Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te hogy döntenél?

Te hogy döntenél?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anya, van egy 10hónapos fiúnk, és van egy férjem. Sajnos kocsink nincs, így elég nehéz az "élet" (bevásárlás, orvoshoz elmenni, stb, pláne így télen) Anyósomnak van egy autója, amit nem használ gyakorlatilag, max. 1 héten 1szer, amikor elhozza az egyik rokont magához látogatóba, és ennyi, mert ő fél vezetni amúgy. A kérdés az, hogy te feltennél anyósodnak (vagy anyukádnak, attól függ ki kérdezi) hogy amíg mi nem tudunk autót venni, addig kölcsön adná e az autóját neked? Nem ciki ez?

Nagyban megkönnyítené az életünket, az tény.

Kíváncsi vagyok, ki mit gondol.


2013. jan. 2. 11:50
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
egyébként anyósom kölcsön szokta adni a kocsit bizonyos alkalmakra, ha elkérjük. Köszi a sok választ! Persze jöhetnek még:))
2013. jan. 2. 12:40
 22/40 A kérdező kommentje:
bocsi, már törölték azt a választ..
2013. jan. 2. 12:41
 23/40 A kérdező kommentje:

úúúúúúúúúúúúúúúúúristen!!!!!

tanulj már meg OLVASNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SENKI NEM ÍRTA AZT, HOGY BETEG GYEREKKEL MENNÉK NAGYBEVÁSÁROLNI!!!!!!

Ne magadból indulj ki légyszives!!!!!

2013. jan. 2. 12:51
 24/40 anonim ***** válasza:
sztem simán odaadná.. én biztos elkérném, vagy megkérném a férjemet, hogy kérje el. nagyon nehéz gyerekkel intézni mindent.. még kocsival sem könnyű, én tudom :)
2013. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérném el!

Egyébként sem vagyok híve még családon belül sem nagyobb értékű dolgok kölcsönadásának-kérésének!

Ha esetleg nálam történik baja az autónak, hiába állom a javítást, akkor is megmarad a szálka. Mert azért valljuk be, hogy ha kölcsönadok valamit és elrontják, akkor is felmegy a pumpa, ha megcsináltatják!

Csak egy példa, ehhez hasonló, baráti körben esett meg. Az egyik barátunk felköltözött Pestre pár hónapra és nem vitte a kocsiját. Egy másik barát (aki itthon maradt) kapott az alkalmon,hogy néha had kérje már kölcsön, ha vidékre kell mennie dolgozni.

Na már most kb. egy hónap használat után bedöglött a kocsi, és pont egy olyan alkatrész ment tönkre, aminél nem tudta a szerelő biztosra megmondani, hogy elkopott vagy mostanában ment tökre. Ráadásul nem is pár forintos alkatrészről van szó. Ment a cigánykodás, hogy ki fizesse ki, mert aki kölcsönkérte nem akarta az egészet, mondván biztos nem azalatt kopott el, amíg ő használta. Aki kölcsön adta meg azzal jött,hogy alatta még soha nem állt meg a kocsi stb. Végül is felesben oldották meg, de azóta sem sokat beszélnek egymással!

2013. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
39%
Én nem kérném el! Meg lehet oldani máshogy is a dolgokat. Nekünk sincs autónk és van egy 6 hónapos babám. Eddig nagy hóba is eljutottunk mindenhova autó nélkül is. A bevásárlást is meg tudom oldani pedig 15 percnyi sétára van a legközelebbi kisbolt is, nagyobb áruházak pedig a város másik felébe. Én büszkébb vagyok annál, minthogy kölcsön kéregessünk, legyen szó családról vagy bármiről.
2013. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
21%

Hát nálunk van autó, de nekem nincs jogsim. Mivel szeretek ,,csavarogni" a kicsimmel és a bevásárlást általában én intézem (nagyon-nagyon ritkán együtt) így én egyedül megyek. Ilyenkor mindig taxival megyek. A párom sokszor nyafog, hogy sokáig tart stb és ha meglátja a hosszú sort egyből savanyú arcot vág. Tehát sokkal jobb, hogy nincs aki a fülembe cincogja, hogy ,,menjünk már". Heti 1x csinálok nagy bevásárlást. Havi 4 alkalom taxit jelent ez ami borravalóval együtt 1500ft/út. Ez szerintem maximálisan megéri a kényelmet. Babakocsit és gyerekülést mindig viszek. A telefonba mindig mondom, hogy vásárolni vagyok olyan autót szeretnék amibe beleférnek a csomagjaim és van gyerekülésem. Ekkor a hordozó a gyerekülés és ezt teszem bele a kosárba és a kosár ülés részén ül a lányom. Abszolút nem kényelmetlen nagyon szuper így vásárolgatni. Amíg nem tudott ülni addig a kosárba rakott hordozóba tettem bele és ő így a kosaram végén ült:) Ha ruhát megyünk néni vagy bababoltba akkor viszem a vázat a hordozóhoz és mikor kiveszem az ülést rápattintom a vázra. Tömegközlekedést nem igazán szeretem és gyalog sétálgatni akkor célszerű amikor az idő is megfelelő hozzá. Vásárolni viszont nem tudnék. Tehát heti 1x elmegyünk, elintézzük. Ha hivatalos dolgokat kell intéznem és a párom nem tud elvinni akkor szintén taxi. Erre tényleg a bevásárlásokon kívül inkább télen van rá szükségem. Mivel a többi évszakban azért mi is inkább összekötjük a sétát a lányommal a rucik vásárlásával mondjuk és csavargunk 1-1 délután. Sokszor pl egyik barátnőmékkel tesszük meg ezt és elmegyünk ebédelni is, vagy közösen játszóházba. Én nem érzem ekkora hiányát a jogosítványnak. bevallom félnék is jeges úton vezetni. Az egyik közeli ismerősöm egész családja meghalt 2 éve autó balesetben ( 1,5 éves kisfiú, 5 éves kislány, + anya + apa). Szóval persze járunk autóval mi is amikor közös családi dolog van, de a taxi mellett is ha tehetem inkább séta.

Egyébként én nem kérném el. Egy autó nem olyan mint egy pulcsit kölcsön kérni. Ez ennél nagyobb érték. Ha pl a férjednek vannak testvérei akkor még kevésbé merném elkérni... és ha ennyire kevés az az idő amire úgy is elkérnétek akkor inkább ne tedd várd ki azt a kis időt. ha beteg a gyerek akkor hívj taxit! Én is hívok és szuperül gurulnak... nem is értem miért vágsz át a városon beteg gyerekkel hóban tényleg mikor egy telefonhívásba tart. Az, hogy megbetegszik az meg véletlen dolog nem rendszeres kiadás mint pl egy kocsit fenntartani. És ha azt mondod ,,drága a taxi" azért nem hívtál akkor ha drága a gyógyszer sem váltanád ki?

Nálunk a párom használja tényleg és ha nem lenne kocsink nekem kb ugyan olyan lenne...

2013. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

ez azért elég provokatív volt, ne is haragudj..."És ha azt mondod ,,drága a taxi" azért nem hívtál akkor ha drága a gyógyszer sem váltanád ki? "

A taxi egy felesleges kiadás sztem.Azért nincs kocsink, mert lakást vettünk önerőből először, és nem kocsit.

Persze, én is el tudnék taxizgatni, de nálunk nem 1500Ft.-ból úsznám meg, az tuti.

És képzeld, minden gyógyszert meg szoktam venni a gyerekemnek, ezen nincs semmi spórolás, és a pelenkán sem, és semmi más cuccán sem.

És ha babafoglalkozásra viszed a gyerekedet, akkor is taxival mégy? Elég gáz szerintem...

2013. jan. 2. 13:27
 29/40 anonim ***** válasza:
Nem kernem el, de mar azt sem ertem, hogy miert letszukseglet egy auto....
2013. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
fuh, nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok válasz érkezik., és ilyen megosztó lesz ez a téma...Köszi a válaszokat!!
2013. jan. 2. 13:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!