Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvasom hogy 6-7 hós babának...

Olvasom hogy 6-7 hós babának adnak már sajtot, és túrót. De ezek tejtermékek nem? Vagy ezeket lehet adni hamarabb mint 1 éves kor?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Tejtermékeket lehet adni, csak magát a tejet nem. Mivel ezek savanyított tejtermékek. A "nagy könyv" szerint kb. 8 hós kortól lehetne, de persze ez is anyukafüggő. Ha már eszik húst, akkor lehet egy kis sajtot reszelni a főzelékbe, aztán ha nincs baj, próbálhatod a túrót is. 10 hósan már natúr joghurtot is kaphat.
2009. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Én már 6,5 hónaposan adtam natúr joghurtot, persze belekevertem mindenféle gyümit, hogy édes legyen. Sőt, tejet is adtam felesben. Semmi baja a kislányomnak, sőt, a gyerekorvosunk mondta, hogy nyugodtan adhatom. Lehet, Neki nem fizetett eleget egyik tápszergyártó sem....
2009. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sajtot 8 hóstól, a túrót, joghurtot 10 hóstól, tejet 1 év után lehet adni, de persze mindenki úgy csinálja, ahogy neki és a babájának jó. Vannak tejérzékeny babák, ezért az odafigyelés. Kis mennyiségben meg kell kóstóltatni és figyelni, hogy nincs kiütés, hasmenés stb.
2009. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te úgy látod jónak adhatsz neki bármit,én kisfiam 7 hónapos de adok neki higitott tejet,pl tejbegrizt,és mivel látom,hogy nincs gond vele ezért nem hiszem hogy allergiás lenne rá vagy bármi baja is lenne tőle,viszont én még se johurtot se sajtot nem adtam,de szerintem a napokban sort keritek rá :)
2009. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajttal erdemes kicsit tobbet varni, mert erjed, az en fiam 8 hosan kapott es nagyon sokaig ment a hasa tole.
2009. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!