Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te hogy döntenél?

Te hogy döntenél?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anya, van egy 10hónapos fiúnk, és van egy férjem. Sajnos kocsink nincs, így elég nehéz az "élet" (bevásárlás, orvoshoz elmenni, stb, pláne így télen) Anyósomnak van egy autója, amit nem használ gyakorlatilag, max. 1 héten 1szer, amikor elhozza az egyik rokont magához látogatóba, és ennyi, mert ő fél vezetni amúgy. A kérdés az, hogy te feltennél anyósodnak (vagy anyukádnak, attól függ ki kérdezi) hogy amíg mi nem tudunk autót venni, addig kölcsön adná e az autóját neked? Nem ciki ez?

Nagyban megkönnyítené az életünket, az tény.

Kíváncsi vagyok, ki mit gondol.


2013. jan. 2. 11:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
22%
Hát ne haragudj, de ha nincs kocsid és a gyerek beteg akkor igen is ,,létszükség" a taxi hogy a mínuszban ne babakocsival tolt át a fél városon.Az egy speciális eset amikor tényleg annyi hogy megold. És még mindig olcsóbb mintha vennél egy kocsit vagy havonta tartanád fent. Minden olyan helyre ami nem sürgős az pedig megszervezhető. Én babafoglalkozásra télen 3 HÓNAPON KERESZTÜL!!! igen taxit hívtam tavaly és a többi 9 HÓNAP amíg gyalog mentünk el. Nem havazik egész évben. nincs szükség folyamatosan kocsival járni. Amikor pedig van akkor erre találták ki a taxit ha nincs autód. Én havi max 4x van, hogy a vásárlást így oldom meg és ekkor azért mert lehetetlen tényleg kézben elhozni a teljes hétre vásárolt holmit. Néha persze van, hogy közösen megyünk és akkor a saját autónkkal , de ha éppen nem akkor nem csinálok belőle problémát. A legtöbb helyre gyalog megyünk el a lányommal mert szeretek sétálni, nézelődni, játszóterezni meg csak úgy csavarogni is. Nem bírnék otthon ülni és azon keseregni, hogy ,,jajj de nehéz nekem". És tényleg nem értem, ha eddig kibírtad autó nélkül és rövid időn belül vesztek egyet (és ezt te biztosan tudod mert ezért mered elkérni mint írtad) akkor miért nem vagy képes azt a kis időt kibírni? Szerintem, ha nincs valami rendkívüli esemény ami miatt max egy hétre szükség lenne nagyon rá, vagy hasonló akkor ne kérd el, várd meg a sajátot. Ha csak úgy osztogatná az anyós az autóját már megkérdezte volna ő maga, hogy nem-e szeretnétek, ha ott hagyná akkor amikor már kölcsön adta nektek bizonyos alkalmakkor. És osztogathatod a negatívat, de akkor sem fogom megérteni azt a nagy problémádat mi szerint kocsi nélkül kisgyerekkel nincs élet. Gyakorlatilag az autónk az enyém is és soha nem vezettem még, szinte csak dolgozni jár vele a férjem és én soha egy percig nem gondoltam arra, hogy nehéz lenne nekem autó nélkül vagy, hogy ne tudnék megoldani bármit. Soha nem érzetem, hogy nehéz lenne az életem a gyermekem miatt és sosem volt kérdés, hogy minden hová vele menjek ahová csak tehetem. Ő nem teher, hanem a gyermekem és ha nem lenne nem is lenne értelme elmennem bárhová vagy egyáltalán felkelnem. Nekem rá van szükségem és nem egy jogsira a boldog és könnyű élethez. De áruld már el, mert nem válaszoltál!Ezt a BIZTOSAN kis időt miért nem bírod ki amíg autót vesztek?
2013. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
78%

5 kis gyerekkel megyek távolsági busszal (+ terhes vagyok), amikor a 3 "nagyot"(ők is csak ovisok) viszem foglalkozásokra a városba. Túl szoktam élni, bár nem egyszerű. Nagyon sok pénz kocsit fenntartani (nálunk a férjemnek van egy dobozos munkásautója + van egy 9 személyes családi autónk, de én nem vezetek).

Az én példám mutatja, hogy nagyjából mindent meg lehet oldani kocsi nálkül (csak a nagybevásárlás necces, mondjuk mi havonta megyünk, nagyjából ebben merül ki a családi autónk kihasználtsága, mert az egyéb programok a férjem szabadidejétől függnek, ami nagyon kevés)

Szóval ha csak 1 -2 gyerekem lenne, én is megoldanám a nagybevásárlást taxival örülnék, ha nem vinné a kocsi a pénzt. De mi nem mondhatunk le róla, mert ennyien egy taxiba sem férnénk be.

2013. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Azt is fontos lenne tudni, hogy milyen a kapcsolat közöttetek. Ha odaadja az autót, akkor pedig szerintem gondolkozz el, találj ki valami jó "kompenzációt". Csak hogy mindenkinek jó legyen.:)

Kérdéseidre válaszolva én hosszú távra nem kérném el tőle (több hónapra), inkább csak alkalmanként 1-1 hétre, ha valami "nagyobb szabású" dolog lenne esedékes.

2013. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtette írni, hogy a nagybevásárlást (tartós élemiszerek, stb) mi is havi 1x intézzük, pedig van autónk. Szóval arra a hétre, ha elkéred, abban nincs semmi, de hogy tartósa nálatok legyen, az annyira nem fér bele szerintem (mivel azért heti rendszerességgel látogatja vele a rokont).
2013. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Ezt csak Ti tudjátok megítélni. Ti ismeritek, hogy milyen az anyósod természete, milyen a viszonyotok. Beszéld meg a férjeddel.

Én bármikor kérés nélkül odaadnék bármit a gyerekemnek. Az én szüleim is így vannak velünk.

Anyósom viszont ha tehetné inkább elvenne tőlünk, pedig nincs rá szüksége. Inkább leharapnám a nyelvem, minthogy kérjek tőle bármit.

2013. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szívesen adná, akkor már valószínűleg felajánlotta volna. Ettől függetlenül ha kérnétek, lehet, hogy oda adná, de szerintem nem lenne őszinte a dolog. Szerintem biztonságot ad neki, hogy ott van, használja is időnként. HA fölösleges lenne, akkor arról már tudnátok...szerintem. Ettől persze megkérdezhetitek...


Egyébként nem akarok itt taxi ügyben bárkinek a pártját fogni, de annak ellenére, hogy van kocsink, és egy áldás, mikor terhes voltam, én rengeteget taxiztam amikor a férjem dolgozott, dokihoz, genetikushoz, védőnőhöz, elintézni ezt-azt. Soha nem fizettem többet 1500 ft-nál, pedig keresztbe autóztam Bp-et, ami km-ben igen sok, aki ismeri tudja. Tehát nem volt sokkal drágább, mint ha a saját autónkba tankoltam volna bele a benzint, parkoltam volna stb...

Egy autó fenntartása havi szinten minimum 20.000 Ft (éves költség levetítése havira) Mikor vettük az autót, bátyám levezette nekem, nem hittem neki, de be kellett látnom, így 2 év után, hogy maximális igaza van. Most vizsgázott az autó 60.000 Ft volt, pedig semmi baja nem volt, olajcsere, vezérműszíj, éves kis kontroll, úgy hogy ezt vidéken ismerőssel intézzük. (20.000 maga a vizsgadíj) És gondolom ilyenekbe is belefutnátok, ha huzamosabb ideig nálatok lenne az autó, arról nem is beszélve, amit írt valamelyik válaszló, hogy ha elromlik valami rajta...kivéve, ha még garanciás az autó :)

Úgyhogy, ha tényleg csak heti 1-2 alkalommal kell, ahogy írod, akkor sajnos a taxis válaszolónak adok igazat költségek szempontjából jobban jönnétek ki.

2013. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

38. vagyok

Az egész költégesdit csak azért írtam egyébként, mert ha az ember a saját kocsijára költ, az teljesen más, mint ha egy kölcsön autóra költené....én nem tenném...

2013. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2013. jan. 2. 15:31
 39/40 anonim ***** válasza:

én pont azért nem kérném el mert ekkora a távolság. ha van saját autója és heti 1x fuvarozza a rokont akkor azért használja és gondolom pont ezért tartja fent. így necces, mert nem tudtok heti 2x odaugrani, hogy visszaadjátok a kocsit, meg újra elhozzátok.


de persze, ő a férjed anyja, kérdezzen csak rá, vesztenivalótok nincs :) de ne te kérdezd meg mert az olyan furcsán jönne ki. bár ez is kapcsolat függő :)


más variáció nem jöhet szóba? csak mert tudok neked küldeni linket, ha érdekel, apeh visszavett autó, ráadásul ott van ahol laktok. én nemrég vettem tőlük autót, cakumpakk 200E volt, én is a gyerek miatt vettem mert vidékre költöztünk és nehéz a nagybevásárlás meg az orvoshoz járás a városba :)

2013. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
köszi, a linket szívesen megnézem, akár priviben is küldheted:)
2013. jan. 2. 22:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!