Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed mellett bölcsi?

Gyed mellett bölcsi?

Figyelt kérdés

Most nem értem, hogyan van ez. Azt mondták, hogy Gyed mellett nem járhat agyerek bölcsibe.

Az egyik csaj a babaklubból otthon van 3 hónapos kisfiával Gyeden és a 21 hónapos kisfia pedig bölcsibe jár.

Hogy lehetséges ez?



2013. jan. 15. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
úgy, hogy nem azzal a gyerekkel van GYEDen, aki a bölcsibe jár!
2013. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Az a gyerek nem bölcsibe, aki után kapja az anyuka a gyedet.
2013. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

de hát ezzel is elveszi a helyet más elöl.

Kell a munkáltatói igazolás is. Hogyan járhet, ha látják, hogy otthon van a picivel

2013. jan. 15. 14:32
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Ezt nem tudom és én se értem. Nálunk is van ilyen aki nagy büszkén meséli mennyire ÜGYES ő mert otthon van az 5 hónapossal (babaklubban van ez szintén) és a nagyobb pedig 20 hónapos és bölcsis.

Egyébként a bölcsis jelentkezési lapon az első a munkavállalás mint indok a felvételi kérelemre, alatta pedig van még vagy 4 másik rubrika. (két hónapja jelentkeztünk mert jövő januárban lesz 2 a fiam és akkor megyek dolgozni) Nem néztem pontosan de nem csak munkavállalás volt hanem más dolgok. Lehet hogy valahogy elintézik hogy indokoltnak tűnjön a bölcsis felvétele a gyereknek.

2013. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Ez számomra is érdekes. Mondjuk nekünk még nem aktuális, pici a lányom, de itt a környezetünkben is van, aki beadta a gyerkőcöt a bölcsibe, de itthon van a kisebbikkel, közben meg a másik anyuka ment volna vissza dolgozni, de nem vették fel a gyereket a bölcsibe, "helyhiány miatt"...

Szerintem sem normális ez így...

2013. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha a lányomat nem veszik fel bölcsibe helyhiány miatt, akkor fogok szólni, hogy x y otthon van, akkor miért jár a gyereke. Ha nem érek el vele semmit, akkor az üzemeltetőhöz, vagy az önkormányzathoz fordulok.
2013. jan. 15. 14:59
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem úgy csinálják, hogy beadják a nagyobb gyereket bölcsibe, amikor még terhesek és táppénzen vannak. Aki terhesen táppénzen van az papíron veszélyeztetett terhes, így ezzel az indokkal adja bölcsibe. Utána amikor megszül gondolom már nem rakják ki a nagyobb gyereket.
2013. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Nekem az egyik ismerősöm úgy adta be a gyereket bölcsibe, amikor nagy volt a pocakja, hogy apa vitte be a papírt, mert félt az anyuka, hogy így nem vették volna be a gyereket.

Ráadásul ők is ezt mosolyogva mesélté nekünk, hogy hogy "kijátszották a rendszert"...

2013. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem érsz el vele semmit, mert ezt jogszabályhoz kötik. Beadhatja a nagyobbik gyerekét, hisz nem vele van otthon gyeden. Én ismerek olyat akinek a nagyobbik gyereke agyvérzéssel született, így minimálisan, de fogyatékkal élő, nem tud beszélni csak a maga nyelvén kommunikál, ő már ovis. A kisebbik teljesen egészséges, bölcsibe gyár, az anyuka pedig NEM dolgozik, hanem otthon van. Mindezt azért teheti meg, mert van egy fogyatékkal élő gyermeke, függetlenül attól, hogy ő is oviba jár. Így hiába a reklamáció, ha jogszabály engedi, akkor engedi, az önkormányzatnál semmit nem érsz el. Én ebben dolgoztam a gyed előtt...
2013. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
bocsi: jár nem gyár :) (előző voltam)
2013. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!