Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatja az ember,...

Honnan tudhatja az ember, hogy pl. hasfájás miatt sír-e egy két hetes baba? Ha csak hiszti akkor nem szeretném felvenni elrontani.

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 17:39
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Még nem TUDJÁK, hogy sírással lehet elérni dolgokat, sírással csak jelezni tudják, hogy valami bajuk van,fáznak,melegük van,éhesek,szomjasak.Ez egy ÖSZTÖNÖS viselkedés. És urambocsá még az is természetes,hogy az anyjuk közelségére vágynak! Miért sír fürdésnél: azért, mert nem szereti, fázik, hideg a víz, meleg a víz, nem érzi biztonságban magát. Az én fiam egy hónapos koráig sírt fürdetésnél... az ok az volt, hogy nem érezte biztonságban magát. A megoldás az volt, hogy vettünk a kádba egy ülőkét és azòta láss csodát: imád fürdeni! OKA volt a sírásának és nem csak úgy sírt... Öltöztetésnél: fázik, melege van, szúrja egy címke, vagy egyszerűen nem tetszik neki, hogy rángatják ide-oda kezét lábát stb. Ergo: OKA van a sírásnak. Csak a baba nem tudja elmondani, mivel nem tud beszélni. Egyetlen módon tudja kinyilvánítani nem tetszését: sírással. Ha meg olyan apukája vagy anyukája van a babának aki ingerülten, idegesen reagál a baba jelzéseire, sírásaira attól a baba is ideges, feszült lesz és mit fog csinálni? SÍRNI! És ismét oka van a sírásnak... Ha valaki gyereket szül, tudomásul kwll vennie, hogy az élete már nem lesz olyan mint előtte volt. Egy babával foglalkozni kell. És ez nem csak abbòl áll, hogy megetetjük, megitatjuk, bepelenkázzuk. Egy gyereknek nem csak a teste a LELKE is fejlődik. És ha nem kap annyi szeretetet amennyit igényel... egy bunkó apuka vagy egy szívtelen anyuka lesz belőle...
2013. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,hogy az "apuka" is pont a fürdést hozta fel példának :) kicsit átlátszó...
2013. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Apuka! De most beléptél vele és osztod az észt!! Ki ne találd már, hogy egy két hetes gyerek manipulál.. A kérdező meg miután lebukott és beégett eltűnt. Jellemző!!
2013. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
27%
Hú 82%os honnan szedted ezt a liberális baromságot? szabadon kifejlődik,persze ne is neveld a gyereket,kényeztesd el nyald ki a fenekét,hagyd hagy irányítson,semmiért ne szólj rá,majd megneveli magát,aztán majd sírva fogsz idejönni,hogy elcseszted,mielőtt jönne a sok idegbeteg,nem prá hetes gyerekről van szó,de aki ezt a sok liberális marhaságot benyalja,nem sok esze van, a gyereknek szüksége van rendes nevelésre,korlátokra,szabályokra, aki nem így gondolkodik,mind megbánja,vagy akkor mázlija van,hogy egy olyan gyereke van aki sose csinál semmi rosszat,csak egy álló víz,életrevaló,kiegyensúlyozott,önálló felnőtt nem lesz abból akit csak eltartanak de nem nevelnek
2013. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 68%-os. 3 gyermekem van, nem hagytam őket sírni,megpróbáltam a sírás okát megtalálni és orvosolni. 2 fiam már tinédzser.. Köszönik szépen, jól vannak. Nem drogoznak, nem cigiznek, nem csavarognak, képesek önállóan ellátni magukat. Segítőkészek, szinte baráti kapcsolatunknak köszönhetően, még kényesebb problémákat megtudunk beszélni. Kimondottan jógyerekek és vagányak. Mai napig képesek megölelni.

Örülök, hogy ilyenek.

2013. jan. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
nos a sírni hagyás számomra az hogy rácsukod a bőgő gyerekre az ajtót ordítson csak órákig,nos én ilyet nem tettem,és nem is említettem,arról a belinkelt cikkről beszéltem ami azt taglalta a gyereket nem kell nevelni
2013. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
A cikk a csecsemőkorról szól... nem az egész gyerekkorról!
2013. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!