit nem érdekel, hogy hány gyerekem van (főiskola, egyetem, lakás, stb.) Szóval hiába vágyom rá, valószínűleg csak álom marad a harmadik gyerkőc.
2013. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem még csak egy babám van, egy édes kisfiú ... De 21 hónapja, amióta megszületett, én arról álmodozom, hogy a terhességet, a szüést újra átélem, mert ugyanúgy, mint az előző válaszoló írta, imádtam a terhességet, egy csoda volt számomra átélni a szülést. Amikor megszültem, a határtalan boldogság mellett bele voltam betegedve, hogy vége az áldott állapotnak, nincs pocak, valami elmúlt ... Most újra életem egyik legizgalmasabb, legédesebb időszakában vagyok, mert bármikor jöhet a baba, izgulhatok a tesztelés miatt, előttem áll újra a 40 hét csoda, a szülés, az újszülöttkor. De már most tudom, és bizony szorongok is az érzés miatt, hogy a következő terhesség elmúltával ugyanígy fogok vágyni a terhes állapotra, és a harmadik baba nem biztos, hogy belefér az életünkbe. (Sem anyagilag, sem fizikailag, de azért nem mondok le róla könnyen! :-)))

Tehát maximálisan megértelek, és bocs, hogy segíteni nem tudok, mert én is szeretném tudni, hogy nehéz terhesség, nem éppen könnyű eset baba után ugyan mi a fenéért vágyom annyira további gyerekekre???

2013. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocs az offért.

Kedves 6, nem Szilvi vagy?? :-)

2013. jan. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát ha tudnám a választ, az sok érzelmi viharomat megoldaná. Én úgy döntöttem (és szerencsére a férjemmel támogatjuk egymást ebben), hogy amíg nem tudom legyőzni ezt az égető, minden mást háttérbe szorító érzést, hogy szeretnék még gyereket, addig nem is teszek ellene semmit, úgyis hatástalan lenne. Ezért várjuk most a 6. babánkat.
2013. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
6.?? :) az igen:) h¨¤t ez az, vannak akiknek egy is b0“2ven el¨¨g ¨¨s itt vagyunk mi akik pedig mindig m¨¨gegyre v¨¤gynak:) ¨Śrdekes milyen m¨˘sok vagyunk. H¨˘t nek¨šnk is a francos anyagiak a gond meg a hely is,mert ¨˛gy gondoljuk egy id0“2 ut¨˘n kell a k¨šl0‹2n szoba nekik. Most 3 szob¨˘nk van, h¨˘l¨Ž,nappali,gyerekszoba. Most m¨Śgy egy¨štt vannak ¨Śs j¨Ž nekik ¨Şgy:) 0‹2r¨šl0‹2k,hogy m¨˘s is ¨Śrez ¨Şgy:) sajnos bele kell t0‹2r0“2dni ¨˛gy l¨¤tom,hogy a csoda egydzer v¨Śget ¨Śr ¨Śs a megsz¨šletett gyermekeinknek kell 0‹2nfeledten 0‹2r¨šlni, ¨Şgy k¨Śpzelem....:) sok bab¨¤t mindenkinek aki szeretne:)
2013. jan. 2. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!