Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te hogy döntenél?

Te hogy döntenél?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anya, van egy 10hónapos fiúnk, és van egy férjem. Sajnos kocsink nincs, így elég nehéz az "élet" (bevásárlás, orvoshoz elmenni, stb, pláne így télen) Anyósomnak van egy autója, amit nem használ gyakorlatilag, max. 1 héten 1szer, amikor elhozza az egyik rokont magához látogatóba, és ennyi, mert ő fél vezetni amúgy. A kérdés az, hogy te feltennél anyósodnak (vagy anyukádnak, attól függ ki kérdezi) hogy amíg mi nem tudunk autót venni, addig kölcsön adná e az autóját neked? Nem ciki ez?

Nagyban megkönnyítené az életünket, az tény.

Kíváncsi vagyok, ki mit gondol.


2013. jan. 2. 11:50
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
igen, én is így gondolom, hogy egy kérdést megérne, pláne hogy könnyebb lenne a babával. Pláne, hogy egész nap szinte egyedül vagyok vele, férjem dolgozik.
2013. jan. 2. 12:09
 12/40 anonim ***** válasza:

Megértelek, hogy nehéz kocsi nélkül. Tényleg az.

De így, hogy messze lakik és nem az van, hogy egyzsre ti használjátok, egyszer ő, én nem kérném el.

Neki szerintem azért biztonságot jelent, hogy ott az autó, ha muszáj, úgyis használja, még ha fél is. Gondolom ő lakik vidéken, ott sincs minden az ember helyében.


De beszéld át a férjeddel, meg aztán ehhez ismerni kell a mamát is.

2013. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
hát, mindketten vidéken lakunk. Mi szegeden, ő pedig Kecskeméten. Ő inkább biciklivel jár a piacra is, vagy bevásárolni.
2013. jan. 2. 12:11
 14/40 anonim ***** válasza:
67%
Lehet,hogy le leszek pontozva,de én nem adnám oda hosszútávra.Max 1 hónapra.Nekünk két gyerekünk van,de a férjem alig van itthon,mégis megoldom a vásárlást,stb.Ja és nem is kérném el a kocsit,mert mi van ha önhibámon kívül kár keletkezik benne.
2013. jan. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim válasza:
83%
Kifejtem: A fia párja vagy, az unokája anyja. Igenis ha ezzel meg tudja könnyíteni az életeteket akkor még kérdezni sem kéne az ilyen dolgokat. Nálunk ez természetes. Amúgy is alig használja, a benzint meg gondolom ti álnátok.
2013. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
ha kár keletkezik, vagy bármi (tankolás, biztosítás, stb, stb) az mi állnánk. Elhiszem, hogy akár 2 gyerekkel is megoldható az élet, de akkor ezek szerint én vagyok a "kényelmes fajta" ha szeretném megkönnyíteni az életemet e képpen. Pl. én egyedül nem tudok nagy bevásárolni, vagy ha a gyerekem beteg (hasmenés, magas láz pl. mint legutóbb) nem szívesen cipelem át a városon, szakadó hóban.....
2013. jan. 2. 12:25
 17/40 anonim ***** válasza:
50%

Én is simán intéztem mindent egy gyerekkel kocsi nélkül sőt most 2 gyerekkel is, azért volt már egy pár tél és nem olyan nagy kunszt, nagyon sokaknak nincs kocsijuk vagy mondjuk apa használja 90%ban . Egyébként épp azért nem kérném el amit előttem írtak, mert mi van ha történik vele vmi, nem tudom milyen az anyóspajti ha olyan csupa szívjóság akkor már rég felajánlotta volna ha tudja hogy nektek nincs és ő meg alig használja sztem...

ha meg nem csupa szívjóság akkor meg csak problémákhoz vezet a kölcsönkért dolog...

2013. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

igen, természetesen mi állnánk minden ilyesmi költséget.

A férjem a nyáron meg ki szeretne menni külföldre dolgozni, így meg nagyon szükség lenne autóra, mert tök egyedül nem fogom bírni...

2013. jan. 2. 12:27
 19/40 anonim válasza:
100%
Én nem tudom, de ha a szomszédról lenne szó, azt mondom h tényleg necces ilyet felhozni, dehát közeli családtag. Bár nem tudom, mindenkinél máshogy megy ez.
2013. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
19-es. kötözködsz? én nem írtam olyat, h a beteg gyerekkel mennék nagybevásárolni. Csak azt, ha beteg a gyerek, hasmenéses, lázas, akkor a fél városon szakadó hóban (gyalog, vagy busszal) elég sz.r elvinni a gyereket. A másik, amit írtam, az a nagybevásárlás, a kettő két külön dolog. Kérlek ne kezdj el kötözködni, mert én semmi olyat nem írta, h a beteg gyerekemet húzom magam után a boltban, mert én nagybevásárolok!!
2013. jan. 2. 12:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!